• Oświadczenie

     • My niżej podpisani nauczyciele SP im Janusza Korczaka w Małkocinie stanowczo protestujemy przeciwko porozumieniu podpisanemu przez KSOiW Solidarność wbrew woli 600 tysięcy nauczycieli w całej Polsce. Sprzeciwiamy się manipulacjom, propagandzie i lekceważącemu stosunkowi Rządu wobec naszej grupy zawodowej, naszych uczniów i ich rodziców. Sprzeciwiamy się obarczaniu nas odpowiedzialnością za sytuację, w której znalazła się polska szkoła. Sprzeciwiamy się próbom wywołania fali hejtu pod naszym adresem.

      Całym sercem popieramy postulaty strajkujących, które nie ograniczają się tylko do kwestii płacowych, lecz przede wszystkim są walką o normalność w polskiej oświacie. Chcemy mieć prawo uczyć jak myśleć , a nie „co myśleć”. Chcemy, by nasi uczniowie i nasze dzieci poszerzali swoje horyzonty myślowe, a nie byli mistrzami w rozwiązywaniu testów. Chcemy mieć czas dla każdego dziecka, a nie marnotrawić go na tworzenie fikcyjnej i niepotrzebnej dokumentacji.

      Uczniowie naszej szkoły nigdy nie byli dla nas numerkami w dzienniku. Każdego z nich znamy od małego i razem z nimi przemierzamy drogę od przedszkola ku dorosłości. Z tego powodu, już na samym początku perturbacji w oświacie, zapadła w naszej szkole decyzja o tym, iż w tak ważnym dla nich dniu jak egzamin ósmoklasisty będziemy stać u ich boku MUREM !

      Nadal chcemy manifestować i popierać strajkujących. Ponieważ ze względów proceduralnych nie możemy wziąć udziału w czynnym strajku, protest nasz będziemy wyrażać w innych formach. Jedną z nich będzie oflagowanie szkoły.

      Dziękujemy tym Rodzicom i Uczniom, którzy zachowali trzeźwy osąd sytuacji i nas wspierają. Naszym ósmoklasistom życzymy na egzaminach powodzenia i mówimy: Dacie radę, bo jesteście najlepsi ! I żadne procenty tego nie zmienią.

       

      Podpisano:

      Wioletta Nagoda

      Beata Misiaszek

      Izabela Mroczek

      Magdalena Marzec

      Renata Jurgielewicz-Fakhri

      Monika Kaczyńska

      Jolanta Grzegółka

      Barbara Drozd

      Jacek Grzegorek

      Wioletta Brayer

      Andrzelika Łączyk

      Justyna Radziszewska

      Malwina Szymczyk

      awomir Kuczyński

      Lucjanna Fischer

     • Wielkanocne palmy

     • Dzisiaj nasza szkolna stołówka przekształciła się w palmowy warsztat. Kręciłyśmy palmy dla Kornelki z takim zaangażowaniem, że stale trzeba było uzupełniać zapasy bukszpanu. Wiłyśmy, owijałyśmy, przycinałyśmy i ... oto są: kolorowe palmy małe i duże, do koloru do wyboru.

      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie mamom: pani Dębskiej, pani Stefaniak, pani Hawrylak , naszym młodszym i starszym uczennicom oraz p. Wiesi Wierzchowskiej, która sama zrobiła 1500 bibułkowych kwiatków !

      Wszystkich zaś zapraszamy do zakupu naszych kolorowych palemek.

     • II miejsce w konkursie kulinarno-językowym

     • W kulinarno - językowych zmaganiach w SP 4 w Stargardzie "Obst und Gemuse sind gesund", jak zawsze niezawodni Kacper Jarosiński i Kacper Kępa z klasy VIII wywalczyli dla naszej szkoły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

     • II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Kulturoznawczej o USA

     • Pierwszego marca 2019 r. uczniowie klasy Vl : Aleksandra Kiwior, Justyna Kozakiewicz i Karol Kontek wzięli udział w gminnym konkursie dotyczącym USA. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat tego kraju i zdobyli drugie miejsce. Serdeczne gratulacje.

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

     • 21.02.2019 roku w naszą szkołę odwiedził niezwykły gość - pani Cecylia. Pani Cecylia opowiedziała nam o swoim życiu na Sybirze. Lata chłodu, głodu, ogromnej biedy i ciężkich warunków życia, pani Cecylia opisała w pamiętniku, aby młode pokolenia Polaków nigdy nie zapomniały o losie Sybiraków. Nasi uczniowie słuchali opowieści pani Cecylii z ogromnym zainteresowaniem, a często także ze łzami w oczach. Podziękowania dla pani Marleny Kiwior, która przywiozła panią Cecylię do naszej szkoły.

       

       

    • ZAMIEŃ KANAPĘ NA LORNETKĘ
     • ZAMIEŃ KANAPĘ NA LORNETKĘ

     • Dzieci z naszej szkoły wezmą udział od 25.01.- 31.01.2019 podczas ferii zimowych w warsztatach ornitologicznych w Wisełce.

      Do wyjazdu zakwalifikowało się 22 uczniów. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję nauczyć się rozpoznawania niektórych gatunków ptaków, poznać ich budowę i siedliska. Grupa będzie prowadziła czynne obserwacje pod okiem ekspertów.

      Dzieci czeka dużo zabawy podczas gier i zabaw integracyjnych, dyskoteki, ogniska, seansów filmowych o tematyce przyrodniczej.

       

       

       

       

    • GWIAZDKA DLA BEZDOMNIAKA!
     • GWIAZDKA DLA BEZDOMNIAKA!

     • W grudniu wzięliśmy udział w 4 edycji akcji GWIAZDKA DLA BEZDOMNIAKA!

       

      Dziękujemy za przekazane środki! Szczególne podziękowania klasie 3 i 7. Łącznie zebraliśmy 189 zł 53gr.

      6-latki karma i artykuły higieniczne

      1 klasa 20zł

      2 klasa 14zł

      3 klasa 37zł 53gr

      4 klasa 21zł

      5 klasa 20zł

      6 klasa 20zł

      7 klasa 42zł

      8 klasa 15zł

      Za zebrane pieniądze kupiliśmy 55kg karmy dla zwierząt. Tuż przed świętami przedstawicielki SKW przekazały karmę do schroniska w Kiczarowie. Dziękujemy za pomoc pani Sylwii Lasek.

    • Dzień Babci i Dziadka w klasie II
     • Dzień Babci i Dziadka w klasie II

     • Uczniowie z drugiej klasy zorganizowali dla swoich Babć i Dziadków uroczystość z okazji ich święta.Wesołe przedstawienie, piosenka i tańce w wykonaniu dzieci sprawiły dużo radości wspaniałym gościom. Wręczone prezenty, konkursy oraz koncert ulubionych piosenek babć i dziadków jeszcze bardziej podkreśliły ważność tego święta. Takie spotkania podkreślają jak ważną rolę  w życiu wnucząt pełnią babcie i dziadkowie.

       

    • Warsztaty rekreacyjne
     • Warsztaty rekreacyjne

     • W warsztatach rekreacyjnych wzięły udział grupa przedszkolna 05 oraz klasa II.

      Głównym celem zajęć sportowo-rekreacyjnych jest zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz stworzenie dzieciom szerokiej możliwości jej realizowania po okiem nauczyciela. Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego uczniów, przygotowanie do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, jak również rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

      TERMIN REALIZACJI

      12.11.2018 r. – 05.12.2018 r.

       

     • Wielki sukces naszych uczniów

     • 16 listopada 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w Stargardzkim Powiatowym Konkursie Niepodłegłościowym. Kaper Jarosiński z klasy VIII zajął pierwsze miejsce a Nikola Botkiewicz z klasy VI zajęła miejsce drugie. W kategorii dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Zofia Nowakowska z klasy II.

      Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Dyplom uczestnictwa otrzymała także Julia Karpińska z klasy II.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • Świetlica odnosi sukcesy

     • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczą w programie "Tesco dla szkół", w ramach którego założyli Klub Niemarnowania Żywności. Za przystąpienie do ogólnopolskiego programu oraz za stworzone logo klubu uczniowie zostali nagrodzeni grą planszową "Zakupowe mistrzostwa"

      Świetlica szkolna realizuje również inny ogólnopolski program Fundacji Uniwersytet Dzieci. Po zakończeniu pierwszego etapu dzieci uzyskały od organizatorów indeksy oraz grę planszową "Profesor Szkiełko i tropiciele"

      Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej: Paweł Mazur i Natalia Łabuńska wzięli udział w ogólnopolskim konkursie poetyckim " A nad nami biało - czerwona". Wiersz Natalii Łabuńskiej uzyskał wyróżnienie i zostanie wydrukowany w okolicznościowym almanachu, który niebawem będzie dostępny w szkolnej bibliotece.

      20.11. 2018 r. został również rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny " Moja Ojczyzna - Polska Niepodległa". Wszystkie nagrodzone prace można oglądać w świetlicy szkolnej.

     • Warsztaty ekologiczne

     • Zajęcia prowadzone przez „STOWARZYSZENIE "GRZĘDZICE JUTRA" w ramach realizacji zadania
      MOST KU PRZYSZŁOŚCIfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

      W roku szkolnym 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie przystąpili do warsztatów ekologicznych realizowanych w ramach projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

      Uczniowie zrealizowali warsztaty w ciągu 8 godzin w dniach 08.11 2018r. – 2 godziny, – 13.11.2018r.- 2 godziny, 22.11.2018r. - 4 godziny. W projekcie wzięły udział dwie klasy V i VIII, ich opiekunem była Pani Malwina Szymczyk nauczyciel biologii, oraz wolontariusze Pani Justyna Radziszewska i Pan Sylwester Kotłów. W ramach projektu zostały zakupione rośliny, które są przyjazne ptakom i owadom.

      Uczniowie posadzili rośliny w kilku miejscach na terenie szkoły. Sadząc wzięto pod uwagę warunki do prawidłowego rozwoju roślin. Przy każdym rodzaju roślin zostały umieszczone plakietki z ich nazwami. Do wybranych przez siebie roślinach uczniowie zrobili też plakietki podpisując je swoim imieniem. Obydwie klasy wraz z nauczycielem zobowiązały się dbać posadzone rośliny.

      Posadzono takie gatunki jak :

      Lilak - nazywany potocznie „bzem”, to jeden z najpiękniej kwitnących wiosennych krzewów ogrodowych. Gęste wiechy białych, różowych lub liliowych kwiatów urzekają swoim wyglądem oraz zapachem. Ponadto jest łatwy w uprawie i nie sprawia problemów. Lilaki można uprawiać w formie krzewiastej, dzikiej lub jako drzewko prowadzone na jednym pniu. Dorasta do kilku metrów wysokości.

      Berberysy - obejmuje około 450 gatunków. W Polsce w stanie naturalnym możemy znaleźć jedynie berberys pospolity. Krzewy berberysów osiągają różna wysokość – w zależności od gatunku i odmiany. Liście są owalne, niezbyt duże, od jasnozielonych do ciemnopurpurowych,u wielu gatunków przebarwiają się jesienią. Kwiaty niepozorne, żółte. Owoce drobne, od koloru pomarańczowego do ciemnoczerwonego, opadają późną zimą, są bardzo chętnie zjadane przez ptaki.

      Irga szwedzka 'Coral Beauty' to niski, szeroki krzew, dorastający do 0,5 m wysokości. Jego wielką ozdobą są kuliste, jaskrawoczerwone owoce. Ciemnozielone, błyszczące liście są pół zimozielone. Białe kwiaty pojawiają się w czerwcu.

