• Wielkanocne ozdoby w szkolnej świetlicy

• Podopieczni świetlicy przygotowali w tym roku niezwykłe dekoracje wielkanocne. Warsztaty przygotowała i poprowadziła p. Magda. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych "świetlików".

• X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Wesołego Alleluja"

• Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja". Tematem konkursu była kartka wielkanocna w technice dowolnej. W szkolnym etapie wyłoniono 11 prac, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursie głównym. Będziemy informować o wynikach konkursu, a laureatom etapu szkolnego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

• Celem kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" jest:

-propagowanie zdrowego stylu życia

-walka z nałogami

-Profilaktyka uzależnień

Laureaci minionej edycji otrzymali z rąk pedagoga- p. Jacka dyplomy i nagrody, a tymczasem zapraszamy do udziału w kolejnej edycji kampanii.

• Wielkanocne babeczki

• Tuż przed Wielkanocą nasza zeróweczka i klasa pierwsza połączyły swe siły i przejęły we władanie naszą szkolną kuchnię. Podczas specjalnych cukierniczych warsztatów, które poprowadziły p. Malwina i p. Iza powstały wielkanocne babeczki. Będą one słodką ozdobą koszyczków ze święconką. Warsztaty były też okazją do nauki pracy z przepisem, odmierzania miar, liczenia, no i oczywiście zespołowej pracy. Najwięcej radości sprawiło dzieciom rozbijanie jaj i nauka oddzielania żółtek i białek. Przeczuwamy, że wśród naszych uczniów już rosną przyszłe talenty cukiernicze!

• Wycieczka najmłodszych do Bastei

• Dzień 7 kwietnia obfitował w naszej szkole w wycieczki- tego dnia na wyprawę do Bastei wyruszyły nasze najmłodsze grupy- 4,5 i 6-latki. Dzień obfitował w liczne atrakcje, co jest zawsze gwarancją doskonałej zabawy dla naszych milusińskich.

• Z wizytą w teatrze- spektakl "Balladyna"

• 7 kwietnia uczniowie klas V-VIII mieli wyjątkową okazję, aby obejrzeć spektakl pt. "Balladyna" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Obcowanie ze sztuką wysoką, jaką jest z pewnością utwór naszego drugiego wieszcza narodowego- Juliusza Słowackiego, poszerza horyzonty naszej młodzieży i daje szansę z obcowaniem na żywo z dramatem wystawianym na deskach profesjonalnego teatru. Była to także okazja do skonfrontowania swoich wyobrażeń o tym czytanym jako lektura dramacie. Wycieczka do Gorzowa była również okazją do wspólnego spaceru i posiłku.

Organizatorką wydarzenia była nasza polonistka- p. Wioletta Nagoda, która jest prywatnie wielkim miłośnikiem teatru, co próbuje zaszczepiać również naszym uczniom.

• Warsztaty palmowe dla Kornelki

• W tegoroczne warsztaty palmowe, zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariusza zaangażowali się wszyscy: mali i duzi, uczniowie i nauczyciele, mamy i babcie. Przez kilka dni minionego tygodnia wszyscy wykonywali palmy na rzecz naszej podopiecznej- Kornelki. Czas przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy to również czas szczególnego uwrażliwiania naszych uczniów na potrzebujących wokól nas. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i radosną wspólną pracę :)

• Warsztaty palmowe dla Kornelki

• Dziś dzień marchewki i słodka niespodzianka dla uczestników warsztatów palmowych. Warsztaty trwają przez cały aktualny tydzień, a tymczasem Szkolny Klub Wolontariusza już zaprasza do zakupu palm wielkanocnych !