• Sprzątanie Świata- 17.09.2021r.

     • Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Sprzątanie Świata". Wszystkie działania miały na celu uświadomienie uczniom konieczności dbania o nasza planetę i rozbudzanie świadomości ekologicznej. W naszej szkole przy okazji Sprzątania Świata powstał również obyczaj dosadzania kolejnych cebulek krokusów, które już najbliższej wiosny będą piękną wizytówką naszej szkoły i zwiastunem wiosny. Dodatkową atrakcją tego dnia były kielbaski z grilla, na które zaprosiła uczniów Pani Dyrektor-Magdalena Marzec. Każda z klas przygotowała również plakat o temetyce ekologicznej. Zapraszamy do obejrzenia naszej szkolnej eko-galerii plakatu.

     • Sprzątanie świata w grupie 4,5- latków

     • Najmłodsi przystąpili  do akcji ,,Sprzątanie świata próbując odpowiedzieć na pytania: Czy śmieci to obrzydlistwo, którego trzeba się  jak najszybciej  pozbyć? Co się dzieje z rzeczami , które wyrzucamy do kosza? Czy od razu znikają? To nie takie proste. Wysyłamy je  na wysypisko, gdzie czeka je nieciekawy los: będą tam zalegać przez wiele, wiele lat, zanim w końcu się rozłożą. Jednak wcale nie musi tak być! Dużą część surowców, z których są wykonane przedmioty i opakowania , można odzyskać. Wystarczy , ze wrzuci  się je do odpowiednego pojemnika do segregacji śmieci. Te wszystkie odpowiedzi znaleźliśmy  w grze planszowej , gdzie poznaliśmy tajniki recyklingu jednocześnie tworząc przy tym wymowny plakat .

     • Wrześniowe wrzosy

     • Klasa II i zerówka kontynuują ubiegłoroczną akcję sadzenia wrzosów. Dzięki zaangażowaniu uczniów, wychowawców klas, a przede wszystkim dzięki wsparciu rodziców powstają wokół naszej szkoły piękne tematyczne ogródki. 

     • Dzień Kropki

     • Jak co roku z okazji Dnia Kropki odbyło się w naszej szkole wiele inicjatyw. Dzieci obejrzały film o Washti i na różne sposoby wyrażały swoją niepowtarzalność i wyjątkowość. Klasa I stworzyła świat Kropek, a klasa II piękne, tematyczne prace plastyczne. W zerówce odbyła się również lekcja biblioteczna, połączona z wrażeniowym czytaniem przygód Pana Kuleczki i jego przyjaciół. Najmłodsza grupa 4-5 latków przygotowała okolicznościowe opaski na głowę i wysłuchała kropkowych historyjek z książeczki pt. "Naciśnij mnie".

     • Zebranie z rodzicami

     • Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 14.09.2021r.

      (wtorek) o godzinie 16.00.

      Serdecznie zapraszamy- Dyrekcja

     • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Małkocnie zainaugurowała uroczyście nowy rok szkolny 2021/2022. Z radością powitaliśmy uczniów po wakacyjnej przerwie w progach naszej szkoły. Uroczysty apel był okazją do powitania nowych uczniów klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych.

      1. września to również rocznica wybuchu II wojny światowej. Tę jakże ważną rocznicę uczciliśmy wspominając obrońców naszej ojczyzny.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01.09.2021 r. o godz. 8.30.

      Uczniom przypominamy o stroju apelowym w tym dniu, zaś rodziców prosimy, aby uczniowi towarzyszył maksymalnie jeden opiekun.

      Uroczysta msza święta z okazji inauguracji roku szkolnego odbędzie się również 1 września w kościele w Małkocinie o godz. 17.

      Odjazd po uroczystości zorganizowany zostanie dla wszystkich uczniów transportem szkolnym.

      Plan dojazdu do szkoły: Klępino dojazd porannym autobusem MZK, powrót autobusem szkolnym.

      Plan dojazdów na załączonej planszy.

       

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Była to też ostatnia uroczystość dla naszych absolwentów klasy ósmej. Z dumą informujemy, iż edukację w naszej szkole z wpisem do złotej księgi absolwentów ukończyło trzech uczniów: Aleksandra Kiwior, Nikola Botkiewicz i Karol Kontek. Uczniowie wszystkich klas otrzymali nagrody i wyróżnienie za doskonałe wyniki w nauce oraz reprezentowanie naszej szkoły i pracę na jej rzecz. Absolwenci przekazali również uroczyście sztandar szkoły młodszym koleżankom i kolegom. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, w szczególny zaś sposób dziękujemy wszystkim za pracę, zaangażowanie i życzliwość okazywane naszej szkole i jej uczniom.

      Zapraszamy na relację z tego wzruszającego wydarzenia.

     • Zakończenie roku szkolnego w grupach 6 i 5-latków

     • 24. czerwca uroczyście zakonczyli rok szkolny nasi milusińscy. Zaprezentowali się w przedstawieniu przygotowanym przez Panią Andrzelikę i Panią Malwinę. Dla zerówki był to czas pożegnania z dotychczasową wychowawczynią- Panią Andrzeliką. Pani Dyrektor wyróżniła również dyplomami trójkę dziewczynek z grupy pięciolatków, które uzyskały tytuł Małego Czytelnika w ogólnopolskim Programie "Mała Książka Wielki Człowiek". Laureatki to: Ala Żebrowska, Ala Woźniak i Martynka Malinowska.

     • Turniej szachowy klasy I

     • 22 czerwca klasa 1 rozegrała finał Pierwszego Klasowego Turnieju Szachowego.

      Zwycięzcami turnieju zostali Jan Kontek, Kacper Dąbrowski oraz Oliwier Gaj.

      Gratulujemy!

     • Organizacja zakończenia roku szkolnego 2020/2021

     • Oddziały przedszkolne- uroczyste zakończenie roku szkolnego 24.06.2021r. godz. 9. Szczegóły przekażą wychowawcy grup.

      Klasy I-VIII- uroczyste zakończenie roku szkolnego- 25.06.2021r. rozpoczniemy apelem o godz. 9.

      Prosimy, aby w miarę możliwości uczniom towarzyszył maksymalnie jeden opiekun. Ograniczenie to nie dotyczy rodziców uczniów klasy VIII, których zapraszamy na uroczystość.

      Odjazd autobusu po uroczystości- godz. 10.30. Uczniowie z Klępina mają zapewniony dojazd autobusem szkolnym.

     • WYNIKI KONKURSU SYNAPSIK MEN DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

     • Uczniowie z klasy pierwszej wzięli udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN. Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu z ciekawie skonstruowanych pytań obejmujących trzy obszary: polonistyczny, przyrodniczy i matematyczny, a także dwa pytania sprawdzające wiedzę z zakresu j. angielskiego. Oto laureaci: Mateusz Borycki, Fabian Ożorowski, Sara Pietrzak, Jan Kontek, Alicja Kunkel, Maria Masłowska i Oliwier Maciuszonek. Gratulujemy!