• Warsztaty kulinarne
     • Warsztaty kulinarne

     • 30.06.2019r. uczniowie klasy 05 i 2 zrealizowali warsztaty kulinarne realizowane w ramach

      projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

      Na warsztaty zostały zaproszone mamy dzieci, które przyniosły wspaniałe przepisy na ciasta i babeczki. W trakcie zajęć dzieci kształtowały swoje praktyczne umiejętności kulinarne,
      doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponad to w czasie zajęć kształtowały umiejętności współpracy w grupie, czerpiąc radość ze wspólnego przygotowywania słodkiego poczęstunku.

      Dziękujemy wszystkim mamom za wsparcie przy realizacji warsztatów.
       

      W ramach projektu zostały zakupione artykuły spożywcze na kwotę 250 zł, które umożliwiły wykonanie tych pyszności.

    • Warsztaty rękodzielnicze
     • Warsztaty rękodzielnicze

     • W roku szkolnym 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie przystąpili do warsztatów rękodzielniczych realizowanych w ramach projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

      Uczniowie zrealizowali warsztaty w ciągu 10 godzin. W projekcie wzięły udział najmłodsze grypy 5 i 6 latki. Ich opiekunami były Pani Malwina Szymczyk i Pani Andrzelika Łączyk.

      W ramach projektu została zakupiona maszyna do szycia wraz z akcesoriami. Dzięki zakupionej maszynie dzieci odbyły warsztaty krawieckie, tworząc piękny upominek na dzień mamy. 


      Rozwijamy wyobraźnie przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność.

      Zaczeliśmy od :

      Narysowanie i wycięcie na sztywnym papierze szablonów poszczególnych elementów: łodyga, liść, kwiat

      Odrysowanie i wycięcie szablonów na materiałach.

      Zapoznanie z maszyną do szycia. Omówienie zasad bezpieczeństwa.

      Łodygi: Złożenie prostokąta na pół i zszycie dłuższych boków na maszynie do szycia. Przewrócenie zszytego tunelu za pomocą agrafki na lewą stronę. Włożenie słomki w tunel.

      Liść: złożenie wyciętego szablonu liścia na pół zszycie za pomocą maszyny ok 8mm od brzegu na wysokość 3 cm. Założenie liścia na łodygę.

      Kwiat: odrysuj i wytnij szablon na złożonej na pół tkaninie. Zszycie ze sobą tkanin i obrócenie na prawą stronę. Wypełnienie kulką sylikonową. Dolny brzeg przeszyć igłą i nitką, włożyć łodygę z liściem. Zszyć główkę z łodygą.

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Wakacje tuż, tuż..., więc warto porozmawiać o właściwym zachowaniu podczas wakacyjnego odpoczynku.

      O pomoc poprosiliśmy panią Almę Selwesiuk z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, która  przyjechała do nas z panią z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie oraz panami policjantami. Tematem wizyty było bezpieczeństwo uczniów podczas wakacji  w domu, w lesie, na ulicy i nad wodą.

      W warsztatach wzięły udział dzieci z klas 05, 06, 1 i 2.

      W trakcie prelekcji omówione zostały zasady zachowania się w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, podczas jazdy rowerem.

      Przedstawiono  niebezpieczeństwa, jakie czyhają na uczniów w kontaktach z obcymi. W trakcie pogadanki, funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas prac rolnych na wsi jak również przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk.

      Wielokrotnie podkreślano, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

      Na zakończenie funkcjonariusze przygotowali dla dzieci niespodziankę.

      Po takiej dawce nagromadzonych informacji, możemy być pewni, że nasi uczniowie będą umieli właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia oraz wezwać pomoc w razie potrzeby.

      Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu „MOST KU PRZYSZŁOŚCI” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
      z
      Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem zajęć było Stowarzyszenie „Grzędzice Jutra”.

     • Dni wolne

     • Przypominamy, iż dni: 29.04, 30.04 oraz 2.05 2019 r. są (zgodnie z organizacją roku szkolnego) dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Świetlica w te dni czynna jest w godzinach 8 - 15.07.05.2019 r. (wtorek) o godz.16 odbędzie się zebranie z rodzicami.

