• AKTYWNA TABLICA

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury

,,Aktywna Tablica” – międzyszkolna sieć współpracy

Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczy w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów       i   nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna tablica”, którego beneficjentami są szkoły         podstawowe oraz szkoły za granicą..

Szkoła Podstawowa w Małkocinie otrzymała przewidziane programem wsparcie finansowe.

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych     przez szkołę zgodnie z jej zdefiniowanymi potrzebami oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia               o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Cel główny Programu będzie realizowany przez cele szczegółowe:

1. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, w szczególności w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się;

2. Kształtowanie kompetencji społecznych i twórczych uczniów, w tym umiejętności pracy zespołowej;

3. Rozwijanie postaw kreatywności, przedsiębiorczości uczniów i nauczycieli;

4. Wspieranie innowacyjnych metod pracy;

5. Wykorzystanie w praktyce szkolnej zastosowań w różnych konfiguracjach pomocy dydaktycznych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem TIK.

Certyfikaty.pdf

harmonogram_dzialan_Aktywna_Tablica.pdf