• Bal karnawałowy klas IV-VIII

• W tym roku bal karnawałowy klas IV-VIII odbył się w Texasie. Piękne kowbojskie stroje i muzyka country wprowadziły nas w klimat zabawy. Odwiedziliśmy Houston, gdzie każda z klas musiała zbudować rakietę, by ratować zagrożoną misję na Marsa. Podczas pobytu w saloonie nauczyliśmy się kowbojskiego tańca, po czym udaliśmy się na rodeo. Dodatkowo każda z klas musiała wykazać się wiedzą na temat Texasu. Świetny humor towarzyszył wszystkim, a dobrej zabawie nie było końca.

• 11 luty - Światowy Dzień Chorego

• Okazywana chorym życzliwość poprawia nie tylko ich samopoczucie, ale też realnie wspiera proces leczenia. Każda otrzymana kartka spotkała się z uśmiechem, wdzięcznością i łzami wzruszenia ze strony chorych. Ta piękna akcja, w którą włączyli się uczniowie  ze świetlicy, (zajęcia  kreatywno- konstrukcyjne)  i z klasy II      (wypisywanie karteczek) wpisuje się w  obchody  Światowego Dnia Chorego. Celem tej wyjątkowej  akcji  było niesienie uśmiechu tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny – do chorych z Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych  ze  Szczecina, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Tworzenie kartek wymagało od uczniów i przedszkolaków umiejętności manualnych, jednak  nadrzędnym przesłaniem było wczucie się w emocje i potrzeby drugiego człowieka. Najmłodsi wraz z uczniami klas starszych i pod okiem inicjatorów akcji: p. Andrzeliki, p. Magdaleny Lewandowskiej (wych. świetlicy) i psychologa - p. Jolanty Toty współpracowali w zespole czyniąc dobro. Prosty gest to więcej niż słowa !

• Bal karnawałowy- AHOJ piraci !!!

• To była przednia zabawa w pirackich klimatach! O dobrą zabawę i wyjątkowy nastrój wydarzenia zadbały p.Izabela i p.Ania.Organizatorzy zadbali o różnego rodzaju konkursy, tańce. Na a koniec balu była możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Wszyscy wspaniale się bawili !!!

• 9 luty- Dzień Pizzy

• W Dniu Pizzy Klasa piąta miała okazję uczestniczyć w matematycznej grze, polegającej na ułożeniu całej pizzy z różnych jej części. Wygrała grupa Buraczków (na 2. miejscu były Pizzunie, a na 3. Durszlaki).

Klasa czwarta miała zajęcia z pizzą w praktyce. Rodzice zadbali o ekspresową dostawę, dzięki czemu uczniowie mogli skosztować pyszności oraz wytężyć głowy, jak podzielić 12 kawałków na 19 osób, tak, aby każdy miał dokładkę. To był bardzo smakowity dzień !

• String art – sztuka rysowania sznurkiem.

• 7 lutego klasy trzecia i piąta miały okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez sklep CASTORAMA. Tematem warsztataów był STRING ART- czyli sztuka rysowania sznurkiem. Zajęcia łączyły elementy majsterkowania i kreatywnego wykonania pracy. Wbijanie gwoździ okazało się niesamowitą zabawą. Dziękujemy Castoramie za zaproszenie i wspaniałą gościnę naszych uczniów.

• Książki czytamy i o zęby dbamy !

• W grupie przedszkolnej odbyła się lekcja biblioteczna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego przez szkolną bibliotekę. Przedszkolaki przez cały semestr poznawały przygody małej Zuzi- bohaterki serii książeczek edukacujnych "Mądra mysz". Tematem ostatniego juz w tym semestrze spotkania było opowiadanie "Zuzi rusza się ząb". Rozmawialiśmy o higienie zębów i jamy istnej, oraz o ruszających się i wypadających ząbkach mlecznych. Lekcję poprowadziła p. Jola z naszej szkolnej biblioteki.

#Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Bezpieczne ferie z harcerzami – kurs pierwszej pomocy

• Klasa czwarta na lekcji wychowawczej gościła zastęp Lupus z 33 SDO „Zwiad”. Dowiedzieliśmy się jak należy zachować się przy wystąpieniu krwotoku z nosa, jak pomóc w przypadku napadu drgawek, upadku z wysokości oraz jak zareagować przy wbitym ciele obcym. Było to spotkanie mające na celu uświadomić, że każdy może pomóc poszkodowanemu. Niewątpliwie każdy uczeń zna numer alarmowy i wie, że na początku połączenia należy podać miejsce zdarzenia. Mamy nadzieję, że to początek owocnej współpracy naszej klasy z harcerzami.

• Pierwsza pomoc w klasie drugiej

• Klasę drugą odwiedziła jedna z mam- p. Gabriela Kasperec, która jest pracownikiem służby zdrowia. Zorganizowała dla uczniów klasy drugiej pogadankę na temat bezpieczeństwa i zasad udzielania pomocy przed przybyciem służb ratunkowych. Dzieci miały okazję pracować z fantomem, posłuchać stetoskopem bicia serca, uczyły sie układać poszkodowanego w pozycji bocznej i oczywiście miały całą masę pytań do tak ciekawego gościa. Dziękujemy za to ciekawe spotkanie i ogrom wiedzy przekazany naszym uczniom.

• Bal karnawałowy dla klas młodszych i przedszkolaków

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas młodszych i przedszkolaków w morską podróż po piracką przygodę. Przygotujcie odpowiednie przebrania i stylizacje. Zabierzcie ze sobą dobry humor i gotowość na świetną zabawę!  Wszystkie ręce na pokład- AHOJ !

• Bal karnawałowy 10.02.2023r.

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 na bal karnawałowy. Tym razem wyruszamy do  TEXASU i na Dziki Zachód. Przygotujcie odpowiednie przebrania i stylizacje. Zabieramy ze sobą oczywiście dobry humor, my zaś gwarantujemy dziką zabawę !

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

• Nasza grupa  4 i 5-latków świętowała uroczyście dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupa przedszkolna przygotowała pod kierunkiem p. Malwiny przedstawienie oraz liczne niespodzianki dla babć i dziadków. Były więc wierszyki, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci. Było do rozwiązania zadanie na kolanie, oraz słodki poczęstunek. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty- tym razem były to ozdobione sercem kubeczki i laurki. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego pięknego święta w przedszkolu.

• Dzień Babci i Dziadka w zerówce

• Grupa sześciolatków zaprosiła Babcie i Dziadków na okolicznościowe przedstawienie i poczęstunek z okazji ich święta. Była to okazja do wspólnej zabawy i tańców, jak również wręczenia upominków. Nad całością czuwała p. Andrzelika Łączyk.