     • Ogłoszenie

     • Informujemy, iż od dnia 24.04.2019r. (środa) zajęcia dydaktyczne w naszej szkole będą odbywały się planowo.

     • Oświadczenie

     • My niżej podpisani nauczyciele SP im Janusza Korczaka w Małkocinie stanowczo protestujemy przeciwko porozumieniu podpisanemu przez KSOiW Solidarność wbrew woli 600 tysięcy nauczycieli w całej Polsce. Sprzeciwiamy się manipulacjom, propagandzie i lekceważącemu stosunkowi Rządu wobec naszej grupy zawodowej, naszych uczniów i ich rodziców. Sprzeciwiamy się obarczaniu nas odpowiedzialnością za sytuację, w której znalazła się polska szkoła. Sprzeciwiamy się próbom wywołania fali hejtu pod naszym adresem.

      Całym sercem popieramy postulaty strajkujących, które nie ograniczają się tylko do kwestii płacowych, lecz przede wszystkim są walką o normalność w polskiej oświacie. Chcemy mieć prawo uczyć jak myśleć , a nie „co myśleć”. Chcemy, by nasi uczniowie i nasze dzieci poszerzali swoje horyzonty myślowe, a nie byli mistrzami w rozwiązywaniu testów. Chcemy mieć czas dla każdego dziecka, a nie marnotrawić go na tworzenie fikcyjnej i niepotrzebnej dokumentacji.

      Uczniowie naszej szkoły nigdy nie byli dla nas numerkami w dzienniku. Każdego z nich znamy od małego i razem z nimi przemierzamy drogę od przedszkola ku dorosłości. Z tego powodu, już na samym początku perturbacji w oświacie, zapadła w naszej szkole decyzja o tym, iż w tak ważnym dla nich dniu jak egzamin ósmoklasisty będziemy stać u ich boku MUREM !

      Nadal chcemy manifestować i popierać strajkujących. Ponieważ ze względów proceduralnych nie możemy wziąć udziału w czynnym strajku, protest nasz będziemy wyrażać w innych formach. Jedną z nich będzie oflagowanie szkoły.

      Dziękujemy tym Rodzicom i Uczniom, którzy zachowali trzeźwy osąd sytuacji i nas wspierają. Naszym ósmoklasistom życzymy na egzaminach powodzenia i mówimy: Dacie radę, bo jesteście najlepsi ! I żadne procenty tego nie zmienią.

       

      Podpisano:

      Wioletta Nagoda

      Beata Misiaszek

      Izabela Mroczek

      Magdalena Marzec

      Renata Jurgielewicz-Fakhri

      Monika Kaczyńska

      Jolanta Grzegółka

      Barbara Drozd

      Jacek Grzegorek

      Wioletta Brayer

      Andrzelika Łączyk

      Justyna Radziszewska

      Malwina Szymczyk

      awomir Kuczyński

      Lucjanna Fischer

     • Wielkanocne palmy

     • Dzisiaj nasza szkolna stołówka przekształciła się w palmowy warsztat. Kręciłyśmy palmy dla Kornelki z takim zaangażowaniem, że stale trzeba było uzupełniać zapasy bukszpanu. Wiłyśmy, owijałyśmy, przycinałyśmy i ... oto są: kolorowe palmy małe i duże, do koloru do wyboru.

      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie mamom: pani Dębskiej, pani Stefaniak, pani Hawrylak , naszym młodszym i starszym uczennicom oraz p. Wiesi Wierzchowskiej, która sama zrobiła 1500 bibułkowych kwiatków !

      Wszystkich zaś zapraszamy do zakupu naszych kolorowych palemek.

     • II miejsce w konkursie kulinarno-językowym

     • W kulinarno - językowych zmaganiach w SP 4 w Stargardzie "Obst und Gemuse sind gesund", jak zawsze niezawodni Kacper Jarosiński i Kacper Kępa z klasy VIII wywalczyli dla naszej szkoły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

     • II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Kulturoznawczej o USA

     • Pierwszego marca 2019 r. uczniowie klasy Vl : Aleksandra Kiwior, Justyna Kozakiewicz i Karol Kontek wzięli udział w gminnym konkursie dotyczącym USA. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat tego kraju i zdobyli drugie miejsce. Serdeczne gratulacje.