      Kalina koralowa (Viburnum opulus) to krzew o luźnej, szerokiej, asymetrycznej koronie, dorastający do 4 m wysokości. Występuje w lasach, zaroślach i nad brzegami cieków wodnych. Kora pni i gałęzi kaliny koralowej jest jasnoszara. 3-5 klapowe, jasnozielone liście przebarwiają się jesienią na kolor purpurowy. Białe kwiaty, zebrane w płaskie kwiatostany o średnicy 10 cm, znajdują się na szczytach gałązek.

      Trzmieliny - Osiąga do około 1,5 – 2 m wysokości. Liście eliptyczne w okresie wegetacyjnym ciemnozielone, piłkowane. Kwiaty o niskich walorach dekoracyjnych, niepozorne, w barwie zielonkawej, ukazujące się w maju. Jesienią dojrzewają brązowawe owoce.

      Budleje Dawida -  to szybko rosnący krzew ozdobny, pochodzący z rejonów wschodniej Azji, Ameryki Południowej i Afryki. Budleja ma rozłożysty pokrój, a końce jej pędów zwisają pod ciężarem kwiatostanów. Liście budlei są jajowato - lancetowate, ciemnozielone, od spodu biało owłosione, jesienią opadają. Budleja znana jest też pod nazwą motyli krzew, bowiem jej kwiaty przywabiają motyle.

      Głogi - Należący do rodziny różowatych rodzaj głóg Crataegus, obejmuje liczne, a zarazem bardzo zmienne gatunki (około 200 gatunków  oraz setki mieszańców ) krzewów bądź niewysokich drzew liściastych, występujących  na kontynencie europejskim, azjatyckim oraz w Ameryce Północnej.

      Skimmia japonica -  ma typowo krzaczasty, najczęściej jajowaty lub płaskokulisty pokrój i w swojej ojczyźnie dorasta nawet do wysokości 7 m. Niestety, w naszym chłodnym klimacie nie osiąga tak imponujących rozmiarów, rośnie znacznie wolniej i dorasta maksymalnie do 150cm wysokości.

      Perovskia to bardzo ciekawy, jednak rzadko spotykany podkrzew dorastający do około metra wysokości. Wartościowy jest ze względu na obfite kwitnienie, srebrzystą barwę pędów i bardzo intensywny zapach. Niebieskie, drobne kwiatki zebrane w duże wiechy (50 cm), pojawiają się zazwyczaj od połowy lipca do końca września.

      Mahonia pospolita to niewysoki krzew liściasty dorastający do około 100 cm wysokości. Warto ją posadzić w ogrodzie, bo pięknie kwitnie wiosną (od kwietnia do maja), a jej dekoracyjne owoce uwielbiają ptaki. Ciemnozielone, twarde, skórzaste liście mahonii są błyszczące i mają ostre, kolczaste brzegi. Pod wpływem niskiej temperatury zmieniają często kolor na czerwonobrunatny. Kwiaty mahonii są intensywnie żółte, zebrane w grona. Po przekwitnięciu na roślinie pojawiają się małe, ciemnogranatowe, pokryte woskowym nalotem jagody (są jadalne – nadają się na galaretki i kompoty, są także przysmakiem ptaków).

      Więcej zdjęć w naszej galerii

       

       

       

       

     • Dzień dla Niepodległej

     • Serdecznie zapraszamy na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewamy hymn państwowy, a o godz. 13 odbędzie się uroczysty apel i przedstawienie "DROGA DO NIEPODLEGŁEJ".

     • Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Autoportret"

     • Norbert Katanowski otrzymał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Autoportret" w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. 

      Wręczenie nagrody odbyło się 23.10.2018 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Naszemu młodemu laureatowi w podróży do stolicy towarzyszyli: mama, Pani Dyrektor Elżbieta Łastowska i Pani Andżelika Łączyk. Norbertowi serdecznie gratulujemy odniesienia tak ogromnego sukcesu.