• Świetlica odnosi sukcesy

     • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczą w programie "Tesco dla szkół", w ramach którego założyli Klub Niemarnowania Żywności. Za przystąpienie do ogólnopolskiego programu oraz za stworzone logo klubu uczniowie zostali nagrodzeni grą planszową "Zakupowe mistrzostwa"

      Świetlica szkolna realizuje również inny ogólnopolski program Fundacji Uniwersytet Dzieci. Po zakończeniu pierwszego etapu dzieci uzyskały od organizatorów indeksy oraz grę planszową "Profesor Szkiełko i tropiciele"

      Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej: Paweł Mazur i Natalia Łabuńska wzięli udział w ogólnopolskim konkursie poetyckim " A nad nami biało - czerwona". Wiersz Natalii Łabuńskiej uzyskał wyróżnienie i zostanie wydrukowany w okolicznościowym almanachu, który niebawem będzie dostępny w szkolnej bibliotece.

      20.11. 2018 r. został również rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny " Moja Ojczyzna - Polska Niepodległa". Wszystkie nagrodzone prace można oglądać w świetlicy szkolnej.

     • Warsztaty ekologiczne

     • Zajęcia prowadzone przez „STOWARZYSZENIE "GRZĘDZICE JUTRA" w ramach realizacji zadania
      MOST KU PRZYSZŁOŚCIfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

      W roku szkolnym 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie przystąpili do warsztatów ekologicznych realizowanych w ramach projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

      Uczniowie zrealizowali warsztaty w ciągu 8 godzin w dniach 08.11 2018r. – 2 godziny, – 13.11.2018r.- 2 godziny, 22.11.2018r. - 4 godziny. W projekcie wzięły udział dwie klasy V i VIII, ich opiekunem była Pani Malwina Szymczyk nauczyciel biologii, oraz wolontariusze Pani Justyna Radziszewska i Pan Sylwester Kotłów. W ramach projektu zostały zakupione rośliny, które są przyjazne ptakom i owadom.

      Uczniowie posadzili rośliny w kilku miejscach na terenie szkoły. Sadząc wzięto pod uwagę warunki do prawidłowego rozwoju roślin. Przy każdym rodzaju roślin zostały umieszczone plakietki z ich nazwami. Do wybranych przez siebie roślinach uczniowie zrobili też plakietki podpisując je swoim imieniem. Obydwie klasy wraz z nauczycielem zobowiązały się dbać posadzone rośliny.

      Posadzono takie gatunki jak :

      Lilak - nazywany potocznie „bzem”, to jeden z najpiękniej kwitnących wiosennych krzewów ogrodowych. Gęste wiechy białych, różowych lub liliowych kwiatów urzekają swoim wyglądem oraz zapachem. Ponadto jest łatwy w uprawie i nie sprawia problemów. Lilaki można uprawiać w formie krzewiastej, dzikiej lub jako drzewko prowadzone na jednym pniu. Dorasta do kilku metrów wysokości.

      Berberysy - obejmuje około 450 gatunków. W Polsce w stanie naturalnym możemy znaleźć jedynie berberys pospolity. Krzewy berberysów osiągają różna wysokość – w zależności od gatunku i odmiany. Liście są owalne, niezbyt duże, od jasnozielonych do ciemnopurpurowych,u wielu gatunków przebarwiają się jesienią. Kwiaty niepozorne, żółte. Owoce drobne, od koloru pomarańczowego do ciemnoczerwonego, opadają późną zimą, są bardzo chętnie zjadane przez ptaki.

      Irga szwedzka 'Coral Beauty' to niski, szeroki krzew, dorastający do 0,5 m wysokości. Jego wielką ozdobą są kuliste, jaskrawoczerwone owoce. Ciemnozielone, błyszczące liście są pół zimozielone. Białe kwiaty pojawiają się w czerwcu.

      Kalina koralowa (Viburnum opulus) to krzew o luźnej, szerokiej, asymetrycznej koronie, dorastający do 4 m wysokości. Występuje w lasach, zaroślach i nad brzegami cieków wodnych. Kora pni i gałęzi kaliny koralowej jest jasnoszara. 3-5 klapowe, jasnozielone liście przebarwiają się jesienią na kolor purpurowy. Białe kwiaty, zebrane w płaskie kwiatostany o średnicy 10 cm, znajdują się na szczytach gałązek.

      Trzmieliny - Osiąga do około 1,5 – 2 m wysokości. Liście eliptyczne w okresie wegetacyjnym ciemnozielone, piłkowane. Kwiaty o niskich walorach dekoracyjnych, niepozorne, w barwie zielonkawej, ukazujące się w maju. Jesienią dojrzewają brązowawe owoce.

      Budleje Dawida -  to szybko rosnący krzew ozdobny, pochodzący z rejonów wschodniej Azji, Ameryki Południowej i Afryki. Budleja ma rozłożysty pokrój, a końce jej pędów zwisają pod ciężarem kwiatostanów. Liście budlei są jajowato - lancetowate, ciemnozielone, od spodu biało owłosione, jesienią opadają. Budleja znana jest też pod nazwą motyli krzew, bowiem jej kwiaty przywabiają motyle.

