• Warsztaty w Centrum Edukacji Środowiskowej w Pałacu w Małkocinie

• Klasa czwarta miała okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez Centrum Edukacji Środowiskowej w Pałacu w Małkocinie. Uczniowie wcielili się w rolę naukowców, nie zmęczyła ich praca z moździerzem,  ani nie pokonał kontakt z acetonem. Doskonale poradzili sobie z wykrywaniem skrobi z ziemniaka. Mamy nadzieję, że to początek miłej współpracy.

• Wielki Bal Katarzynkowo-Andrzejkowy

• Zgodnie z wieloletnią już tradycją Szkolny Klub Wolontariusza wraz z opiekunem- p.Wiolettą Stefanicką zorganizował Katarzynki, połączone z kiermaszem ciast i słodkości. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony dla naszej kenijskiej podopiecznej Katherine Mwende. Wydarzenie to odbyło się w dość wyjątkowych okolicznościach, ponieważ tego samego dnia mieliśmy Bal Andrzejkowy, który poprowadził DJ Loczek. Nasze gorące podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy przygotowali wypieki na kiermasz, oraz do rady Rodziców, która wsparła finasowo organizację Balu Andrzejkowego. Dzięki staraniom wszystkich zaangażowanych osób był to w naszej szkole fantastyczny afrykański dzień pełen zabawy i uśmiechu pod hasłem Hakuna matata :)

• Kreatywna matematyka

• Praca w grupach, nawet tych losowych, może być przyjemna. Trochę ruchu (zabawa w odnalezienie zadań, ukrytych w sali), trochę działania pod presją czasu, a w efekcie odkrycie tajnego hasła, które było tematem lekcji.

• Warsztaty "Dla Niepodległej"

•              W ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie  Aktywnych Mieszkańców Barzkowic SAMBA współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 pn”NASZ MOST KU PRZYSZŁOŚCI”  zorganizowano warsztaty patriotyczne.

Nasi uczniowie, podczas warsztatów ,,Dla Niepodległej” uszyli biało-czerwoną girlandę, która ozdobiła hol szkoły w czasie obchodów Dnia Niepodległości. Pierwszym etapem było wykrojenie wzoru, następnie sfastrygowanie, a na końcu  zszycie  na maszynie. Dzięki tym działaniom uczniowie rozwijali swoją kreatywność, ćwiczyli cierpliwość i dokładność. Kolejnym zadaniem, które zostało wykonane przez dzieci również z wielką pasją, była papierowa, patriotyczna girlanda oraz ozdoby w barwach biało- czerwonych. W czasie warsztatów uczniowie również poznali drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Uwieńczeniem było śpiewanie  przez dzieci patriotycznej piosenki.

• Narodowe Święto Niepodległości- 11 Listopada

• 11 listopada obchodzimy w Polsce święto, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym. W naszej szkole uczciliśmy to piękne patriotyczne święto uroczystą akademią, którą zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście:

Wójt Gminy Marianowo- pani Danuta Ankutowicz

Zastępca Wójta Gminy Stargard- pani Dorota Mazur

Pani Dyrektor Biura WIR- Małgorzata Krysiak

W ramach akademii odbyła się piękna biesiada pieśni patriotycznej, podczas której każda klasa wraz z wychowawcą zaprazentowała przygotowaną według własnego pomysłu i aranżacji pieśń patriotyczną.

Punktualnie o godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji #szkoładohymnu, której patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uroczystość przygotował samorząd szkolny (w szczególności klasa 3) pod kierunkiem pań: Barbary Drozd i Jolanty Grzegółka.

• Dzień Postaci z Bajek

• Do szkoły przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Tygryska, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw na sali. Miały również okazję skosztować jabłka z rąk Pingwina . Uczniowie  klas 0- III wspaniale się bawili. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń. Nad całością wyjątkowej, bajkowej imprezy czuwała p. Andrzelika i p. Magdalena Lewandowska .Do szkoły przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Tygryska, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw na sali. Miały również okazję skosztować jabłka z rąk Pingwina . Uczniowie  klas 0- III wspaniale się bawili. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń. Nad całością wyjątkowej, bajkowej imprezy czuwała p. Andrzelika i p. Magdalena Lewandowska .

• Nasz mistrz- Antoni Lasek !

• Z dumą prezentujemy dokonania naszych uczniów w wielu dziedzinach. Tym razem chcielibyśmy pochwalić się osiągnięciami sportowymi naszego ucznia klasy 2- Antoniego Lasek. Jego pasją jest brazylijskie Jiu-Jitsu, w którym osiąga znakomite wyniki na zawodach i staje na podium. Potwierdzeniem tego są liczne dyplomy i medale. O swojej sportowej pasji opowiadał koleżankom i kolegom, zachęcając ich do opowiadania o tym, co lubią robić w wolnym czasie.