• Tajemniczy słoik z cukierkami

• W październiku odbył się konkurs, w którym uczniowie klas 4-8 zgadywali ile cukierków mieści się tajemniczym słoiku... Zasada była jedna- przyjrzyj się dokładnie,  oszacuj a może zastosuj jakiś wzór aby podać dokładną lub zbliżoną ilość. Jednemu uczniowi udało się pomylić zaledwie o 3 cukierki.  Gratulacje dla Kamila Nowaka z klasy 8 !!!

• Wyprawa klasy siódmej.

• Uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawczynią- p. Beatą wybrali się na wyprawę do Szczecina, której celem był park trampolin Fun Jump. Klasowa integracja połączona była z solidną dawką aktywności sportowej- były najwymyślniejsze skoki, salta i ewolucje oraz tor ninja. Jednak absolutnym hitem okazała się wirualna laserowa bitwa. Czy było fajnie...? Sami zobaczcie :)

• Stypendia Wójta Gminy Stargard oficjalnie przyznane.

• Uroczystość odbyła się 25 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach.

W bieżącym roku do Wójta Gminy Stargard skierowano łącznie 28 wniosków, a uwzględniane były osiągnięcia uczniów z roku szkolnego 2022/2023. Stypendia otrzymało 13 najbardziej uzdolnionych uczniów ze szkół gminy Stargard, w tym uczennica naszej szkoły- Ida Misztela.

Ich uroczystego wręczenia dokonał Wójt Gminy Stargard Jerzy Makowski, a w uroczystości uczestniczyli również Zastępca Wójta Gminy Dorota Mazur, Skarbnik Gminy Bernadeta Kubicka oraz Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Janiak oraz dyrektorzy szkoł- w tym nasza Pani Dyrektor- Magdalena Marzec.

Uzyskanie stypendium jest efektem ciężkiej i wytrwałej pracy uczniów, ale wymaga również wsparcia i poświecenia ze strony rodziców. Gratulujemy wszystkim, którzy pracowali na ten sukces. Stypendystom życzymy wytrwałości w pielęgnacji swoich talentów, dalszego rozwijania swoich pasji oraz wielu sukcesów.

• Światowy Dzień Origami

• 24 października to Światowy Dzień Origami. Ta tradycyjna japońska sztuka polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek.

Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Pani Jola z biblioteki szkolnej przygotowała na ten dzień warsztaty dla zerówki oraz kącik orgiami przy bibliotece, gdzie każdy chętny mógł w czasie przerw spróbować swoich sił w składaniu figur z papieru.

Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i długie życie- ten wzór w czasie warsztatów dla starszych klas miała okazję układać klasa siódma.

• „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

• Już 4 raz w naszej szkole odbyła się kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Pomysłodawcą prowadzonej akcji w szkole była p. Jola psycholog. Projektodawcą kampanii zaś był Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej  i Niewidomej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus.   Uczniowie  klas wczesnoszkolnych  w Małkocinie uczestniczyli w zajęciach, które pozwoliły im zapoznać się z: pojęciami typu alfabet Braille'a, niepełnosprawność,  dysfunkcje wzroku a także ze sposobami właściwego udzielania pomocy osobom niewidomym. Poprzez zastosowanie przez prowadzącą metod aktywizujących podczas zajęć, uczniowie mogli wczuć się w sytuację osób z niepełnosprawnością wzrokową i tym samym lepiej zrozumieć towarzyszące im na co dzień problemy.

Dzieci z grupy przedszkolnej (zerówka) mogły doświadczyć podczas „zabaw w ciemnościach” w jaki sposób funkcjonuje osoba niewidoma a także uczyły się przechodzenia przez pasy z białą laską.

Dyskusje i pogadanki stosowane podczas lekcji miały na celu uwrażliwienie wszystkich uczestników kampanii na problemy ludzi, którzy są wśród nas, a których często „nie dostrzegamy”.

• Ślubowanie klasy pierwszej

• Z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy pierwszej złożyli slubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastepca Wójta Gminy Stargard, p. Dorota Mazur, oraz Radny Gminy Stargard, p. Janusz Łojko. Po części oficjalnej pierwszaki wraz z wychowawczynią zabrały nas w krainę baśni- na królewski zamek i przeniosły nas w czasy dzielnych rycerzy walczących ze smokami. Zresztą zobaczcie sami...

• 10. października - Dzień Gier Planszowych

• 10. października to Dzień Gier Planszowych. Dziś Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Uczniowie podczas przerw mogli się integrować podczas ekscytujących rozgrywek. Okazało się, że wśród naszej społeczności mamy wielu fanów takich atrakcji.

• Dzień Chłopaka klas 4-8

• 2 października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas starszych na wspólne świętowanie Dnia Chłopaka. Podczas dyskoteki każdy miał okazję uzupełnić kalorie w strefie relaksu. Hity muzyczne rozgrzały naszych tancerzy, a pyszne wypieki dodały smaku całej zabawie.

• Gminny konkurs biblioteczny "Fantastyczny Świat Książki"."

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 0-3 oraz 4-8 do udziału w gminnym konkursie plastyczno-literackim pt. „Fantastyczny Świat Książki”.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa i wskazywanie na rolę książki w budowaniu kreatywności i wyobraźni młodego człowieka.

Format pracy konkursowej A3, technika dowolna. Termin składania prac: 31.10.2023 r.

Szczegóły organizacyjne, regulamin konkursu i zgoda na udział w konkursie dostępne są w szkolnej bibliotece. Zapraszamy :)

Poniżej pliki do pobrania: 1) regulamin konkursu, 2) zgoda na udział w konkursie.

Gminny_konkurs.pdf

ZGODA_RODZICOW.pdf

• Dzień Chłopaka

• Klasy drugie z okazji Dnia Chłopaka wyruszyły na wycieczkę na stargardzki basen.

Zabawa była przednia, a nasi chłopcy zachwyceni byli takim sposobem świętowania ich dnia :)