• 29 września- Dzień Głośnego Czytania

• W naszej szkole odbywa się wiele inicjatyw związanych z głośnym czytaniem i jest to bardzo lubiana przez przedszkolaki i uczniów forma zajęć. Z okazji tego dnia szkolna biblioteka pragnie przypomniec o zaletach wspólnego czytania. Głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole…No i oczywiście wspólne czytanie na dobranoc buduje poczucie bliskości, bezpieczeństwa i pomaga wyciszyć się przed snem.

• 15 września- Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony.

• Jesienne wrzosy

• Jak co roku w pierwszy dzień jesieni grupa 5-latków sadziła na terenie szkoły wrzosy. Naszych najmłodszych wsparła klasa 6. Do akcji włączyła się również klasa 3. Tym razem nowa wrzosowa rabata zakwitła obok naszej pięknej nowej ściezki sensorycznej, z której powstania jesteśmy szczególnie dumni !

• Wygraliśmy w projekcie Wzmocnij Swoje Otoczenie ,,Ścieżkę sensoryczną” o wartości 20 tys. zł.

•         W gronie zwycięzców znalazł się projekt opracowany przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka    w Małkocinie, którego stawką był grant o wartości 20 tys. złotych. Projekt  zakładał stworzenie                Ścieżki Sensorycznej na terenie szkoły. Został on opracowany przez Malwinę Szymczyk i Andrzelikę Łączyk.

Ścieżka sensoryczna na terenie naszej szkoły będzie  doskonałą pomocą edukacyjną na świeżym powietrzu.  W okresie wiosenno-letnim i jesiennym będzie wkomponowana w naturalne otoczenie . Utworzona ścieżka będzie dostępna dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz wszystkich mieszkańców miejscowości przychodzących pod opieką rodziców.
               Głównym celem
            Ścieżki Sensorycznej  będzie nie tylko dobra zabawa dla dzieci, ale przede wszystkim poprawna integracja pracy zmysłów (dotyku, węchu, słuchu, wzroku, smaku, zmysłu równowagi), aby mogły osiągnąć sukcesy w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.
                Dzięki realizacji projektu dzieci otrzymają szansę na lepszy rozwój, bieżące niwelowanie zaburzeń i dysfunkcji. Nasza
            Ścieżka Sensoryczna, będzie służyć aktywności umysłowej, pomagać w kształtowaniu wrażliwości wszelkich zmysłów, będzie pomagać w różnicowaniu i porządkowaniu wszelkich wrażeń i bodźców, które dostarcza mu środowisko. Jest źródłem istotnych informacji dla świadomości własnego ciała, planowania motorycznego, dyskryminacji wzrokowej, języka, szkolnego uczenia się, bezpieczeństwa  emocjonalnego i umiejętności społecznych. Ścieżka ta może przyczynić się  nie tylko dzieciom ale również osobą starszym, które  będą mogły odprężać się poprawiać swój stan zdrowia pobudzając wiele receptorów czuciowych.

Dodatkowym atrybutem ścieżki jest uatrakcyjnienie  terenu  naszej szkoły.

Projekt zrealizowano dzięki Polskim  Sieciom Elektroenergetycznym S.A.

• Ważna informacja dla uczniów z Klępina !

• Informujemy,  iż z uwagi na bezpieczeństwo dzieci powracających z zajęć w SP Małkocin autobusem MZK do Klępina (odjazd autobusu z Małkocina godz. 13.29), wszystkie dzieci będą wysiadać wraz z opiekunem na pętli MZK w Klępinie. Prosimy o odbiór dzieci przez upoważnione osoby z wyznaczonego przystanku autobusowego.

Powyższa zmiana wchodzi w życie od dnia 08.09.2022 r.

• Gminne Dożynki 2022 w Małkocinie

• Ledwie wrócilismy do szkoły, a już praca w niej wre niczym w ulu. Ponieważ misją naszej szkoły jest aktywne włączanie się do życia społeczności lokalnej, postanowilismy uświetnić okolicznościowymi dekoracjami Gminne Dożynki, które w tym roku odbędą się 3 września w Małkocinie. Teren naszej szkoły zawsze jest wizytówką sołectwa Małkocin i Gminy Stargard i mamy nadzieję, że goście uroczystości dożynkowych zachwycą się terenem wokół naszej pięknej placówki.

• Uwaga, zmieniony plan dowozów!

• Podajemy obowiązujący plan dowozów. Z uwagi na zmianę przewoźnika sytuacja ulega niezaleznym od szkoły zmianom, za co przepraszamy. Prosimy o śledzenie komunikatów.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

• Wakacje po mału stają się pięknym wspomnieniem, a my radośnie rozpoczynamy nowy rok szkolny !!!

Na inauguracyjnym apelu Pani Dyrektor Magdalena Marzec powitała wszystkich uczniów i gości przybyłych na uroczystość. Apel poprowadzili uczniowie klasy III, pod kierunkiem p. Barbary Drozd, a krótką część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II - wychowankowie p. Izabeli Mroczek.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego nowego roku szkolnego- samych piątek i szóstek i tylko wzorowego sprawowania. Szczególnie serdecznie witamy w naszym gronie pierwszoklasistów- to historyczny moment dla naszej szkoły, ponieważ mamy w tym roku dwie klasy pierwsze!