23 listopada to Dzień Fibonacciego. Uczniowie dowiedzieli się w jakim włoskim mieście się urodził, kiedy żył i z czego zasłynął. Po wypisaniu kilku pierwszych liczb słynnego ciągu, nadszedł czas na przedstawienie go w postaci graficznej. I tak powstały piękne spirale Fibonacciego.
Matematyczny Dzień Fibonacciego.
- 4
Dzień Kredki
22 listopada klasy 0-3 obchodziły Dzień Kredki. Święto to wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą oni wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, małą motorykę- warto więc tym bardziej zachęcać dzieci do tej kreatywnej zabawy. Wydarzenie przygotowała i poprowadziła p. Renata Łyczywek i p. Aleksandra Polus.
39
Zebranie z rodzicami
Uwaga, zmiana godziny zebrań klasowych !
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek w trakcie lekcji aż kipiało od emocji. Uczniowie zmierzyli się z egzaminem na certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. Graliśmy w "Muchy" oraz rywalizowaliśmy w grze "Krzyżak". Okazało się, że większość uczniów doskonale zna tabliczkę mnożenia oraz potrafi się przy tym świetnie bawić.
20
Kornelkowe urodziny :)
Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował charytatywny festyn na rzecz naszej podopiecznej- Korneli Cęcak. Miłym pretekstem do świętowania były urodziny opiekunki SKW- p. Wioletty Stefanickiej, urodziny przewodniczącej Samorządu Szkolnego- Patrycji Hawrylak oraz Dzień Wcześniaka. Kornelia urodziła się jako wcześniak ekstremalny i zmaga się z wieloma trudnościami fizycznymi, które wymagają stałej rehabilitacji. Na ten właśnie cel przekazana została kwota 755 zł pozyskana z festynu. Organizacją festynu zajęły się uczennice klasy 7- im zawdzięczamy pyszne słodkości, ciepłe kakao i urodzinowe dekoracje.
57
Wycieczka przedszkolaków
16 Listopada nasi najmłodsi pojechali na wycieczkę do Klępina na spektakl "Legenda o śpiącym rycerzu".
11 listopada- Święto Niepodległości
W tym roku nasze patriotyczne uroczystości przygotowała klasa 8 pod kierunkiem wychowawczyni- p. Justyny Radziszewskiej. Przypomnieliśmy sobie drogę Polski do wolności, ożywiliśmy naszych wielkich bohaterów narodowych, a towarzyszyły nam w tym święcie patriotyczne piosenki. Część arrtystyczną uświetnił również występ uczennic z klasy 6 i 5 pod kierunkiem p. Ani Łuczyńskiej. Dziewczęta zaprezentowały patriotyczną impresję taneczną z szarfami. Na zakończenie uroczystości w patriotycznej piosence zaprezentowały się przedszkolaki pod kierunkiem p. Andrzeliki.
38
Kotyliony
W tym roku obchody Święta Niepodległości uczciliśmy udekorowani pięknymi kotylionami w kształcie serca. Zostały one wykonane przez uczniów klasy 4 na lekcji plastyki i na zajęciach świetlicowych pod opieką p.Magdaleny Lewandowskiej.
Dyniowo, zdrowo, kolorowo :)
13 września młodsze klasy świętowały dzień owoców i warzyw. Na tę okazję uczniowie przygotowali tematyczne przebrania. Panie Andrzelika, Iza i Malwina przygotowały wesołe zabawy i konkurencje. Ich celem było propagowanie zdrowego odżywiania i budowanie zdrowych nawyków poprzez włączanie do codziennej diety warzyw i owoców. Motywem przewodnim tego radosnego wydarzenia była DYNIA :)
9
"Szkoła do hymnu"
Jak co roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji, której patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki
"Szkoła do hymnu".
Już po raz szósty uczniówie i nauczyciele z całej Polski przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Fantastyczny Świat Książki".
Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej w Małkocinie zorganizowała konkurs "Fantastyczny Świat Książki". Wpłynęła ogromna liczba prac konkursowych ze szkół Gminy Stargard: SP Małkocin, SP Pęzino, SP Sowno i SP Grzędzice. Prace oceniane były przez jurorów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-8. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemu pomysłowości i kreatywności. Nagrody zostaną dostarczone przez organizatora do wszystkich szkół.
A oto laureaci konkursu:
Klasy 0-3
1. miejsce- Amelia Kasperec (kl. 3 SP Małkocin)
2. miejsce- Anastazja Odwalt (kl. 0B SP Pęzino)
3. miejsce- Jan Kubiak-Wróbel (Kl. 0B SP Pęzino)
Wyróżnienia:
-
Zuzanna Olejniczak (kl. 3 SP Strachocin)
-
Karolina Pilarska (kl. 3a SP Pęzino)
Klasy 4-8
1. miejsce- Tomasz Ulaszewski ( kl.6B SP Grzędzice)
2. miejsce- Lena Kula (kl.6 SP Pęzino)
3. miejsce- Julia Chirko (kl.8 SP Strachocin)
Wyróżnienia:
-
Lena Pozauć (kl. 6a SP Pęzino)
-
Oliwia Lis (kl. 4 SP Małkocin)
-
"Grzyby"- lekcja biblioteczna w klasach 2A i 2B
Na początku listopada odbyły się w klasach druchich lekcje biblioteczne, w czasie której dzieci zapoznały się z lekturą pt. "Grzyby". Przy tej okazji rozmawialiśmy o grzybach jadalnych i trujących i o zasadach ich bezpiecznego zbierenia Na zakończenie uczniowie wykonali piękne prace- muchomory. Pracowalismy z wykorzystaniem elementów sensoplastyki, usprawniających motorykę małą dłoni i palców.
Lekcję przygotowała i poprowadziła p. Jola z biblioteki szkolnej.
14
Wycieczka do DOMU CHLEBA
30 października dzieci z grup 5, 6-latków i klasy III wybrały się na autokarową wycieczkę do Domu Chleba w Marianowie. Celem wycieczki było: budzenie szacunku do chleba, poznanie „drogi” od ziarna do chleba, poznanie procedury wypieku chleba. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących produkcji pieczywa dawniej i dziś. Ciekawostką okazał się fakt, iż jesteśmy bardzo dobrymi piekarzami – chleb, bułki, drożdżówki i ciasteczka, które samodzielnie upiekliśmy były przepyszne !
Nad całością wycieczki czuwały: p. Izabela, p. Malwinka i p. Andrzelika.
Warsztaty "MAŁY CHEMIK"
Już kolejny raz dzięki współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem "WIR" - Wiejska Inicjatywa Rozwoju odbyły się ciekawe warsztaty dla dzieci. Podczas realizacji warsztatów „Mały chemik” dzieci pod okiem pani Malwiny, pani Izy i pani Ani wykonywały doświadczenia naukowe, które są wspaniałym sposobem na rozwijanie ciekawości i kreatywności u dzieci.
Eksperymenty są nie tylko świetną zabawą, lecz także cenną nauką. Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze sprzętem laboratorium chemicznego . Doświadczenia, które spodobały się im najbardziej to:
-skaczące kuleczki w oleju gdzie obserwowały jak barwnik oddziela się od oleju i sprawia wrażenie kolorowych drobinek poruszających się w szklance jak małe rybki, a olej tworzy pęcherzyki – kropelki.
-malowanie na mleku gdzie samo wkrapianie barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci dużą atrakcją. Dzieci obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Następnie namaczaliśmy patyczek w płynie do mycia naczyń i przykładaliśmy go do powierzchni mleka – wtedy zaczyna się dziać. Kolory powoli mieszają się ze sobą, kołują, wirują, kręcą się dając piękne wzory, zmieniają się jak w kalejdoskopie.
Na ostatnich zajęciach było wybuchowo Postępując zgodnie z instrukcją wykonaliśmy doświadczenie „Wulkan” efektem była zadziwiająca reakcja chemiczna. Najprościej mówiąc: ocet, czyli kwas wszedł w reakcję z sodą (zasadą) i dzięki takiemu połączeniu powstała mieszanka wybuchowa- lawa, czyli bąbelki dwutlenku węgla.
