Aktualności

          • Matematyczno-przyrodniczy Dzień Pszczoły.

          • W piątek w naszej szkole zrobiło się pracowicie… jak w ulu! Rozmawialiśmy o tym, dlaczego plastry miodu mają kształt sześciokątów. Okazuje się, że to nie przypadek – to geniusz matematyki w naturze! Sześciokąty idealnie do siebie pasują, nie zostawiają pustych przestrzeni Pszczoły są mistrzyniami optymalizacji! Potem przyszedł czas na prawdziwe wyzwanie konstrukcyjne. Uczniowie samodzielnie, używając tylko linijki, cyrkla i ołówka, wyczarowali swoje własne sześciokąty foremne. A kiedy wszystkie sześciokąty były gotowe… połączyliśmy je w jeden plaster miodu. Wyszło przepięknie – matematyka stała się sztuką, a sztuka geometrią. Dziś nikt nie powie, że matematyka jest nudna. Dziś żądliła ciekawostkami i zaskakiwała precyzją! Pracowite Pszczoły - pięknie się spisałyście!!!

            Klasy starsze poznawały na lekcjach biologii i przyrody ciekawostki z życia pszczół, miały okazję zajrzeć do ula edukacyjnego i założyć strój pszczelarski.

            Klasy młodsze miały spotkanie z prawdziwymi pszczelarzami, którzy opowiadali najmłodszym o tym, jak powstaje miód i o fascynującym życiu pszczelego roju.

            Dzień Pszczoły przygotowały panie: Agnieszka Januchowska i Jolanta Grzegółka, Katarzyna Tenderenda oraz Oktawia Opaluch.

          • Zwycięstwo w konkursie "Pszczoła-złote serce ekosystemu"

          • Z radością informujemy o sukcesie uczennicy zerówki- Wiktorii Giszel, która zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Pszczoła- złote serce ekosystemu" w kategorii przedszkolnej.  Organizatorem konkursu był ZODR w Barzkowicach. Konkurencja była ogromna, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 900 prac. Serdecznie gratulujemy!

            Zwycięska praca powstała pod kierunkiem p. Andrzeliki Łączyk.

          • Wycieczka do Poczdamu "Od Arktyki po Tropiki"

          • 14 maja klasy 4A. 4B i 5 wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Niemiec. Naszym celem była stolica Brandenburgii- Poczdam. Pierwszym miejscem, któe odwiedziliśmy było edukatorium przyrodnicze- BIOSFERA, a w niej liczne atracje- deszczowy las, ścieżki edukacyjne, jezioro z wodospadem, terraria z egzotycznymi zwierzątkami, motylarnia i akwarium. Kolejnym przystankiem na naszej mapie zwiedzania była perła architektury, objęta ochroną UNESCO- Pałac Sanssoucci i otaczające go tarasy i zespół parkowy. Z Poczdamu udaliśmy się do Elstal, gdzie mieści się KARLS - Truskawkowe Miasteczko i jego główne atrakcje- największa w Europie całoroczna wystawa instalacji z lodu- "EISWELT" (Kraina Lodu). Mottem przewodnim tej wystawy są baśnie świata. Rozmach budowli z lodu zachwycił uczestników wycieczki, a zjazd na filcu z lodowego zamku był nie lada atrakcją. Lodowy bar zapraszał gorącą czekoladą z bitą smietaną, jednak panujący w hali wystawienniczej mróz (około -10 stopni) szybko skłonił nas do pożegnania tego mroźnego miejsca i do dalszych zabaw w wesołym miasteczku. Ogrom atrakcji tego miejsca sprawił, że mamy wciąż niedosyt zabaw i pragnienie powrotu w to fenomenalne miejsce.

            A już w środę- 20 maja na drugą turę wycieczki pojadą klasy: 6-8.

            Wycieczkę zorganizowała i poprowadziła p. Jola Grzegółka.

