Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest od 2007 roku i został zapoczątkowany przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. W naszej szkole klasa III świętowała w poniedziałek, 9 listopada 2021 r. ,,Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wszyscy uczniowie mocno się zaangażowali i przygotowali mnóstwo zdrowego jedzenia, oczywiście przy dużej pomocy rodziców. Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania stawia sobie za cel zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania się. W tym dniu w sposób szczególny promuje się dobre nawyki żywieniowe, systematyczne spożywanie wartościowych posiłków, oraz zwraca się uwagę na konsekwencje złej diety.
Na zdrówko dobra to rada
– dużo owoców zajadaj!
W owocach są witaminki
– są to zdrowia okruszynki.