Dnia 21 listopada delegacja uczniów z klas 1-3 z naszej szkoły udała się na warsztaty "Moja mała ojczyzna" zorganizowane przez Szkolę Podstawową w Pęzinie. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji na temat naszej gminy. Uczniowie wykonali również przepiękne herby Gminy Stargard.
Warsztaty "Moja mała ojczyzna"
- 18
Światowy Dzień Wcześniaka
17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka – dzień, który zwraca uwagę na wyzwania, jakie towarzyszą dzieciom urodzonym przedwcześnie oraz ich rodzinom. W naszej szkole w Małkocinie Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował dnia 15 listopada kiermasz charytatywny, aby wesprzeć naszą podopieczną Kornelię – dzielną wcześniaczkę, która każdego dnia walczy o zdrowie. Podczas kiermaszu można było zakupić pyszne, wypiekane słodkości przygotowane przez uczniów i ich rodziców oraz ciepłe kakao. Cały dochód w wysokości 1000 zł został przeznaczony na pomoc Kornelii. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i okazali wielkie serce. Razem pokazaliśmy, że nawet drobne gesty mogą przynieść ogromną pomoc!
2
"Czytamy MUMINKI" i Ogólnopolski Dzień Biblioterapii
Ostatnio bardzo dużo dzieje się w naszej szkolnej bibliotece. Z okazji Dnia Biblioterapii odbyły się wyjątkowe lekcje biblioteczne dla klas pierwszych, połączone z pasowaniem na czytelnika, ponieważ nasi najmłodsi uczniowie coraz lepiej radzą sobie ze sztuką czytania :) Było to również spotkanie z bohaterami "MUMINKÓW", gdyż nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Czytamy Muminki". Powstały piękne rysunki z bohaterami, ale też i całe stadko Hatifnatów. Muminkowe aktywności trwają i już niebawem pochwalimy się jej dalszymi efektami.
52
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był okazją do nauki przez zabawę. Uczniowie zaangażowali się zarówno w odczytywanie hasła z Tabliczki Szczęścia od https://www.facebook.com/krolowamatma Królowej Matmy, jak i w gry kaboom, muchy czy też memory. Każdy miał okazję do sprawdzenia swojej wiedzy z kołem fortuny i kartami Grabowskiego. Uczniowie w tym roku przystąpili do egzaminu w wersji online, a rekord gry na czas ustanowiła Emilia z klasy siódmej, rozwiązując 5 przykładów w 9 sekund! Patrol egzaminacyjny przepytał też pracowników szkoły - myślę, że wszyscy powinni być dumni ze swojej wiedzy.
46
OriMatma
W ramach Światowych Dni Origami klasa 6 na lekcji matematyki przypomniała sobie własności rombów, po czym powstały prace na naszą gazetkę. Materiały i inspirację czerpaliśmy od OriMatma:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100086885420118
5
11 Listopada- Święto Odzyskania Niepodlegości
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Małkocinie uczciła 106. rocznicę odzyskania niepodległości. Nasze patriotyczne uczucia potrafimy wyrażać szacunkiem dla symboli narodowych, ale też naszymi talentami: śpiewem, tańcem i wspólnym muzykowaniem. Jesteśmy dumni, że możemy żyć i uczyć się w wolnej, niepodległej ojczyźnie !
Uczniowie starszych klas uczestniczyli w pochodzie dla Niepodległej, odtańczyli poloneza i w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewali hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".
Po powrocie w szkole czekała na wszystkich słodka niespodzianka- tradycyjne rogale świętomarcińskie :)
Zapraszamy do obejrzenia drugiego filmu w linku poniżej :
23
Konkurs świetlicowy "Dyniowa Karoca"
Świetlica szkolna zorganizowała dla uczniów klas 1-3 konkurs na najpiękniejszą dyniową karocę. Wszystkie prace były przepiękne, a autorki najpiękniejszych prac zostały nagrodzone.
1. miejsce- Alicja Woźniak klasa 3B
2. miejsce- Natalia Katanowska- klasa 3B
3. miejsce- Klementyna Dorosławska- klasa 1B
Wyróżnienie- Sara i Nel Forajter
Gratulujemy kreatywności :)
Pomysłodawczynią konkursu jest p. Oktawia Opaluch- nasza nowa nauczycielka świetlicy :)
11
Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania
Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania klasa 5 na lekcji wychowawczej przygotowała zdrowy lunch. Było kolorowo od ilości warzyw, zdrowo i smacznie.