          • Dzień Otwarty naszej szkoły

          • 21 kwietnia odbył się w naszej placówce Dzień Otwarty. Każdy z przybyłych gości miał okazję zajrzeć do wszystkich sal i pracowni, gdzie czekało mnóstwo tematycznych atrakcji. Przez szkołę prowadziła ścieżka zdobywców sprawności, na której dzieci zbierały pieczątki. Dzień otwarty był również okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej, swobodnej rozmowy z dyrekcją, nauczycielami i specjalistami.

            Było tak pięknie i kolorowo, że trudno się było rozstać i goście pozostali z nami do późnych godzin popołudniowych, a dzieci deklarowały nawet chęć pozostania :)

            Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólnie spędzony czas :)

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • Uroczystym apelem i grą terenową uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Wysłychaliśmy krótkiej części artystycznej i wspólnie zaśpiewaliśmy nasz Hymn Narodowy. Na rozkaz Jego Królewskiej Mości Stanisława Augusta Poniatowskiego oznaczone kolorami grupy otrzymały mapę i wyruszyły do punktów kontrolnych, rozmieszczonych w malowniczych zakątkach Małkocina- przy pałacu, zabytkowym gołębniku, przy starym młynie, kościele i na boisku- tam grupy zawodników rozwiązywały historyczne zagadki.

          • Prelekcja SANEPIDU

          • W szkole odbyły się profilaktyczne zajęcia z przedstawicielem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie, zorganizowane przez pedagog szkolną. Tematem spotkania była szeroko pojeta higiena, ale też bliżej uwzględniono tematykę higieny głowy i przeciwdziałania wszawicy.

            Zajęcia odbyły się w dwóch turach:  młodsze dzieci  miały zajęcia o higienie, a klasy 5 i 6 miały zajęcia na temat "Porozmawiajmy o zdrowiu".

          • Niebieskie Igrzyska- Dzień Autyzmu

          • W naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska, których celem było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz promowanie integracji i empatii wśród uczniów.

            Obchody rozpoczęły się od zajęć teoretycznych przeprowadzonych przez wychowawców w poszczególnych klasach. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, z jakimi trudnościami mierzą się osoby w spektrum oraz jak można okazywać im wsparcie i zrozumienie w codziennym życiu. Zajęcia miały charakter edukacyjny, ale również skłaniały do refleksji i rozmów.

            29.04.2026 kulminacyjnym punktem wydarzenia był finał – sportowe Niebieskie Igrzyska. Uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach ruchowych, które sprzyjały współpracy, integracji oraz dobrej zabawie. Wydarzenie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze, a wszyscy uczestnicy aktywnie się angażowali.

            Podczas finału uroczyście zaśpiewano hymn Niebieskich Igrzysk, co podkreśliło wyjątkowy charakter wydarzenia i jego przesłanie.

            Niebieskie Igrzyska były ważnym i wartościowym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej. Pozwoliły nie tylko zdobyć wiedzę, ale także lepiej zrozumieć potrzeby innych oraz budować postawy otwartości i akceptacji.

            #Niebieskieigrzyska

            #Niebieskieigrzyska2026

             

          • Zawody Szkół Gminnych "6 po 6"

          • Reprezentacja naszej szkoły stanęła do zmagań na turnieju sportowo-wiedzowym 6 po 6 w Pęzinie. Z zawodów powróciliśmy z 4 miejscem. Serdecznie gratulujemy uczestnikom zawodów, którzy godnie reprezentowali naszą placówkę.

          • Sprzątanie Świata

          • Z okazji Tygodnia Ziemi nasza szkoła włączyła się w akcję sprzątania świata, które w tym roku odbyło się pod patronatem Nadleśnictwa Kliniska. Każdy zespół otrzymał rękawiczki i worki na śmieci i tak wyposażeni wyruszyliśmy do wyznaczonego obszaru lasu, aby posprzątać porzucone tam śmieci. Udało się zebrać naprawdę imponującą górę śmieci, a tradycyjną nagrodą za wytrwałą pracę był poczęstunek-  kiełbaski z grilla.