Polecamy wszystkim ciekawskim wykonanie takich doświadczeń również w domu.
42
Tajemniczy słoik z cukierkami
W październiku odbył się konkurs, w którym uczniowie klas 4-8 zgadywali ile cukierków mieści się tajemniczym słoiku... Zasada była jedna- przyjrzyj się dokładnie, oszacuj a może zastosuj jakiś wzór aby podać dokładną lub zbliżoną ilość. Jednemu uczniowi udało się pomylić zaledwie o 3 cukierki. Gratulacje dla Kamila Nowaka z klasy 8 !!!
Wyprawa klasy siódmej.
Uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawczynią- p. Beatą wybrali się na wyprawę do Szczecina, której celem był park trampolin Fun Jump. Klasowa integracja połączona była z solidną dawką aktywności sportowej- były najwymyślniejsze skoki, salta i ewolucje oraz tor ninja. Jednak absolutnym hitem okazała się wirualna laserowa bitwa. Czy było fajnie...? Sami zobaczcie :)
44
Stypendia Wójta Gminy Stargard oficjalnie przyznane.
Uroczystość odbyła się 25 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach.
W bieżącym roku do Wójta Gminy Stargard skierowano łącznie 28 wniosków, a uwzględniane były osiągnięcia uczniów z roku szkolnego 2022/2023. Stypendia otrzymało 13 najbardziej uzdolnionych uczniów ze szkół gminy Stargard, w tym uczennica naszej szkoły- Ida Misztela.
Ich uroczystego wręczenia dokonał Wójt Gminy Stargard Jerzy Makowski, a w uroczystości uczestniczyli również Zastępca Wójta Gminy Dorota Mazur, Skarbnik Gminy Bernadeta Kubicka oraz Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Janiak oraz dyrektorzy szkoł- w tym nasza Pani Dyrektor- Magdalena Marzec.
Uzyskanie stypendium jest efektem ciężkiej i wytrwałej pracy uczniów, ale wymaga również wsparcia i poświecenia ze strony rodziców. Gratulujemy wszystkim, którzy pracowali na ten sukces. Stypendystom życzymy wytrwałości w pielęgnacji swoich talentów, dalszego rozwijania swoich pasji oraz wielu sukcesów.
3
Światowy Dzień Origami
24 października to Światowy Dzień Origami. Ta tradycyjna japońska sztuka polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek.
Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Pani Jola z biblioteki szkolnej przygotowała na ten dzień warsztaty dla zerówki oraz kącik orgiami przy bibliotece, gdzie każdy chętny mógł w czasie przerw spróbować swoich sił w składaniu figur z papieru.
Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i długie życie- ten wzór w czasie warsztatów dla starszych klas miała okazję układać klasa siódma.
27
„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”
Już 4 raz w naszej szkole odbyła się kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Pomysłodawcą prowadzonej akcji w szkole była p. Jola psycholog. Projektodawcą kampanii zaś był Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. Uczniowie klas wczesnoszkolnych w Małkocinie uczestniczyli w zajęciach, które pozwoliły im zapoznać się z: pojęciami typu alfabet Braille'a, niepełnosprawność, dysfunkcje wzroku a także ze sposobami właściwego udzielania pomocy osobom niewidomym. Poprzez zastosowanie przez prowadzącą metod aktywizujących podczas zajęć, uczniowie mogli wczuć się w sytuację osób z niepełnosprawnością wzrokową i tym samym lepiej zrozumieć towarzyszące im na co dzień problemy.
Dzieci z grupy przedszkolnej (zerówka) mogły doświadczyć podczas „zabaw w ciemnościach” w jaki sposób funkcjonuje osoba niewidoma a także uczyły się przechodzenia przez pasy z białą laską.
Dyskusje i pogadanki stosowane podczas lekcji miały na celu uwrażliwienie wszystkich uczestników kampanii na problemy ludzi, którzy są wśród nas, a których często „nie dostrzegamy”.
20
Jesien po angielsku w zerówce.
Zerówki poznają jesienne słownictwo na angielskim.
2
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 84096