• Dzień Rodziny w zerówce.

• Nasza szkolna zerówka przygotowała pod kierunkiem p. Malwiny bardzo szczególne przedstawienie z Okazji Dnia Rodziny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Na koniec wszyscy goście otrzymali okolicznościowe prezenty- udekorowane przez dzieci torby i mieli okazję wspólnie spędzić czas na rozmowach i słodkim poczęstunku.

• DZIEN MAMY I TATY w grupie 4-5 latków

Czy o tym wiecie? To ważna sprawa!

Słychać ze wszystkich stron,

że mama z tatą dzisiaj świętują,

a przedszkolaki z grupy 4-5 latków niosą radosny ton!

Nad całością tego wyjątkowego święta czuwała p. Andrzelika.

• Klasa II w Glinianym Zakątku

• 16 maja klasa druga odwiedziła Gliniany Zakątek w Stargardzie. Tego dnia dzieci stworzyły dla swoich rodziców piękne prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Mamy i Taty.

Praca w glinie to bardzo kreatywne działanie sensoplastyczne. Zajęcia z gliną odkrywają i rozwijają talenty. Ugniatanie jej, lepienie rozwija aktywność, kształtuje wyobraźnię artystyczną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne. Praca z gliną ma właściwości terapeutyczne, działa uspokajająco, rozwija cierpliwość i uczy pracy w grupie.

• Majowe Dni Bibliotek z najmłodszymi

• W ramach majowych Dni Bibliotek w lekcji bibliotecznej uczestniczyli najmłodsi wychowankowie naszej szkoły- 4 i 5-latki. Bohaterem tego spotkania był Pan Kuleczka i jego przyjaciele. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Świat" i miały okazję podróżować po dalekich lądach i oceanach...palcem po globusie :)

Na zakończenie tego spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek- uczymy sie dbać o książki już od najmłodszych lat !

Przypominamy o biblotecznym konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki- prace można składać w bibliotece do 27 maja- zapraszamy :)

• Wycieczka na kręgle

• Klasa VI wybrała się z wychowawczynią- p. Justyną Radziszewską na wycieczkę na kręgle. Wspólny spacer, pizza i sportowa rywalizacja były okazją do integracji i beztroskiego, wspólnego spędzenia czasu również poza szkołą.

• Dmuchawce, latawce, wiatr...

• Klasa pierwsza zainspirowana otaczającą majową przyrodą i mleczami, które z kwiatów zmieniają się już w dmuchawce, stworzyła niepowtarzalne prace plastyczne. Każdy z uczniów przygotował pracę indywidualną, zaś na finał zajęć plastycznych powstała wielkoformatowa praca grupowa.

• 08 maja- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• W tym roku Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypada w weekend, dlatego trochę wcześniej odbyła się w klasie pierwszej lekcja biblioteczna z ulubionym bohaterem dzieci- Detektywem Pozytywką. Lekcja byłą też okazją do wręczenia naszym pierwszoklasistom prezentów książkowych w ramach ogólopolskiej akcji "Mała Książka, Wielki Człowiek", w której nasza szkoła uczestniczy już drugi rok.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników :)

• Kreatywna lekcja języka polskiego.

• Lekcja języka polskiego, szczególnie gdy dotyczy lektury, nie musi być nudna. Można połączyć naukę z zabawą. Tak oto uczniowie klasy ósmej wykorzystali klocki Lego, by odtworzyć przebieg akcji pod Arsenałem.

• Patriotyczne powitanie maja

• Z rozkazu Jego Królewskiej Mości posłano w cztery strony świata żaków szkoły w Małkocinie, aby wiedzę swą historyczną ze szczególną gorliwością zgłębiali ! Tajna mapa wskazywała drogę poszukiwań miejsc ukrycia zagadek, których rozwiązanie wspomagał Królewski Monitor i ukryte w nim tajne szyfry. Wszem wiadomo, że Małkocin z rozlicznych swych i znamienitych zabytków i urody słynie, gdzie heroldowie królewscy ze wskazówkami i dalszymi zadaniami oczekiwali.

Uroczystości rozpoczęliśmy apelem, który uświetnili pieśnią i tańcem nasi najmłodsi, pod kierunkiem p. Andrzeliki, a klasa 3 przygotowała patriotyczną ekspozycję poświęconą Konstytucji 3 Maja.