12
Zdrowo, sportowo , dyniowo
W naszej szkole zorganizowano turniej sportowy, który miał na celu wdrażanie do współzawodnictwa i rywalizacji sportowej; utrwalenie i pogłębienie zasad racjonalnej troski o zdrowie i sprawność fizyczną. Kształtowanie moralnych i społecznych w oparciu o wartości tkwiące w sporcie i rekreacji m.in.: wytrwałość, systematyczność, odpowiedzialność, samodyscyplina, równych szans, szacunek dla przeciwnika, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacji zwycięstwa i porażki a także aktywne spędzenie czasu, zdrowego styl życia. Impreza „Zdrowo, sportowo i dyniowo” okazała się wspaniałym pomysłem, bowiem rodzice bardzo chętnie zaangażowali się w jej przygotowanie poprzez zapewnienie uczestnikom turnieju zdrowego, owocowo- warzywnego poczęstunku. Teraz pozostały wszystkim sportowcom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na następny taki ,,Sportowy, zdrowy, dyniowy” turniej. Organizatorkami imprezy były nauczycielki Pani Magdalena Lewandowska i p. Andrzelika
Światowy Dzień Origami
24. października obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. ORIGAMI to sztuka składania papieru w fantazyjne kształty bez użycia kleju i nożyczek. Sztuka ta doskonali motorykę małą, uczy cierpliwości, dokładności i logicznego myślenia. Centrum aktywności była biblioteka szkolna, gdzie powstały stanowiska, przy których uczniowie korzystając z instrukcji lub tutoriali mogli układać proste formy (np. ptak, rybka, żabka, pies, lis). Dodatkowo w klasie 1B odbyły się warsztaty, w czasie których powstało akwarium pełne rybek origami. Klasa 8 miała okazję zmierzyć się podczas swoich warsztatów z papugą, która należy do wzorów zaawansowanych.
46
SKL TRAIL Sowno
19. października 2024r. odbyła się impreza biegowa
SKL TRAIL Sowno– Półmaraton leśny.
Na zawodach w Sownie stawiła się również ekipa uczniów i nauczycieli z SP Małkocin. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne miejsca na podium- Olivier Ksiażek- 1 miejsce w kategorii 400m, Norbert Katanowski- 1 miejsce, Emilia Łabuńska- 2 miejsce.
Biegi odbywały się na nastepujących dystansach:
Bieg dzieci: 100 m, 200 m, 400 m, 600 m, 800 m
Bieg dorosłych: 21,097 km, 12 km, 6 km
11
Stypendia Wójta Gminy Stargard
W dniu 4 października 2024 r., w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sownie, odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Wójta Gminy Stargard dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. Gospodarzem spotkania była Pani Patrycja Gross – Wójt Gminy Stargard. Stypendia były przyznane za osiągnięcia naukowe i artystyczne uzyskane w roku szkolnym 2023/2024. Stypendium naukowe otrzymało 10 uczniów uczęszczających do szkół Gminy Stargard, w tym: trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie, pięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Małkocinie, jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej w Pęzinie oraz jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej w Grzędzicach.
Nasi stypendyści:
Mateusz Borycki- kl. 5, Jan Kontek- kl. 5, Sara Pietrzak- kl. 5
Ida Misztela- kl. 6, Lena Ślązak- kl. 8
Informacje- Gmina Stargard
Pierwsza pomoc w klasie 6
Klasa szósta miała dziś na lekcji wychowawczej okazję do zdobycia wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy w zagrożeniu życia. Dzięki spotkaniu z mamą jednego z naszych uczniów, która z zawodu jest pielęgniarką, dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy. Każdy szóstoklasista wie jak zareagować gdy widzi nieprzytomną osobę, wszyscy pamiętają numery alarmowe. Poznaliśmy oznaki zawału, udaru, zobaczyliśmy jak pomóc osobie podczas ataku padaczki oraz osobie chorującej na cukrzycę. To była cenna dawka wiedzy. Dziękujemy!
5
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE! - to hasło przewodnie kampanii społecznej, do udziału w której nasza szkoła została zaproszona przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braillea w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. 15.10.2024r. odbyły się zajęcia edukacyjne w grupach przedszkolnych (5 i 6-latki) poruszające tematykę tolerancji i empatii wobec osób słabo widzących i niewidomych. Dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski realizowały zadania dające możliwość zrozumienia doświadczeń osób niewidomych: m/in. przygotowano tor przeszkód, dzieci dobrały się w pary; jedna osoba była przewodnikiem, a druga wcielała się w rolę niewidomego. Przewodnik miał za zadanie jak najbezpieczniej przeprowadzić ,,niewidomego" przez przygotowany tor przeszkód. Po wykonaniu w/w zadań dzieci opowiadały o swoich wrażeniach i odczuciach; określały co było dla nich ułatwieniem, a co sprawiało trudności, współdziałały ze sobą a także uczyły się odpowiedzialności za drugą osobę. Dzieci poznały pismo punktowe - alfabet Brailea, dotykały czarną książkę kolorów. Zajęcia prowadziła nasza szkolna psycholog. Ponadto w ramach kampanii społecznej włączyliśmy się także do ogólnopolskiego konkursu plastycznego zaś koordynatorkami ww. zadania są p. Barbara Drozd i p. Andrzelika Łączyk.