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

     • 21.02.2019 roku w naszą szkołę odwiedził niezwykły gość - pani Cecylia. Pani Cecylia opowiedziała nam o swoim życiu na Sybirze. Lata chłodu, głodu, ogromnej biedy i ciężkich warunków życia, pani Cecylia opisała w pamiętniku, aby młode pokolenia Polaków nigdy nie zapomniały o losie Sybiraków. Nasi uczniowie słuchali opowieści pani Cecylii z ogromnym zainteresowaniem, a często także ze łzami w oczach. Podziękowania dla pani Marleny Kiwior, która przywiozła panią Cecylię do naszej szkoły.

       

       

    • ZAMIEŃ KANAPĘ NA LORNETKĘ
     • ZAMIEŃ KANAPĘ NA LORNETKĘ

     • Dzieci z naszej szkoły wezmą udział od 25.01.- 31.01.2019 podczas ferii zimowych w warsztatach ornitologicznych w Wisełce.

      Do wyjazdu zakwalifikowało się 22 uczniów. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję nauczyć się rozpoznawania niektórych gatunków ptaków, poznać ich budowę i siedliska. Grupa będzie prowadziła czynne obserwacje pod okiem ekspertów.

      Dzieci czeka dużo zabawy podczas gier i zabaw integracyjnych, dyskoteki, ogniska, seansów filmowych o tematyce przyrodniczej.

       

       

       

       

    • GWIAZDKA DLA BEZDOMNIAKA!
     • GWIAZDKA DLA BEZDOMNIAKA!

     • W grudniu wzięliśmy udział w 4 edycji akcji GWIAZDKA DLA BEZDOMNIAKA!

       

      Dziękujemy za przekazane środki! Szczególne podziękowania klasie 3 i 7. Łącznie zebraliśmy 189 zł 53gr.

      6-latki karma i artykuły higieniczne

      1 klasa 20zł

      2 klasa 14zł

      3 klasa 37zł 53gr

      4 klasa 21zł

      5 klasa 20zł

      6 klasa 20zł

      7 klasa 42zł

      8 klasa 15zł

      Za zebrane pieniądze kupiliśmy 55kg karmy dla zwierząt. Tuż przed świętami przedstawicielki SKW przekazały karmę do schroniska w Kiczarowie. Dziękujemy za pomoc pani Sylwii Lasek.

    • Dzień Babci i Dziadka w klasie II
     • Dzień Babci i Dziadka w klasie II

     • Uczniowie z drugiej klasy zorganizowali dla swoich Babć i Dziadków uroczystość z okazji ich święta.Wesołe przedstawienie, piosenka i tańce w wykonaniu dzieci sprawiły dużo radości wspaniałym gościom. Wręczone prezenty, konkursy oraz koncert ulubionych piosenek babć i dziadków jeszcze bardziej podkreśliły ważność tego święta. Takie spotkania podkreślają jak ważną rolę  w życiu wnucząt pełnią babcie i dziadkowie.

       

    • Warsztaty rekreacyjne
     • Warsztaty rekreacyjne

     • W warsztatach rekreacyjnych wzięły udział grupa przedszkolna 05 oraz klasa II.

      Głównym celem zajęć sportowo-rekreacyjnych jest zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz stworzenie dzieciom szerokiej możliwości jej realizowania po okiem nauczyciela. Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego uczniów, przygotowanie do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, jak również rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

      TERMIN REALIZACJI

      12.11.2018 r. – 05.12.2018 r.

       

     • Wielki sukces naszych uczniów

     • 16 listopada 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w Stargardzkim Powiatowym Konkursie Niepodłegłościowym. Kaper Jarosiński z klasy VIII zajął pierwsze miejsce a Nikola Botkiewicz z klasy VI zajęła miejsce drugie. W kategorii dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Zofia Nowakowska z klasy II.

      Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Dyplom uczestnictwa otrzymała także Julia Karpińska z klasy II.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy.