• Ogólnopolski konkurs "Podziel się historią"

• Ogólnopolski Konkurs „Podziel się historią” jest realizowany w ramach zadania publicznego „Niepodległość na 104” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o historii Polski, jej symbolach narodowych, ważnych postaciach historycznych, dzięki którym Polska powróciła po 123 latach na mapę świata.

Nasza szkoła otrzymała w konkursie wyróżnienie.

Realizacją projektu kierowała p. Andrzelika Łączyk, wspomagana prze p. Izabelę Mroczek i Magdalenę Lewandowską.

Nagrody zostaną dostarczone po Nowym Roku.

• My Christmas Pictionary

• W grudniu odbył się konkurs z języka angielskiego pt.: "My Christmas Pictionary". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-5. Prace zostały ocenione przez komisję uczniowską, panią Kasię od angielskiego i panią Basię od plastyki w dniu 21grudnia, w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i klasy 4-5. W klasach 1-3, I miejsce zajęła Alicja Woźniak z klasy 1B, II miejsce zajęła Nina Misztela z klasy 2 i III miejsce zajęła Alicja Żebrowska z klasy 1B. W klasach 4-5, I miejsce zajęła Ida Misztela z klasy 4, II miejsce zajęła Emilia Masłowska z klasy 5, A III ex aequo zajęły Emilia But i Emilia Łabuńska z klasy 4. Dla każdego uczestnika były słodkie niespodzianki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wybór nie był latwy, co przyznali sami uczniowie z komisji

• Sport i zabawa to dobra sprawa!

• SPORT i zabawa to dobra sprawa – zajęcia sportowo- ruchowe W ramach projektu prowadzonego przez #Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Barzkowic SAMBA, współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 pn. ”NASZ MOST KU PRZYSZŁOŚCI” zorganizowano zajęcia sportowo-ruchowe ,,Sport i zabawa to dobra sprawa”. Uczniowie na zajęciach świetlicowych aktywnie, systematycznie uczestniczyli w grach, zabawach sprawnościowych i rozluźniających. Razem z p. Magdalena Lewandowską ćwiczyli szybkość, zręczność, wytrzymałość oraz różne inne zabawy z elementami rzutu, celowania, czy toczenia. Dzieci świetnie się przy tym bawiły. #stowarzyszenieaktywnychmieszkancówbarzkowicSAMBA

• Świateczne stroiki dla Jasia

• W świetlicy pod kierunkiem p.Magdaleny Lewandowskiej były organizowane artystyczne zajęcia świąteczne. Uczniowie z zapałem tworzyli pachnące stroiki, które zostały przekazane na akcje charytatywną dla naszego nowego podopiecznego Jasia.

• Świąteczna zbiórka książek

• Biblioteka szkolna wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza przypominają o trwającej zbiórce książek na rzecz pacjentów szpitala onkologicznego w Szczecinie, oraz dla dzieci przebywających na oddziale pediatrii stargardzkiego szpitala.

Zadbane książki można przynosić do szkolnej biblioteki jeszcze do 15 grudnia.

Z góry dziękujemy za każdą książeczkę :)

• 6 grudnia - Mikołajki!

•  Tego dnia, od samego rana po korytarzach kręciły się dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Z okazji Mikołajek w naszej szkole przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Były prezenty, świąteczne piosenki, quizy, krzyżówki  i poczęstunek przygotowany przez starsze klasy ( kakao, frytki). Najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj. Podczas spotkania w sali gimnastycznej, wszyscy fantastycznie bawili się przy dźwiękach muzyki. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój.