Aktualności

          • Zakończenie klasy 8

          • W czwartek, 25. czerwca 2026 r. pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły.

            Uroczysta akademia rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu absolwentów. Ósmoklasiści przekazali też sztandar szkoły przedstawicielom 6 klasy, po czym miejsce miało ślubowanie absolwentów. Dyrektor szkoły wraz z wychowawczynią wręczyły uczniom nagrody i świadectwa ukończenia szkoły, a rodzicom listy gratulacyjne.

            Aby tradycji stało się zadość, młodsi koledzy i koleżanki z klasy 7 przygotowali na pożegnanie krótkie przedstawienie o tym, jak zostały przez agentów przechwycone najtajniejsze sekrety i szkolne patenty klasy 8.

            A potem już scena należała do naszych absolwentów- wraz z wychowawczynią, p. Wiolettą Nagodą przygotowali przedstawienie opowiadające historię; od narodzin, aż do...spotkania absolwentów po 20 latach!

            Był też tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych absolwentów oraz ścianka do pamiątkowych zdjęć. Tradycyjnie też ósmoklasiści przekazali na ręce p. Dyrektor Magdaleny Marzec kosz lawendy, która zostanie posadzona w szkolnym, lawendowym ogrodzie.

            Będziemy tęsknić !

          • Uroczyste przekazanie sztandaru szkoły

          • Zakończenie roku szkolnego klasy 8 było okazją do przekazania sztandaru szkoły. 

            Poczet sztandarowy w składzie:

            * Emilia Masłowska- asysta

            * Wiktor Cieślak- chorąży

            * Natalia Zielińska- asysta

            przekazał sztandar przedstawicielom klasy 6:

            * Matylda Kotarska- asysta

            * Oliwier Jaroszek- chorąży

            * Sara Pietrzak- asysta.

            Dziękujemy za godne i pełne szacunku reprezentowanie szkoły, a nowemu pocztowi życzymy sukcesów.

            Dotychczasowy opiekun pocztu sztandarowego- Jolanta Grzegółka przekazała obowiązki p. Beacie Misiaszek.

            Foto: Jolanta Grzegółka

          • Niezapomniana przygoda w „Leszczynowym Sadzie”

          • Dnia 12 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1-3 wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Agroturystyki „Leszczynowy Sad” w Będargowie. To był dzień pełen wrażeń, uśmiechu i beztroskiej zabawy! Głównym punktem programu były warsztaty „MASEŁKO PALCE LIZAĆ”. Dzieci dowiedziały się, w jakich naczyniach dawniej wyrabiano masło, a potem same zabrały się do pracy! Własnoręcznie ubite masło smakowało wyjątkowo podczas uroczystej degustacji. To jednak nie koniec atrakcji! Na naszych uczniów czekały również: pyszne kiełbaski z grilla, karmienie zagrodowych zwierzątek, swobodna zabawa na świeżym powietrzu. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało pamiątkowy magnes. Wróciliśmy zmęczeni, ale z mnóstwem pozytywnej energii. My bawiliśmy się świetnie, a dzieci – jeszcze lepiej!

            Organizatorem wycieczki była p. Malwina Szymczyk

             

          • Małe sukcesy w konkursach ogólnopolskich

          • Uczniowie naszej placówki po raz kolejny udowodnili, że talent, zaangażowanie i pasja prowadzą do sukcesów. W ostatnim czasie odnieśli znaczące osiągnięcia w ogólnopolskich konkursach plastycznych i artystycznych, zdobywając nagrody oraz wyróżnienia wśród uczestników w konkursie organizowanym przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska, którego tematem były zagrożenia pożarowe lasów oraz współpraca leśników i strażaków, wyróżnienie zdobyła Ida Misztela. Jej praca wykonana w formie komiksu została doceniona przez jury za pomysłowość i sposób przedstawienia ważnej tematyki ekologicznej.Pracepladtyczne klas młodszych i starszych zostały wykonane pod kierunkiem p. Aleksandry Polus i Andrzeliki Łączyk.

            Tekst i zdjęcia: Andrzelika Łączyk

          • Konkurs origami „Papierowa moc silników”.

