• Ślubowanie klasy pierwszej

• Z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy pierwszej złożyli slubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastepca Wójta Gminy Stargard, p. Dorota Mazur, oraz Radny Gminy Stargard, p. Janusz Łojko. Po części oficjalnej pierwszaki wraz z wychowawczynią zabrały nas w krainę baśni- na królewski zamek i przeniosły nas w czasy dzielnych rycerzy walczących ze smokami. Zresztą zobaczcie sami...

• 10. października - Dzień Gier Planszowych

• 10. października to Dzień Gier Planszowych. Dziś Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Uczniowie podczas przerw mogli się integrować podczas ekscytujących rozgrywek. Okazało się, że wśród naszej społeczności mamy wielu fanów takich atrakcji.

• Dzień Chłopaka klas 4-8

• 2 października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas starszych na wspólne świętowanie Dnia Chłopaka. Podczas dyskoteki każdy miał okazję uzupełnić kalorie w strefie relaksu. Hity muzyczne rozgrzały naszych tancerzy, a pyszne wypieki dodały smaku całej zabawie.

• Gminny konkurs biblioteczny "Fantastyczny Świat Książki"."

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 0-3 oraz 4-8 do udziału w gminnym konkursie plastyczno-literackim pt. „Fantastyczny Świat Książki”.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa i wskazywanie na rolę książki w budowaniu kreatywności i wyobraźni młodego człowieka.

Format pracy konkursowej A3, technika dowolna. Termin składania prac: 31.10.2023 r.

Szczegóły organizacyjne, regulamin konkursu i zgoda na udział w konkursie dostępne są w szkolnej bibliotece. Zapraszamy :)

Poniżej pliki do pobrania: 1) regulamin konkursu, 2) zgoda na udział w konkursie.

Gminny_konkurs.pdf

ZGODA_RODZICOW.pdf

• Dzień Chłopaka

• Klasy drugie z okazji Dnia Chłopaka wyruszyły na wycieczkę na stargardzki basen.

Zabawa była przednia, a nasi chłopcy zachwyceni byli takim sposobem świętowania ich dnia :)

• Kreatywna przerwa

• Wrzesień rozpieszcza nas piękną pogodą, dlatego przerwy spędzamy na szkolnym dziedzińcu lub boisku. Aby te przerwy uatrakcyjnić p. Beata (w-f) wraz z p. Jackiem (szkolny pedagog) zapraszają do wspólnych zajęć ruchowo-tanecznych. Na dużym ekranie prezentowany jest układ taneczny, a dzieci i młodzież wspaniale włączaja się do tańca. Szkoda tylko, że dzwonek na lekcje tak szybko kończy tę wspaniąłą zabawę :)

• Alarm przeciwpożarowy

• 21 września odbył się w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy i ewakuacja. Jak co roku wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli sprawnie opuścili budynek szkoły. Była to również okazja do rozmów ze strażakami i obejrzenia wozu bojowego Straży Pożarnej, no i oczywiście pamiątkowych zdjęć.

• Dzień Chłopaka w rytmie DISCO !

• 2 października (poniedziałek) Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas 4-8 na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Impreza odbędzie się na 6,7,8 godzinie lekcyjnej. Będzie się działo :)

• # AKCJA KASZTANOBRANIE

• Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do corocznej AKCJI KASZTANOBRANIE.

Uzyskane ze zbiórki kasztanów środki zasilą w połowie klasowe skarbonki,

zaś druga połowa zostanie przekazana na rzecz podopiecznej naszej szkoły- Kornelii Cęcak.

Akcję koordynuje p. Wioletta Stafanicka.

#kasztany #kasztanobranie=pomaganie #wolontariat

• KONKURS: ZAPROJEKTUJ LOGO NASZEJ SZKOŁY :)

• Zapraszamy do konkursu na projekt LOGO Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie. Prace prosimy składać w terminie do 30. wrzesnia 2023 r. Wszelkie informacje organizacyjne i wytyczne techniczne dotyczące projektów zawarte są w regulaminie konkursu.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Apel uświetniła swoją obecnością Pani Dorota Mazur- Zastępca Wójta Gminy Stargard. Nowych uczniów naszej szkoły przywitała Pani Dyrektor Magdalena Marzec, zaś krótką część artystyczną oraz słodką niespodziankę dla pierwszaków przygotowała klasa 5. Nasi najmłodsi, czyli grupa 5-latków zostali troskliwie przygarnięci pod ochronny parasol p. Andrzeliki :)

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy roku szkolnego pełnego radości i sukcesów !

• Pomóż nam zbierać talenciaki LIDL

• Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów". Kupony ze sklepów Lidl prosimy wrzucać do skrzyneczek w szkolnej świetlicy i w holu szkoły.