• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Apel uświetniła swoją obecnością Pani Dorota Mazur- Zastępca Wójta Gminy Stargard. Nowych uczniów naszej szkoły przywitała Pani Dyrektor Magdalena Marzec, zaś krótką część artystyczną oraz słodką niespodziankę dla pierwszaków przygotowała klasa 5. Nasi najmłodsi, czyli grupa 5-latków zostali troskliwie przygarnięci pod ochronny parasol p. Andrzeliki :)

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy roku szkolnego pełnego radości i sukcesów !

• Pomóż nam zbierać talenciaki LIDL

• Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów". Kupony ze sklepów Lidl prosimy wrzucać do skrzyneczek w szkolnej świetlicy i w holu szkoły.

• Zakończenie roku szkolnego 2022/23

• Radośnie, kolorowo i tanecznym krokiem zakończyliśmy rok szkolny 2022/23. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Stargard- p. Jerzy Makowski. Wszystkim uczniom, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem za wysokie wyniki w nauce oraz laureatom licznych konkursów- gratulujemy ! Życzymy wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku wakacyjnego :)

Do zobaczenia we wrześniu !

• Zakończenie roku szkolnego klasy ósmej

• W czwartek 22 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku klasy ósmej. Naszych absolwentów pożegnała klasa siódma, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy- p.Dorota Mazur i Przewodniczący Rady Gminy- p. Sebastian Janiak i oczywiście wzruszona wychowawczyni-p. Wioletta Stefanicka.

• Konkurs "Tchnij życie w okładkę".

• Przypominamy o trwającym szkolnym konkursie fotograficzno-literackim "Tchnij życie w okłądkę". Prace można nadsyłać już tylko do 21.czerwca. Więcej informacji na plakacie konkursu. Zapraszamy :)

• Wycieczka do kina na film Super Mario Bros.

• Uczniowie z klas 05, 06, I i II wybrali się do kina na film. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie pojęć film animowany, rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej, kształtowanie koncentracji uwagi i spostrzegawczości oraz  rozwijanie mowy. Wyjazd został zorganizowany przez p. Malwinkę Szymczyk.

• "Jak nie czytam, jak czytam."

• Po czteroletniej przerwie powraca ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”. To wspólne przedsięwzięcie środowiska nauczycieli bibliotekarzy, w którym co roku brało udział ponad kilkaset tysięcy osób z ponad 2 tysięcy placówek. Nasza szkoła z dumą dołącza do tej pięknej akcji propagującej czytelnictwo :)

PO CO JEST TA  AKCJA?

Jej głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach.

#JakNieCzytamJakCzytam

• Gminny Konkurs Matematyczny klas III

• 2 czerwca w Szkole Podstawowej w Sownie odbył się gminny konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół z Sowna, Strachocina, Pęzina, Grzędzic i oczywiście z Małkocina. Nasi reprezentanci: Matausz Borycki i Jan Kontek zdobyli w konkursie 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!