• Życzenia świąteczne

• Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku 2021 spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

Najserdeczniesze życzenia składamy uczniom naszej szkoły, rodzicom, pedagogom, obsłudze, jak też Włodarzom naszej Gminy Stargard.

• Hu hu ha :) Przedstawienie online w grupie 6-latków

• Kiedy rodzice przez wzgląd na pandemię nie mogą przybyć do szkoły, wtedy szkoła zaprasza wszystkich na przedstawienie online. Takie pomysłowe nasze przedszkolaki ! Przedstawienie przygotowała p. Andrzelika Łączyk

• Artystycznie emocjonalni i grupa 05 prezentują !

• Choć na dworze już zimno i wietrznie, to do naszej szkoły w dniu 15.12.2020r. zawitał nastrój radosny i świąteczny. Stało się to za sprawą uczennic z klasy V z koła „Artystycznie Emocjonalni” (prowadzonego pod sterami p. psycholog) i dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej. Uczennice zaprezentowały online fragmenty wiersza Z. Trzaskowskiego oraz bajkę terapeutyczną: "Historia o Mikołaju, Aniołku i Bożonarodzeniowej Gwiazdce". Bajka przypomniała dzieciom o tym, iż zgoda i miłość są najważniejsze; szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia powinniśmy być dla siebie życzliwi, pomocni, wyrozumiali... Przedszkolaki pod wychowawstwem p. Malwiny przygotowały specjalnie na tę okazję świąteczną piosenkę wraz układem tanecznym.

Niechaj wspomnienia z tej wspaniałej uroczystości wprowadzą nas w magiczny klimat świąt. Zaczerpnijmy Moc płynącą z bycia razem!

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.

P. pedagogowi dziękujemy za oprawę i montaż nagrania.

• Warsztaty świąteczne u 5-latków

• 10 grudnia w grupie naszych pięciolatków odbyły się jak co roku świąteczne warsztaty. Maluchy wykonywały samodzielnie piękne stroiki. Mamy nadzieję, że był to miły prezent dla wszystkich rodziców :)

• Pierniczki :)

• Cała szkoła wypełnia się cudownym zapachem pierniczków, kiedy do pracy zabiera się zastęp świątecznych elfów z naszej zerówki. Takie pyszności tylko u nas !

• Paczuszka dla maluszka

• Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do udziału w VII edycji "Paczuszki dla maluszka" Na choince w holu szkoły pojawiły się już bombki z logo tego wydarzenia. Będzie je można przyjąć (osobiście - przedszkolaki , pozostali wirtualnie) i w zamian przynieść artykuły higieniczne dla niemowląt. Akcja trwa do 21 grudnia.

O szczegółach będę informować na bieżąco.

Opiekun SKW Wioletta Stefanicka

• Pokaż nam swoje eko-wakacje: wyniki konkursu !

• Jury wybrało Laureatów konkursu: „Pokaż nam swoje eko-wakacje”, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W kategorii przedszkole nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca na podium:

1. miejsce- Stanisław Nowakowski

3. miejsce Antoni Lasek

Wyróżnienia zdobyli: Hanna Dolińska, Łucja Szymczykowska i Sebastian Sokalski

W konkursie wzięli udział rónież uczniowie klasy 7. Każdy uczestnik otrzymał specjalne podziękowanie za udział w konkursie.

Prace konkursowe zostały wykonane pod kierunkiem p. Andrzeliki Łączyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Nowości w szkolnej bibliotece !

• Biblioteka szkolna ma wspaniałe nowiny-przygotowujemy dla Was czytelnicze niespodzianki. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy nowości czytelnicze. Uczniowie wzięli aktywny udział w zakupie, poprzez przygotowanie ankiet, czego ich zdaniem brakuje w księgozbiorze szkolnej biblioteki. Czekamy tylko na powrót naszych uczniów i czytelników do szkoły :)

• Warsztaty w I klasie- Klub Niemarnowania Żywności

• Od września 2020 roku pierwsza klasa ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Małkocinie została przyłączona do Klubu Niemarnowania Żywności, który w naszej szkole działa już czwarty rok.
            25 listopada 2020 roku dzieci z Klubu Niemarnowania wzięły udział w bardzo ciekawych i  pouczających warsztatach zdalnych  dotyczących niemarnowania żywności. Podczas zajęć, które poprowadziła specjalistka ds. żywienia pani Aleksandra Jasińska z Banku Żywienia w Warszawie, klubowicze mogli dowiedzieć się min. jak powstaje chleb, rozwiązać bardzo ciekawe zagadki żywieniowe oraz posłuchać historii z których klubowicze wyciągali wnioski.  Dzieci uczyły się jak przygotować listę zakupów, a także wymyślały przepisy na potrawy z podanych produktów, tak by produkty te nie zmarnowały się. Pani Aleksandra wytłumaczyła dzieciom, czym zajmują się Banki Żywności w Polsce. Na koniec warsztatów wszyscy biorący w nich udział podsumowali wspólnie co robić, by ograniczać marnowanie żywności, a także wodę, prąd, czas, pieniądze i ludzką pracę.

Warsztaty bardzo podobały się wszystkim dzieciom i nauczycielom biorącym w nich udział. To cenna lekcja, która odbyła się dzięki Fundacji Tesco. Serdecznie dziękujemy!

• Certyfikat "Szkoła przyjazna osobom niewidomym"

• Z wielką przyjemnością informujemy, iż Szkoła Podstawowa w Małkocinie otrzymała

Certyfikat "Szkoła przyjazna osobom niewidomym"

Jest to uhonorowanie działań przeprowadzonych w naszej szkole w ramach kampanii społecznej

"Ja nie widze Ciebie, Ty zobacz mnie"

• Mikołajki ho ho ho :)))

• Tegoroczne Mikołajki w naszej szkole były bardzo wyjątkowe. Pod nieobecność uczniów o wspaniałą atmosferę zadbały oddziały przedszkolne. Mikołaj był wyjątkowo hojny i przekazał za pośrednictwem Pani Dyrektor wielką górę prezentów.  Zerówka przygotowała dla Mikołaja piosenkę, zaś grupa pięciolatków zorganizowała pieczenie pierniczków. Zapraszamy na fotorelację z tego pełnego uroku, radości i prezentów dnia :)

Wszystkim naszym uczniom, nauczycielom i obsłudze życzymy wspaniałych prezentów i rychłego spotkania w murach naszej szkoły.