5
Pasowanie klas pierwszych
W czasie uroczystego apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Nasze pierwszaki zaprezentowały swoje talenty taneczne, wokalne i recytatorskie oraz złożyły ślubowanie. Pasowania na uczniów klasy pierwszej dokonała p. dyrektor Magdalena Marzec. Po uroczystości był czas na pamiątkowe zdjęcia i wspólne świętowanie przy torcie i innych łakociach.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: p. Malwina Szymczyk i p. Izabela Mroczek.
63
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej na ręce p. Dyrektor Magdaleny Marzec wpłynęły życzenia od Wójta Gminy Stargard- p. Patrycji Gross.
Zbiórka darów dla szkoły poszkodowanej w powodzi.
Wraz z innymi szkołami Gminy Stargard przystępujemy do zbiórki darów dla Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w miejscowości Nowy Kościół w woj. dolnośląskim, która ucierpiała w powodzi. Potrzebne rzeczy wymienione są na plakacie. Z góry dziękujęmy wszystkim darczyńcom :)
EKO WSPARCIE – projekt o wartości 8.000 zł
Nasza placówka została zwycięzcą w projekcie Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie "EKO WSPARCIE".
Celem tej inicjatywy było podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i upowszechnianie wiedzy na ten temat, by kształtować postawy proekologiczne poprzez aktywizację społeczną i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Nasz zwycięski projekt został napisany przez panie: Andrzelikę Łączyk i Malwinę Szymczyk. W ramach realizacji projektu 20.09.2024r. zorganizowano w naszej szkole piknik rodzinny, na którym gościliśmy rodziców i dziadków naszych uczniów oraz osoby niepełnosprawne z Mieszkalnictwa Wspomaganego koło PSONI ze Stargardu. Nasi goście i nasi uczniowie, wspierani przez nauczycieli oraz Team Grabowo, tworzyli własne rękodzieła. Było dziewięć stanowisk pracy, rzy każdym z nich na chętnych czekał komplet potrzebnych materiałów i pomocne dłonie opiekunów:
1. Koło fortuny,przy którym uczestnicy mogli się przy nim zmierzyć z pytaniami z zakresu ekologii,
2. Bomby nasienne. Pracujący tu młodzi ludzie poznali sposób na zazielenienie i ukwiecenie nieużytków, które pełnią jakże ważną rolę w utrzymaniu dużej bioróżnorodności,
3. Sole do kąpieli. Tu uczestnicy poznali prozdrowotne właściwości soli oraz zalety płynące z ich stosowania.
4. Bawełniane torby . Podczas warsztatów, uczestnicy dowiedzieli się, jakie są negatywne aspekty używania toreb jednorazowego użytku oraz znaleźli alternatywę dla plastikowych toreb.
5. Ekobiżuteria, ekobreloki. Przy tym stanowisku zainteresowani poznawali, w jaki sposób poprzez recykling można zredukować ilość wyrzucanych odpadów i jak znaczący jest wpływ recyklingu na ochronę powietrza.
6. Ekoherbata. W tym miejscu uczestnicy mieli okazję poznać, jak różnorodna jest roślinność polskich łąk i pól. Odkryli też właściwości wielu gatunków kwiatów, by móc samodzielnie skomponować swoją aromatyczną herbatę.
7. Ekomedaliony. Tu goście tworzyli własne medaliony, malując farbami na cienkich plasterkach drewna.73
Kiermasz wypieków na rzecz Stronia Śląskiego
21 września Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził kiermasz wypieków i kwestę na rzecz jednego z najbardziej poszkodowanych w powodzi miast- Stronia Śląskiego. Udało się nam pozyskać kwotę 2032,10 zł, która zasiliła konto pomocowe Gminy Stronie Śląskie. Jednocześnie przez kilka dni trwała zbiórka darów dla powodzian. Przygotowaliśmy dwa tematyczne transporty: chemia domowa i artykuły pielęgnacyjne dla niemowląt oraz trwałe środki spożywcze. Bardzo dziękujemy wszystkim za hojność i zaangażowanie.
Akcję przeprowadził Szkolny Klub Wolontariusza pod kierunkiem opiekuna- p. Wioletty Stefanickiej.
15
Zbiórka darów dla POWODZIAN
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Jako wolontariat szkolny pragniemy dołączyć się do akcji oraz z Państwa pomocą zebrać dary dla Powodzian. Do końca tygodnia zbieramy suchy prowiant, żywność w puszkach i słoikach, mleko w proszku dla dzieci, pampersy, czyste ręczniki, koce, śpiwory, środki czystości, latarki, powerbanki, termosy na kawę/ herbatę. Prosimy o przynoszenie darów do wychowawców klas. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc.
Chętne osoby prosimy o upieczenie ciast na piątkowe warsztaty. Dochód ze sprzedaży słodkości w całości przekażemy na rzecz powodzian.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 84122