Klasy szósta i siódma wraz z wychowawczyniami wybrały się na zimowo-sportowy podbój nowego lodowiska. Zabawa okazała się przednia, a lodowisko mieliśmy całe dla siebie!
Hu hu ha ! Zima nie jest wcale taka zła :)
Klasy szósta i siódma wraz z wychowawczyniami wybrały się na zimowo-sportowy podbój nowego lodowiska. Zabawa okazała się przednia, a lodowisko mieliśmy całe dla siebie!
Hu hu ha ! Zima nie jest wcale taka zła :)
Otrzymaliśmy wzruszjące podziękowania i pozdrowienia z dalekiej Afryki od naszej adopcyjnej uczennicy Catheline Mwende.
Klasa piąta wprowadziła dziś całą szkołę w świąteczny nastrój. Po korytarzach szkolnych niosły się piękne pierniczkowe aromaty. To był pyszny początek dnia.
Klasy drugie wybrały się do kina w Stargardzie na seans pt. „Trolle 3". Jednak to, co najlepsze czekało na koniec... Nagle pojawił się Mikołaj z prezentami!!! Każdy dostał podarunek, co upamiętniliśmy zdjęciami.
Klasa 4 na chemicznych warsztatach w LabstarKids. Było kreatywnie, świątecznie ale przede wszystkim głośno i śmiesznie! Czyli tak jak klasa czwarta lubi najbardziej ! Wspaniała zabawa i integracja klasowa no i ten zielony-Grinchowy slajm;)
Grupy przedszkolne wraz z uczniami klasy 3 wybrały się do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie na spektakl "Choinka z bajkami". Przedstawienie połączone było ze świątecznym spotkaniem z Mikołajem. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania teatru, zajrzenia za kulisy i do pracowni lalek.
Wycieczkę zorganizowała p.Malwinka.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało pod Patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej konkurs pod hasłem "Wszyscy mówimy NIE przemocy". Uczestnicy mogli wyrazić swój sprzeciw przeciwko przemocy w formie rysunku, plakatu, opowiadania ilustrowanego, eseju czy filmu.
Finał konkursu odbył się 15. grudnia 2023 w sali konferencyjnej Starostwa. Atrakcyjne nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami wręczył Wicestarosta Łukasz Wilkosz. Nasi uczniowie licznie wzięli udział w konkursie i wrócili z ogromną ilością nagród i wyróżnień.
1. miejsce w kategorii film zajęła grupa przedszkolna 5-latków, pod kierunkiem p. Andrzeliki Łączyk.
W kategorii praca plastyczna:
3. miejsce w kat. klas 1-4: Natalia Kotarska, Kazimierz Podgórski, Maja Ociepa, 1 miejsce w kat. klas 5: Nikola Hawrylak, Wojciech Marciniak, Ida Misztela, wyróżnienie w kat. klas 5: Oliver Dorosławski, Igor Kulawiak, Norbert Katanowski i Marcel Padziński, 1 miejsce w kat. klas 6-8: Natalia Zielińska, Oliwia Baraniak, Zofia Malinowska, Martyna Wierzchowska, 3 miejsce w kat klas 6-8: Wiktoria Cieślak, Julia Karpińska, Lena Ślązak, wyróżnienie w kat. klas 6-8: Aneta Marciniak, Zofia Nowakowska, Zuzanna Litwin.
Uczestnikom konkursu gratulujemy tak znaczącego sukcesu !
Miłym corocznym obyczajem w grupie p. Malwiny są rodzinne warsztaty, na których powstają przepiękne stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe. Dzieciom w tym wydarzeniu towarzyszyli najbliżsi: mamusie, tatusiowie i babcie. Praca odbywała się na czterech stanowiskach tamatycznych, gdzie powstawały: stroiki na plastrach drewna, piankowe wieńce, białe gwiazdy, oraz patyczkowe i witrażowe choineczki. Warsztatom towarzyszył również słodki poczęstunek. Spotkanie było piękną okazją do bliższego poznania się, integracji i wspólnego kultywowania tradycji.
Pierwszaki włączyły się w świateczną charytatywna zbiórkę na rzecz naszych podopiecznych- Jasia i Kornelki :)
Pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Łyczywek uczniowie własnoręcznie przygotowali mikołajkowe ozdoby choinkowe i zorganizowały w czasie przerw mini kiermasz. Efektem tych działań było pozyskanie dodatkowej kwoty, która została już przekazana na ręce Pani Dyrektor.
