• Wielkie serce naszej szkoły

          • Od wielu lat społeczność naszej szkoły angażuje się w różnego rodzaju działania charytatywne. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i Pana Mariusza Malinowskiego zbiórka nakrętek zyskała profesjonalną i estetyczną oprawę, a tym samym nabrała jeszcze większego rozpędu. Serdecznie dziękujemy za to naszym darczyńcom. Dziękujemy też wszystkim tym, którzy codziennie sprawiają, że nowe szkolne serce tak szybko się zapełnia.

          • "Ja nie widzę Ciebie, Ty widzisz mnie"

          • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Kampanii Społecznej, związanej z Międzynarodowym Dniem Białej Laski: Ja nie widzę Ciebie, Ty widzisz mnie. Podejmowane działania ukierunkowane były na upowszechnianie wiedzy i informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w aktywnych warsztatach wzbogaconych filmami edukacyjnymi oraz ciekawymi pomocami dydaktycznymi. Pani psycholog, pedagog oraz wychowawca klasy VII  przybliżali tematykę związaną z przygotowaniem uczniów do udzielania właściwej pomocy osobom   niewidomym. Kampania w naszej szkole osiągnęła zamierzony cel - osoby  z niepełnosprawnością wzrokową stały się  ,,widoczne dla naszych uczniów i dzieci przedszkolnych!  Zaangażowanie naszych uczniów podczas lekcji oraz ich  czynna praca to wyraz niezapomnianego świadectwa otwartości i empatii na problemy człowieka niewidomego i słabowidzącego. Brawo nasi uczniowie!!! Brawo nasze dzieci!!!

          • CODE WEEK w grupie 4-5 latków

          • W dniach 9 - 24 października grupa najmłodszych przedszkolaków i uczniów uczestniczących w terapii logopedycznej pod kierunkiem p. Andrzeliki  przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania. CODE WEEK - to inicjatywa promująca kodowanie, programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. Na zajęciach ćwiczyliśmy, rozwijaliśmy umiejętności logicznego myślenia, kodowania, programowania, kodowania kolorami,rozwijaliśmy kreatywność i uczyliśmy się współpracy. Zgłosiliśmy 10 wydarzeń!.Nasza fotorelacja :). Kodowanie to super zabawa.

          • Warsztaty Komiksu pt. "Stargard Miastem Przyszłości"

          • 19 października w Zespole Szkół Nr 1 w Stargardzie odbyły się Warsztaty Komiksu pt. "Stargard Miastem Przyszłości". Głównym celem warsztatów było zaprezentowanie zabytków Stargardu oraz zapoznanie z procesem powstawania komiksu. Mieliśmy przyjemność brać udzial w tym kreatywnym i twórczym wydarzeniu.

          • ,,BEZPIECZNIE ZAPROGRAMOWANI''

          • Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „BEZPIECZNIE ZAPROGRAMOWANI” stworzonego przez fundację PZU, realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas I-III będą brali udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w sieci jak i bezpieczeństwa na drodze, uświadomienie zagrożeń, które mogą spotkać dzieci korzystające z Internetu bez nadzoru rodziców. Koordynatorem projektu jest p. Magdalena Lewandowska i p. Andrzelika.

          • Dzień Edukacji Narodowej- 14.10.2021r.

          • W tak uroczystym dniu Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka przyjęła w poczet uczniów pierwszoklasistów. Mali uczniowie wspaniałym przygotowaniem dowiedli, że godni są tego zaszczytnego miana. Pasowanie na ucznia odebrali z rąk p. Dyrektor- Magdaleny Marzec. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Stargard- p. Jerzy Makowski i Przewodniczący Rady Gminy- p. Sebastian Janiak. Zaszczytne wyróżnienie odebrała z rąk Włodarzy Gminy uczennica naszej szkoły- Julia Ząbek. Otrzymała stypendium Wójta Gminy za szczególne osiągnięcia w nauce, oraz w dziedzinie kultury i sztuki.

            Naszym nowym uczniom życzymy samych pięknych chwil i pasma sukcesów w murach naszej szkoły, zaś wszystkim pedagogom, pracownikom obsługi i administracji składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta.

          • ŚWIĘTO DRZEWA

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Święta Drzewa. Ten dzień to okazja, aby uświadomić naszym uczniom, jak ważna jest rola drzew w naszym życiu. Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. W szkole odbył się ekologiczny happening, którego punktem kulminacyjnym było uroczyste zasadzenie kolejnego drzewa w naszym szkolnym ogrodzie.

          • Święto Edukacji Narodowej 14.10.2021r.

          • Informujemy, iż wszelkie szczegóły organizacyjne dotyczące obchodów Dnia Nauczyciela 14.10.2021r. zostały przekazane za pośrednictwem librusa. Jednocześnie przypominamy, iż 15.10.2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia dyżur w szkolnej świetlicy obejmą p. I. Mroczek i p. L. Fischer.

          • Festyn jesienny w grupie 5-latków

          • We wtorek, 05.10.2021 r. odbył się rodzinny festyn dla naszych przedszkolaków. Była to wspólna inicjatywa rodziców i wychowaczyni grupy- p.Andrzeliki. Na dzieci oczekiwały niespodzianki- poczęstunek, animacje i sportowe konkurencje. Spotkanie pomyślane było jako okazja do integracji i bliższego poznania się podczas radosnych zabaw.

          • DARY JESIENI

          • Jesień inspiruje do zabawy. To taka pora roku, która uruchamia w dzieciach pokłady kreatywności. Ilość darów jesieni, do których zaliczamy m. in. kolorowe liście, klonowe noski, suszone gałązki, szyszki, kasztany, orzechy, żołędzie, korę czy mech - jest tak wielka, że niemal każdy spacer obfituje w nowe zbiory. Czas wykorzystać jesienne skarby i stworzyć z nich prace plastyczne w tematyce jesieni. Taką kreatywną pracę wykonali uczniowie klasy 3, wraz z wychowawczynią Renatą Łyczywek. Małym nakładem sił wyczarowali niezwykłe jesienne dekoracje! Dary natury, które daje jesień, idealnie nadają się do tworzenia dzieł sztuki. Oto najlepsze pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci.

          • Dzień Chłopaka w klasie drugiej

          • Z okazji Dnia Chłopaka klasa 2 miała możliwość przedpremierowego testowania pięknych, nowych basenów Aqua Star w Stargardzie. Przez dwie godziny dzieci pływały w basenie, relaksowały się w jacuzzi, zjeżdżały ze zjeżdżalni i korzystały z wszelkich atrakcji. Po powrocie do szkoły chłopcy otrzymali w prezencie od dziewczynek okolicznościowe super krawaty. To był naprawdę wspaniały dzień!!!

          • 20. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29. września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

            Aż trudno zliczyć, ile zalet ma głośne czytanie najmłodszym, m.in.:

            • buduje bliskość i poczucie bezpieczeństwa
            • sprawia wielką przyjemność
            • poszerza słownictwo
            • rozbudza wyobraźnie i ciekawość świata
            • pozwala zrozumieć emocje - swoje i innych
            • obniża poziom stresu
            • stymuluje rozwój mózgu

            W naszej szkole odbyły się lekcje biblioteczne, na których poznaliśmy historię Elmera- Słonia w kratkę i rozmawialiśmy o tym, jak pięknie różnimy się między sobą, oraz o wyjątkowości każdego z nas.

            Pani Anecie Stefaniak dziękujemy za głośne czytanie porannej bajkeczki naszym przedszkolakom, a wszystkich zachęcamy do obcowania z dobrą książką na codzień, nie tylko od święta !

             

          • Światowy Dzień Jabłka 2021

          • W Polsce Światowy Dzień Jabłka to jedno z najważniejszych nietypowych świąt, ponieważ nasz kraj jest jednym z największych producentów tych owoców w Europie, a sadownictwo w naszym kraju sięga czasów królowej Bony.

            Międzynarodowy Dzień Jabłka jest istotny dla Polaków, ponieważ przypomina nam, jak wartościowy jest dla nas ten rodzimy owoc. 

