Klasa 2 wzięła udział w trzeciej ogólnopolskiej akcji "Dzieci uczą rodziców". Akcja ma na celu wspierać proces edukacji dzieci w obszarach bezpieczeństwa i ekologii. Tematyka lekcji w ramach akcji jest bardzo rozległa i obejmuje takie dziedziny jak: historia, astronomia, kultura i tradycja, ochrona środowiska czy bezpieczeństwo.
Akcja "Dzieci uczą rodziców"
DZIEŃ BURAKA
Dzieci poznały dobrodziejstwa warzyw a w szczególności buraczka. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. "Dzień Buraka" obfitował w zabawy, wiersze, piosenki i prace plastyczne burakiem w roli głównej. Dzieci rozwiązywały zagadki i układały warzywne puzzle. Dużo wcześniej zrobiliśmy soki owocowo-warzywne( marchwiowy, jabłkowy i oczywiście buraczkowy). Było to bardzo przyjemne i pożyteczne spotkanie zrealizowane przez p.Magdalenę.
"Kiermasz życzliwości"
„Kiermasz Życzliwości” to akcja zorganizowana z okazji odbywającego się w naszej szkole tygodnia życzliwości. Celami przedsięwzięcia poza wymianą pozdrowień i życzeń była zbiórka funduszy dla naszej afrykańskiej uczennicy Katheriny. Wszyscy chętni za symboliczne kwoty mogli nabyć karteczki z życzeniami, które za pośrednictwem „Skrzynki życzeń i pozdrowień” trafiły do adresatów.
EKOEKSPERYMENTARIUM
Uczniowie z 2 klasy wzięli udział w projekcie ekologicznym EkoEksperymentarium, który jest połączeniem interaktywnej formuły z rzetelną wiedzą o ekologii opracowaną przy współpracy ekspertów z Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Partnerów gry. Angażujące zadania uczą między innymi jak oszczędzać zasoby, jak segregować śmieci, jak sprzątać ekologicznie i czym jest ślad wodny. Po realizacji wszystkich etapów uczniowie 2 klasy otrzymali Dyplom i zaszczytny tytuł „Ekoklasy”.
GOLENIOWSKA MILA NIEPODLEGŁOŚCI
Od 11 listopada 1989 roku w Goleniowie organizowana jest impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tych biegów jest uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poprzez organizację imprezy biegowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku podczas XXXIII Mili Goleniowskiej pobiegł uczeń z klasy 2 - KACPER DĄBROWSKI, zdobywając wspaniały medal. Gratulujemy.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole
11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy II i III . Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Następnie dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
5
Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej
Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od 2 listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie z p. Magdaleną , dzieci przygotowały różnymi technikami prace plastyczne –mapy Polski czy kotyliony w barwach narodowych.
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie III
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest od 2007 roku i został zapoczątkowany przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. W naszej szkole klasa III świętowała w poniedziałek, 9 listopada 2021 r. ,,Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wszyscy uczniowie mocno się zaangażowali i przygotowali mnóstwo zdrowego jedzenia, oczywiście przy dużej pomocy rodziców. Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania stawia sobie za cel zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania się. W tym dniu w sposób szczególny promuje się dobre nawyki żywieniowe, systematyczne spożywanie wartościowych posiłków, oraz zwraca się uwagę na konsekwencje złej diety.
7Na zdrówko dobra to rada
– dużo owoców zajadaj!
W owocach są witaminki
– są to zdrowia okruszynki.
ŚNIADANIE DAJE MOC
8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu ŚNIADANIE DAJE MOC będącego elementem edukacji zdrowotnej. Przygotowaliśmy prezentacje na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przynieśliśmy potrzebne produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne śniadanie . Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Dzień Dyni
- 15
Wielkie serce naszej szkoły
Od wielu lat społeczność naszej szkoły angażuje się w różnego rodzaju działania charytatywne. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i Pana Mariusza Malinowskiego zbiórka nakrętek zyskała profesjonalną i estetyczną oprawę, a tym samym nabrała jeszcze większego rozpędu. Serdecznie dziękujemy za to naszym darczyńcom. Dziękujemy też wszystkim tym, którzy codziennie sprawiają, że nowe szkolne serce tak szybko się zapełnia.
"Ja nie widzę Ciebie, Ty widzisz mnie"
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Kampanii Społecznej, związanej z Międzynarodowym Dniem Białej Laski: Ja nie widzę Ciebie, Ty widzisz mnie. Podejmowane działania ukierunkowane były na upowszechnianie wiedzy i informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w aktywnych warsztatach wzbogaconych filmami edukacyjnymi oraz ciekawymi pomocami dydaktycznymi. Pani psycholog, pedagog oraz wychowawca klasy VII przybliżali tematykę związaną z przygotowaniem uczniów do udzielania właściwej pomocy osobom niewidomym. Kampania w naszej szkole osiągnęła zamierzony cel - osoby z niepełnosprawnością wzrokową stały się ,,widoczne dla naszych uczniów i dzieci przedszkolnych! Zaangażowanie naszych uczniów podczas lekcji oraz ich czynna praca to wyraz niezapomnianego świadectwa otwartości i empatii na problemy człowieka niewidomego i słabowidzącego. Brawo nasi uczniowie!!! Brawo nasze dzieci!!!
6
CODE WEEK w grupie 4-5 latków
W dniach 9 - 24 października grupa najmłodszych przedszkolaków i uczniów uczestniczących w terapii logopedycznej pod kierunkiem p. Andrzeliki przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania. CODE WEEK - to inicjatywa promująca kodowanie, programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. Na zajęciach ćwiczyliśmy, rozwijaliśmy umiejętności logicznego myślenia, kodowania, programowania, kodowania kolorami,rozwijaliśmy kreatywność i uczyliśmy się współpracy. Zgłosiliśmy 10 wydarzeń!.Nasza fotorelacja :). Kodowanie to super zabawa.
Warsztaty Komiksu pt. "Stargard Miastem Przyszłości"
19 października w Zespole Szkół Nr 1 w Stargardzie odbyły się Warsztaty Komiksu pt. "Stargard Miastem Przyszłości". Głównym celem warsztatów było zaprezentowanie zabytków Stargardu oraz zapoznanie z procesem powstawania komiksu. Mieliśmy przyjemność brać udzial w tym kreatywnym i twórczym wydarzeniu.
9
,,BEZPIECZNIE ZAPROGRAMOWANI''
Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „BEZPIECZNIE ZAPROGRAMOWANI” stworzonego przez fundację PZU, realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas I-III będą brali udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w sieci jak i bezpieczeństwa na drodze, uświadomienie zagrożeń, które mogą spotkać dzieci korzystające z Internetu bez nadzoru rodziców. Koordynatorem projektu jest p. Magdalena Lewandowska i p. Andrzelika.
Dzień Edukacji Narodowej- 14.10.2021r.
W tak uroczystym dniu Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka przyjęła w poczet uczniów pierwszoklasistów. Mali uczniowie wspaniałym przygotowaniem dowiedli, że godni są tego zaszczytnego miana. Pasowanie na ucznia odebrali z rąk p. Dyrektor- Magdaleny Marzec. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Stargard- p. Jerzy Makowski i Przewodniczący Rady Gminy- p. Sebastian Janiak. Zaszczytne wyróżnienie odebrała z rąk Włodarzy Gminy uczennica naszej szkoły- Julia Ząbek. Otrzymała stypendium Wójta Gminy za szczególne osiągnięcia w nauce, oraz w dziedzinie kultury i sztuki.
Naszym nowym uczniom życzymy samych pięknych chwil i pasma sukcesów w murach naszej szkoły, zaś wszystkim pedagogom, pracownikom obsługi i administracji składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta.
71
ŚWIĘTO DRZEWA
Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Święta Drzewa. Ten dzień to okazja, aby uświadomić naszym uczniom, jak ważna jest rola drzew w naszym życiu. Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. W szkole odbył się ekologiczny happening, którego punktem kulminacyjnym było uroczyste zasadzenie kolejnego drzewa w naszym szkolnym ogrodzie.
13
Święto Edukacji Narodowej 14.10.2021r.
Informujemy, iż wszelkie szczegóły organizacyjne dotyczące obchodów Dnia Nauczyciela 14.10.2021r. zostały przekazane za pośrednictwem librusa. Jednocześnie przypominamy, iż 15.10.2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia dyżur w szkolnej świetlicy obejmą p. I. Mroczek i p. L. Fischer.
Festyn jesienny w grupie 5-latków
We wtorek, 05.10.2021 r. odbył się rodzinny festyn dla naszych przedszkolaków. Była to wspólna inicjatywa rodziców i wychowaczyni grupy- p.Andrzeliki. Na dzieci oczekiwały niespodzianki- poczęstunek, animacje i sportowe konkurencje. Spotkanie pomyślane było jako okazja do integracji i bliższego poznania się podczas radosnych zabaw.
19
DARY JESIENI
Jesień inspiruje do zabawy. To taka pora roku, która uruchamia w dzieciach pokłady kreatywności. Ilość darów jesieni, do których zaliczamy m. in. kolorowe liście, klonowe noski, suszone gałązki, szyszki, kasztany, orzechy, żołędzie, korę czy mech - jest tak wielka, że niemal każdy spacer obfituje w nowe zbiory. Czas wykorzystać jesienne skarby i stworzyć z nich prace plastyczne w tematyce jesieni. Taką kreatywną pracę wykonali uczniowie klasy 3, wraz z wychowawczynią Renatą Łyczywek. Małym nakładem sił wyczarowali niezwykłe jesienne dekoracje! Dary natury, które daje jesień, idealnie nadają się do tworzenia dzieł sztuki. Oto najlepsze pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci.
15
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 84309