Nasi dzielni pierwszoklasiści spędzili bardzo intensywnie tegoroczne Mikołajki. Aż trudno wymienić wszystko, co się u nich tego dnia działo: dekorowanie sali, przygotowanie stroików świątecznych, wspólna praca nad taaaaaakim dłuuuuugim łańcuchem, który zawisł na naszej wielkiej szkolnej choince. Nie zabrakło też słodkich prezentów od Mikołaja, które były zwieńczeniem tego pracowitego i radosnego dnia :)
Coraz bliżej święta...maluchy pieką słodkie, aromatyczne pierniki... Poznawanie składników, odmierzanie, dodawanie, miesznie, wałkowanie i wycinanie kształtów. Dalej pieczenie, dekorowanie i w końcu smakowanie! Na koniec przeliczanie, porównywanie i polisensoryczne poznawanie. A to wszystko w otoczeniu korzennych aromatów i przy dzwiękach kolęd :)
Jak co roku świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w naszej szkole. W tym roku wręczając dyplomy i 50% funduszy ze sprzedaży kasztanów. W tegorocznym Kasztanobraniu wzięło udział 11 zespołów klasowych. Na podium stanęli najmłodsi- 1 miejsce 5 latki, 2 miejsce 2a, 3 miejsce 1 klasa.
Kto najbardziej niecierpliwie czeka na Mikołaja? To oczywiste- dzieci :) Dlatego w naszych grupach przedszkolnych mikołajkowy dzień minął pod znakiem wielu niespodzianek i atrakcji !
Były więc zabawy mikołajkowo-sportowe, mikołajkowe eksperymany chemiczne i najbardziej ze wszystkiego wyczekiwane- PREZENTY !!!
Szkoła nasza już kolejny rok uczestniczy w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Z dumą prezentujemy Certyfikat Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym, nadany na bieżący rok szkolny.
3 grudnia odbył się w naszej miejscowości Małkocin Gminny Jarmark Świąteczny. Oczywiście nie mogło zabraknąć na tej imprezie naszej szkoły. Nasi uczniowie spisali się na szóstkę- zaprezentowali się tanecznie i muzycznie. a nasze grono pedagogiczne zadbało o słodkie wypieki oraz ozdoby świąteczne. Zysk z jarmarku przekażemy na rzecz naszych podopiecznych- Kornelki i Jasia.
Wspaniała organizacja i wspaniała impreza!
Dziękuję Pani Sołtys- Marcie Hawrylak oraz Kołu Gospodyń w Małkocinie.
30 listopada świętowaliśmy Andrzejki. Jak nakazuje tradycja odbyły się andrzejkowe wróżby, które przygotował Samorząd Uczniowski. Na przerwach była też okazja do wykazania się talentami tanecznymi.
22 listopada br. w Zespole Szkół w Moryniu odbyła się wojewódzka inauguracja Programu „Akademia Pszczoły Bohatera”, w której udział w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty wziął Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Mariusz Dubojski.
Z dumą informujemy, iż nasza szkoła została wybrana do udziału w tym ekologicznym programie, którego celem programu jest kształtowanie wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych postaw proekologicznych, promowanie pozytywnych wzorców zdrowego żywienia, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na rolę pszczoły w ekosystemie. Nasza szkoła wzbogaciła się dzięki programowi o pracownię pszczelarską :)
Realizatorom projektu zależy na tym, aby zwrócić uwagę na znaczenie roślin miododajnych, które stanowią element naturalnych lub zakładanych przez ludzi tzw. kwietnych łąk, które zdobywają coraz większą popularność. Wymienione działania proekologiczne są bowiem ogromnie ważnym działaniem w kierunku ochrony owadów i stworzenia bazy pyłku kwiatowego i nektaru – podkreślają realizatorzy projektu.
Projekt edukacyjny ,,Akademia Pszczoły Bohatera” jest realizowany przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z Fundacją ,,Pszczoła Bohater”, Niezależnym Związkiem Rolników Indywidualnych ,,Solidarność” oraz Podkarpacką Pasieką Ekologiczną w Dębnie, reprezentującą Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Katarzynki to impreza, któa już na stałe wpisała się w nasz szkolny kalendarz. W tym roku każda z klas zaprezentowała wylosowany wczesniej kontynent. Były więc barwne stroje typowe dla różnych stron świata, prezentowane w paradach. Każda z klas zmierzyła się z zadanym tematem na swój niepowtarzalny i indywidualny sposób. Pod okiem p. Ani Łuczyńskiej powstały również piękne układy taneczne, a klasa 3 wraz z wychowawczynią zachwyciła wszystkich afrykańskim tańcem PATA PATA. Wydarzeniu towarzyszył jak zawsze kiermasz słodkich wypieków i lemoniady, a dochód przeznaczony został oczywiście na rzecz naszej afrykańskiej adopcyjnej uczennicy Catheline Mwende.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza i pomysłodawczyni Katarzynek- p. Wioletta Stefanicka serdecznie dziękuje wszystkim za zaangażowanie w organizację wydarzenia :)
Dzieci z najmłodszej grupy realizowały projekt edukacyjny przygotowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podstawowym celem projektu było uświadomienie dzieci, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami konsumenckimi: kim jest konsument, gdzie robimy zakupy, co to jesti i do czego służy, paragon, czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać oraz jak robić przemyślane zakupy. Nauka odbywała się poprzez zabawę, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz angażowała dziecięcą wyobraźnię i emocje. W czasie zajęć pięciolatki doskonaliły umiejętność pracy w zespole i odpowiedzialność za powierzone zadania. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, wzbogaciły ich wiedzę i wprowadziły w świat świadomego korzystania z usług.
Powered by aSc EduPage