            28 września warto skusić się więc na chociażby jedną sztukę lub wykorzystać jabłka w inny sposób, na przykład przygotowując potrawy z ich dodatkiem. Szarlotki, dżemy, tarty, naleśniki. Opcji jest naprawdę sporo!

            Jabłko jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej spożywanych owoców na świecie. Zawiera mnóstwo cennych witamin oraz błonnika. Pozytywnie wpływa na odporność, regenerację organizmu, trawienie, zęby, a poza tym zmniejsza ilość cholesterolu oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia miażdżycy. 

            Smacznego Dnia Jabłka życzą pierwszaki i przedszkolaki, wraz z Panią Izą i Andrzeliką :)


             

          • Kwiaty za elektrograty

          • Celem akcji „Kwiaty za elektrograty” jest zmniejszenie ilości niebezpiecznych odpadów wyrzucanych do zbiorników komunalnych poprzez zwiększenie selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach tej akcji zbieramy zużyty sprzęt domowy, a w zamian otrzymujemy sadzonki pięknych wrzosów.

            Jak mogę zaangażować się w akcję?

            Przede wszystkim  możesz przynieść do naszej szkoły w piątek (24.09.2021.) zużyty sprzęt elektroniczny, elektryczny, baterie, itp. Zostanie on wymieniony na sadzonki wrzosów, które upiększa nasz szkolny ogródek.

          • Sprzątanie Świata- 17.09.2021r.

          • Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Sprzątanie Świata". Wszystkie działania miały na celu uświadomienie uczniom konieczności dbania o nasza planetę i rozbudzanie świadomości ekologicznej. W naszej szkole przy okazji Sprzątania Świata powstał również obyczaj dosadzania kolejnych cebulek krokusów, które już najbliższej wiosny będą piękną wizytówką naszej szkoły i zwiastunem wiosny. Dodatkową atrakcją tego dnia były kielbaski z grilla, na które zaprosiła uczniów Pani Dyrektor-Magdalena Marzec. Każda z klas przygotowała również plakat o temetyce ekologicznej. Zapraszamy do obejrzenia naszej szkolnej eko-galerii plakatu.

          • Sprzątanie świata w grupie 4,5- latków

          • Najmłodsi przystąpili  do akcji ,,Sprzątanie świata próbując odpowiedzieć na pytania: Czy śmieci to obrzydlistwo, którego trzeba się  jak najszybciej  pozbyć? Co się dzieje z rzeczami , które wyrzucamy do kosza? Czy od razu znikają? To nie takie proste. Wysyłamy je  na wysypisko, gdzie czeka je nieciekawy los: będą tam zalegać przez wiele, wiele lat, zanim w końcu się rozłożą. Jednak wcale nie musi tak być! Dużą część surowców, z których są wykonane przedmioty i opakowania , można odzyskać. Wystarczy , ze wrzuci  się je do odpowiednego pojemnika do segregacji śmieci. Te wszystkie odpowiedzi znaleźliśmy  w grze planszowej , gdzie poznaliśmy tajniki recyklingu jednocześnie tworząc przy tym wymowny plakat .

          • Wrześniowe wrzosy

          • Klasa II i zerówka kontynuują ubiegłoroczną akcję sadzenia wrzosów. Dzięki zaangażowaniu uczniów, wychowawców klas, a przede wszystkim dzięki wsparciu rodziców powstają wokół naszej szkoły piękne tematyczne ogródki. 

          • Dzień Kropki

          • Jak co roku z okazji Dnia Kropki odbyło się w naszej szkole wiele inicjatyw. Dzieci obejrzały film o Washti i na różne sposoby wyrażały swoją niepowtarzalność i wyjątkowość. Klasa I stworzyła świat Kropek, a klasa II piękne, tematyczne prace plastyczne. W zerówce odbyła się również lekcja biblioteczna, połączona z wrażeniowym czytaniem przygód Pana Kuleczki i jego przyjaciół. Najmłodsza grupa 4-5 latków przygotowała okolicznościowe opaski na głowę i wysłuchała kropkowych historyjek z książeczki pt. "Naciśnij mnie".