          • Kolejne sukcesy przyniósł ogólnopolski konkurs origami „Papierowa moc silników”, poświęcony pojazdom i maszynom z napędem. W kategorii przedszkolnej III miejsce zdobył Krystian Sokół, natomiast wyróżnienie otrzymał Mikołaj Wierzchowski.

            W kategorii osób dorosłych I miejsce zajęła pani Wiesława Wierzchowska.

            Warto podkreślić, że prace origami powstały z inicjatywy pani Andrzeliki, która zachęciła uczestników do rozwijania kreatywności oraz doskonalenia umiejętności artystycznych. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów. Każde takie osiągnięcie jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań.

            Życzymy dalszych sukcesów oraz wielu inspiracji do rozwijania swoich pasji!

            Tekst i zdjęcia: Andrzelika Łączyk

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego obędzie się w najbliższy piątek, 

            26 czerwca  o  godz. 8.30.

            Dowóz tego dnia zgodnie z codziennym rozkładem, a odwóz bezpośrednio po uroczystości.

            ZAPRASZAMY :)

          • Europejskie Śniadanie

          • To już druga edycja "Europejskiego Śniadania", które chyba na stałe już zagości w terminarzu szkolnych imprez. Na czym to wszystko polega? Każda klasa losuje państwo, zapozaje się z jego kulturą i tradycjami kulinarnymi i przygotowuje pyszne potrawy, które później na udekorowanym flagą stoisku wszyscy mogą degustować podczas wspólnego śniadania pod chmurką. 

          • Klasa 7 w Książnicy Stargardzkiej

          • W piątek, 19 czerwca przedstawiciele klasy 7 wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Książnicy Stargadzkiej. Celem naszej wycieczki była Debata Korczakowska, któej tematem przewodnim była sztuczna inteligencja AI i jej znaczenie dla młodych ludzi. Młodzież dyskutowała o pozytywnych stronach nowych technologii, ale dzieliła się również swoimi przemyśleniami o zagrożeniach, jakie ona niesie. Po debacie obejrzeliśmy gościnne wnętrza Książnicy i mieliśmy okazję przekonać się, jak funkcjonuje nowoczesna biblioteka, która jest jednocześnie centrum życia kulturalnego. Wielką ciekawością uczniów cieszył się wrzutomat do książek, gdzie można o każdej porze dnia i nocy oddać wypożyczoną książkę.

            Po wizycie w Książnicy zaglądnęliśmy jeszcze do Kolegiaty NMP, aby wysłuchać ciekawostek o remoncie stulecia, ceglanym gotyku i zabytkowych witrażach. Czasem musimy sobie na nowo uświadomić, w jak pięknych okolicach mieszkamy i jak wiele mają one do zaoferowania.

            Nie zabrakło też czasu na integrację, spacer i wspólne lody :)

            Wycieczkę zorganizowała p. Jola Grzegółka ze szkolnej biblioteki.

          • Międzyszkolny konkurs na Ekoludka

          • Z radością informujemy, że uczen klasy 1 Gabriel Mazur zajął 3 miejsce w

            Międzyszkolnym Konkursie na Ekoludka, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Stargardzie. Serdecznie gratulujemy !

          • Festyn z okazji Dnia Dziecka

          • Jak już zapowiadaliśmy kulminacją Dni Korczakowskich w naszej szkole był w tym roku Festyn z okazji Dnia Dziecka. Z tej okazji dla naszych uczniów przygotowaliśmy moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego: konkurencje sportowe dla młodszych i starszych, mydlane bańki, malowanie twarzy, skoki i zjazdy na dmuchanym zamku, loteria fantowa, i wszechobecna muzyka, która wszystkim uatrakcyjniała ten dzień.

            Szczególną uwagą cieszyło się stanowsko Programu SMASCH.

            Z dumą możemy się pochwalić, że nasza szkoła reprezentuje Polskę

            w  tym międzynarodowym projekcie!

            Dzięki technologii VR opiekunowie programu zabrali nas w lot nad naszą szkołą- to był naprawdę sztos !!!

            Na zmęczonych zabawą czekały pieczone kiełbaski z grila oraz słodki bufet z ciastami i lemoniadą.

            Było naprawdę wspaniale i nawet pogoda (choć prognozy budziły trwogę) sprzyjała nam do samego końca i jedynie ostatni punkt festynu- rozlosowanie nagród loterii fantowej odbyło się w holu szkoły.

            Dziękujemy wszystkim za wsparcie organizacji festynu: rodzicom za upieczenie przepysznych ciast, Radzie Rodziców za dofinansowanie kiełbasek z grilla oraz dmuchanego zamku. Serdeczne podziękowania składamy Radnemu Gminy Stargard p. Pawłowi Szal za dołożenie cegiełki i zakup nagród głównych loterii fantowej, którymi były profesjonalne słuchawki multimedialne i smartwatch.

             

          • Ogólnopolska akcja czytelnicza: "Jak nie czytam, jak czytam".

          • 12 czerwca w całej Polsce odbyła się akcja  "Jak nie czytam, jak czytam".

            Jest to największa taka inicjatywa, która swoim zasięgiem obejmuje szkoły podstawowe i średnie z całej Polski, a jej ideą jest promocja radosnego sięgania po książkę w najróżniejszych sytuacjach- w szkole i poza nią, w domu, w podróży i w wolnych chwilach. Uświadamiamy dzieciom i młodzieży, że książka jest mądrą alternatywą dla wszechobecnej elektroniki i mediów społecznościowych.

            Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia włączyli się w tę cenną inicjatywę.

            Akcja koordynowana była przez p. Jolantę Grzegółka ze szkolnej biblioteki.

          • 📐➕ Ile osób zmieści się na 1 metrze kwadratowym? 🤔

          •  

            Na lekcjach matematyki nasi uczniowie przekonali się, że matematyka to nie tylko liczby i zeszyty! W ramach praktycznych zajęć narysowaliśmy na podłodze kwadrat o powierzchni 1 m² i postanowiliśmy sprawdzić, ile osób może się w nim zmieścić.

            Było dużo śmiechu, współpracy i kreatywnych pomysłów na ustawienie się w ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu uczniowie mogli w praktyce zobaczyć, jak wygląda metr kwadratowy oraz lepiej zrozumieć pojęcie pola powierzchni.

            Nauka przez doświadczenie to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy! 😊📏

          • STOP HEJT!

          • 28 maja w Szkole Podstawowej w Małkocinie odbyło się spotkanie z Pełnomocnikiem Marszałka ds. Zdrowia Psychicznego- p.Alexem Majewskim.

            Licznie zgromadzeni rodzice wysłuchali prelekcji  w ramach akcji "STOP HEJT! Wspieram: O hejcie, jak rozpoznać sygnały hejtu u dziecka i gdzie zwrócić się o wsparcie?"

            Dziękujemy za liczne przybycie i zaangażowanie podczas spotkania!

            Szczególne podziękowania kierujemy do Pani pedagog Magdaleny Polańskiej oraz Pani Agnieszki Dmitruk

            z Rotary Club Stargard liderki akcji „Stop Hejt! Wspieram” w powiecie stargardzkim.

          • Dni Korczakowskie

          • w dnia 1-3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dni Korczakowskie. Trwa wiele cennych inicjatyw, których celem jest przybliżenie postaci naszego patrona społeczności uczniowskiej. Zapoznajemy się z jego życiem, twórczością i filozofią, oraz wyjątkowym podejściem do wychowania dzieci i ich praw.

            Trwają zajęcia edukacyjne, plastyczne i biblioteczne. Utrwalamy też słowa hymnu szkoły, który opowiada o wyjątkowym dziele Janusza Korczaka.

            Zwieńczeniem Dni Korczakowskich będzie festyn szkolny, który odbędzie się 3 czerwca.

          • Festyn z okazji Dnia Dziecka

          • Już w środę zapraszamy wszystkich naszych uczniów na festyn szkolny, który odbędzie się 3 czerwca w godzinach 13.00-15.30.

            W programie zabawa na dmuchanych zamkach, słodki bufet z domowymi wypiekami i lemoniadą, kiełbaski z grilla, malowanie twarzy, popcorn, bańki mydlane, gry i zabawy sportowe oraz wiele, wiele innych atrakcji.

            Zabieramy dobry humor i uśmiech- czekamy na Was !

          • Matematyczno-przyrodniczy Dzień Pszczoły.

          • W piątek w naszej szkole zrobiło się pracowicie… jak w ulu! Rozmawialiśmy o tym, dlaczego plastry miodu mają kształt sześciokątów. Okazuje się, że to nie przypadek – to geniusz matematyki w naturze! Sześciokąty idealnie do siebie pasują, nie zostawiają pustych przestrzeni Pszczoły są mistrzyniami optymalizacji! Potem przyszedł czas na prawdziwe wyzwanie konstrukcyjne. Uczniowie samodzielnie, używając tylko linijki, cyrkla i ołówka, wyczarowali swoje własne sześciokąty foremne. A kiedy wszystkie sześciokąty były gotowe… połączyliśmy je w jeden plaster miodu. Wyszło przepięknie – matematyka stała się sztuką, a sztuka geometrią. Dziś nikt nie powie, że matematyka jest nudna. Dziś żądliła ciekawostkami i zaskakiwała precyzją! Pracowite Pszczoły - pięknie się spisałyście!!!

            Klasy starsze poznawały na lekcjach biologii i przyrody ciekawostki z życia pszczół, miały okazję zajrzeć do ula edukacyjnego i założyć strój pszczelarski.

            Klasy młodsze miały spotkanie z prawdziwymi pszczelarzami, którzy opowiadali najmłodszym o tym, jak powstaje miód i o fascynującym życiu pszczelego roju.

            Dzień Pszczoły przygotowały panie: Agnieszka Januchowska i Jolanta Grzegółka, Katarzyna Tenderenda oraz Oktawia Opaluch.

          • Zwycięstwo w konkursie "Pszczoła-złote serce ekosystemu"

          • Z radością informujemy o sukcesie uczennicy zerówki- Wiktorii Giszel, która zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Pszczoła- złote serce ekosystemu" w kategorii przedszkolnej.  Organizatorem konkursu był ZODR w Barzkowicach. Konkurencja była ogromna, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 900 prac. Serdecznie gratulujemy!

            Zwycięska praca powstała pod kierunkiem p. Andrzeliki Łączyk.

          • Wycieczka do Poczdamu "Od Arktyki po Tropiki"

          • 14 maja klasy 4A. 4B i 5 wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Niemiec. Naszym celem była stolica Brandenburgii- Poczdam. Pierwszym miejscem, któe odwiedziliśmy było edukatorium przyrodnicze- BIOSFERA, a w niej liczne atracje- deszczowy las, ścieżki edukacyjne, jezioro z wodospadem, terraria z egzotycznymi zwierzątkami, motylarnia i akwarium. Kolejnym przystankiem na naszej mapie zwiedzania była perła architektury, objęta ochroną UNESCO- Pałac Sanssoucci i otaczające go tarasy i zespół parkowy. Z Poczdamu udaliśmy się do Elstal, gdzie mieści się KARLS - Truskawkowe Miasteczko i jego główne atrakcje- największa w Europie całoroczna wystawa instalacji z lodu- "EISWELT" (Kraina Lodu). Mottem przewodnim tej wystawy są baśnie świata. Rozmach budowli z lodu zachwycił uczestników wycieczki, a zjazd na filcu z lodowego zamku był nie lada atrakcją. Lodowy bar zapraszał gorącą czekoladą z bitą smietaną, jednak panujący w hali wystawienniczej mróz (około -10 stopni) szybko skłonił nas do pożegnania tego mroźnego miejsca i do dalszych zabaw w wesołym miasteczku. Ogrom atrakcji tego miejsca sprawił, że mamy wciąż niedosyt zabaw i pragnienie powrotu w to fenomenalne miejsce.

            A już w środę- 20 maja na drugą turę wycieczki pojadą klasy: 6-8.

            Wycieczkę zorganizowała i poprowadziła p. Jola Grzegółka.