      Głogi - Należący do rodziny różowatych rodzaj głóg Crataegus, obejmuje liczne, a zarazem bardzo zmienne gatunki (około 200 gatunków  oraz setki mieszańców ) krzewów bądź niewysokich drzew liściastych, występujących  na kontynencie europejskim, azjatyckim oraz w Ameryce Północnej.

      Skimmia japonica -  ma typowo krzaczasty, najczęściej jajowaty lub płaskokulisty pokrój i w swojej ojczyźnie dorasta nawet do wysokości 7 m. Niestety, w naszym chłodnym klimacie nie osiąga tak imponujących rozmiarów, rośnie znacznie wolniej i dorasta maksymalnie do 150cm wysokości.

      Perovskia to bardzo ciekawy, jednak rzadko spotykany podkrzew dorastający do około metra wysokości. Wartościowy jest ze względu na obfite kwitnienie, srebrzystą barwę pędów i bardzo intensywny zapach. Niebieskie, drobne kwiatki zebrane w duże wiechy (50 cm), pojawiają się zazwyczaj od połowy lipca do końca września.

      Mahonia pospolita to niewysoki krzew liściasty dorastający do około 100 cm wysokości. Warto ją posadzić w ogrodzie, bo pięknie kwitnie wiosną (od kwietnia do maja), a jej dekoracyjne owoce uwielbiają ptaki. Ciemnozielone, twarde, skórzaste liście mahonii są błyszczące i mają ostre, kolczaste brzegi. Pod wpływem niskiej temperatury zmieniają często kolor na czerwonobrunatny. Kwiaty mahonii są intensywnie żółte, zebrane w grona. Po przekwitnięciu na roślinie pojawiają się małe, ciemnogranatowe, pokryte woskowym nalotem jagody (są jadalne – nadają się na galaretki i kompoty, są także przysmakiem ptaków).

      Więcej zdjęć w naszej galerii

       

       

       

       

     • Dzień dla Niepodległej

     • Serdecznie zapraszamy na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewamy hymn państwowy, a o godz. 13 odbędzie się uroczysty apel i przedstawienie "DROGA DO NIEPODLEGŁEJ".

     • Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Autoportret"

     • Norbert Katanowski otrzymał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Autoportret" w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. 

      Wręczenie nagrody odbyło się 23.10.2018 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Naszemu młodemu laureatowi w podróży do stolicy towarzyszyli: mama, Pani Dyrektor Elżbieta Łastowska i Pani Andżelika Łączyk. Norbertowi serdecznie gratulujemy odniesienia tak ogromnego sukcesu.

     • Pasowanie na ucznia

     • Dzisiaj 12.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się bardzo uroczyste wydarzenie: PASOWANIE NA UCZNIA. Początkowo uroczystość przebiegała wzorcowo: pierwszaki mistrzowsko odtańczyły poloneza ( naprawdę mistrzowsko, brawa!), przywitały się z Dobrą Wróżką i już Pani Dyrektor szykowała swój słynny, wielki ołówek, gdy… Na salę wpadła rozwścieczona Zła Wróżka , której nie zaproszono na to wydarzenie i oznajmiła, że żadnego pasowania nie będzie. Ha ! Nie z naszymi pierwszakami takie numery ! Tak zaśpiewały, tak wiersze wyrecytowały, że zła wróżka skapitulowała. Miło nam więc oznajmić, że pierwszaki oficjalnie zostały uczniami naszej szkoły.

      Wszystko to odbywało się w bajkowej scenerii przygotowanej przez utalentowanych i pracowitych jak pszczółki Rodziców, którzy ugościli nas również przepysznymi ciastami. Kulinarną atrakcją nr 1 był zaś tort przygotowany przez Panią Zięcik, której talentu nie trzeba chyba specjalnie reklamować – wszyscy wiemy, że jest on całkiem spory :)

      Serdeczne podziękowania dla Rodziców i dzieci za trud włożony w przygotowania do tej uroczystości.

     • Naukowcy są wśród nas

     • Nasze sześciolatki zostały docenione przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technoligiczny, który był organizatorem konkursu plastycznego „NAUKOWCY SĄ WŚRÓD NAS”. Młodzi artysci otrzymali drobne upominki i gorące gratulacje.

       

     • Sprzątanie świata

     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej ogólnoświatowej akcji. W Polsce była to jubileuszowa edycja. Polacy sprzątali świat po raz 25.

     • MATEMATYKA Z KLASĄ

     • Klasa 2 przystąpiła do projektu MATEMATYKA Z KLASĄ. Ciekawy cykl lekcji matematyki, który zrealizują uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią pokaże uczniom, jak atrakcyjna i przydatna jest ta dziedzina nauki. Poszczególne zajęcia pokażą zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce.

     • Kto ty jestes?

     • W związku ze zbliżajacymi sie świętami :Dniem Flagi i Świętem Konstytucji Trzeciego Maja w ostanim tygodniu kwietnia rozmawialiśmy o Polsce  i Europie. Wspolnie zastanawialiśmy sie , co to znaczy być Polakiem.Dowiedzieliśmy się,co znaczą pojęcia:stolica, ojczyzna,kraj, naród, jak wygląda polskie godło i i flaga.Słuchaliśmy  hymnu polskiego i uczyliśmy sie go śpiewać.(wychowawczyni Andrzelika Łączyk)

     • Zdrowe i kolorowe kanapki


     •  

      Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie, same przygotowały dla siebie drugie , zdrowe śniadanie.Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.(wychowawca Andrzelika Łączyk)

       

    • Motywacja do nauki - prelekcja dla rodziców
     • Motywacja do nauki - prelekcja dla rodziców

     • Dnia 11.04.2018r. , w godzinach 16-16.30 w naszej szkole odbędzie się prelekcja dla rodziców : Kształtowanie motywacji do nauki, którą poprowadzi psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Pani Ewa Radoń. Po prelekcji odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

    • Ziarnko do ziarnka i mamy 1300 zł dla Kornelki
     • Ziarnko do ziarnka i mamy 1300 zł dla Kornelki

     •  

       

      Przyszedł czas na podsumowanie naszej "Wielkanocnej akcji dla Kornelki".

      Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać 1300 zł.

      Najwięcej dochodu przyniosła sprzedaż palm wielkanocnych, z których uzyskaliśmy prawie 1000 zł. Królik Lucek, po szalonej licytacji wygranej przez Panią Justynę Wierzchowską wzbogacił nasz fundusz o 175 zł Kolorowe koszyczki, które "uwiła" nasza pracowita jak pszczółka Pani Wiesława Wierzchowska to kolejne 70 zł. Vouchery podarowane przez Szyciowy Zakątek to 55 zł na plusie, a kolejne 30 zł pochodzą z wianuszka podarowanego nam przez Panią Agnieszkę.

      Nie sposób podziękować z osobna Wszystkim, którzy na podziękowania zasługują. Dziękujemy Drodzy Rodzice i Dziadkowie za to, że kupiliście nasze palmy. Dziękujemy uczniom, a szczególnie klasie V, Marysi i Amelii z klasy VI, Gabrysi i Hani z klasy III za pomoc w robieniu palm. Szczególne podziękowania zaś dla Pani Wiesi Wierzchowskiej za nieprzebrane pokłady energii i jej złote ręce. Dziękujemy !

       

      Galeria zdjęć

    • Powitanie Pani Wiosny
     • Powitanie Pani Wiosny

     • Chociaż tegoroczna wiosna jest wyjątkowo psotna i bawi się z nami w chowanego , to jednak postanowiliśmy uroczyście ją powitać.

      Pięciolatki zatańczyły wiosenny taniec, sześciolatki i pierwszaki zrobiły dla wszystkich wiosenne kanapki, klasa druga i trzecia przygotowały pokaz mody, klasa czwarta i piąta stworzyły podobiznę Pani Wiosny, a klasy szósta i siódma wiosenną krzyżówkę.

      Teraz tylko czekamy na wiosenne promienie słońca.

      Galeria

      Film

       

       

    • KLĄTWA DRUGIEGO MIEJSCA ZDJĘTA!!! ZŁOTY MAŁKOCIN
     • KLĄTWA DRUGIEGO MIEJSCA ZDJĘTA!!! ZŁOTY MAŁKOCIN

     • Dzisiaj w naszej szkole odbył się turniej piłkarski, w którym nasi CHŁOPCY zajęli PIERWSZE miejsce.Cieszymy się bardzo, gorąco dziękujemy i serdecznie gratulujemy. Dobra robota !

      Galeria Zdjęć

       

    • Palmowe warsztaty
     • Palmowe warsztaty

     • Dzisiaj w naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo i wiosennie, jako że tworzyliśmy wielkanocne palmy. Wszystkie nasze palmy są wyjątkowej urody, choć każda inna.

      Jeśli cenicie sobie rzeczy niepowtarzalne, w 100 % handmade i zrobione z sercem to zachęcamy do zakupów w sklepie Magnolia w Małkocinie.

      W dzisiejszych warsztatach uczestniczyła także Pani Milena Cęcak, mama Kornelki, dla której przeznaczony jest dochód ze sprzedaży palm. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i zachęcamy do zakupów.

      Galeria zdjęć

    • Palmy wielkanocne
     • Palmy wielkanocne

     • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Św. Jan Paweł II

      Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza w dniach od 17 do 24 marca 2018r. do zakupu palm wielkanocnych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie i sympatyków naszego klubu.

      Palmy będzie można nabyć w holu szkoły oraz w zaprzyjaźnionych sklepach.

      Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cel charytatywny – leczenie i rehabilitację Kornelki Cęcak.

      Opiekun SKW : Wioletta Stefanicka