• W zdrowym ciele zdrowy duch !

• Szkoła, to nie tylko miejsce nauki, ale też zdrowej aktywności fizycznej. Zachęcamy naszych uczniów już od najmłodszych lat do ćwiczeń i wspólnych zabaw budujących kondycję. Inicjatorkami zabaw są : Magdalena Marzec i Izabela Mroczek.

• Konkurs biblioteki szkolnej "Sowa- mądra głowa"

• Październik to miesiąc bibliotek i właśnie z tej okazji biblioteka naszej szkoły przeprowadziła konkurs na najpiękniejszą sowę. Wyłoniono trzy zwyciężczynie konkursu: Natalia Zielińska kl.II, Maja Morusiewicz kl.IV, Julia Ząbek kl.V.

Laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodką niespodziankę.

Serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej !

Już od poniedziałku 18.11.2019r. czekają na Was atrakcyjne nowości czytelnicze !!!

Jolanta Grzegółka, bibliotekarz

• Śniadanie daje MOC !!!

• Zdrowe odżywianie jest w naszej szkole niezmiernie ważne. Dlatego też uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji: "Śniadanie daje moc". Koordynatorem akcji  jest p. Magdalena Marzec.

Smacznego :)))

• Święto Niepodległości 2019

• Nasza szkoła jak co roku uroczyście obchodzi Święto Niepodległości.

08 listopada odbyła się patriotyczna akademia, którą przygotowały: p. Magdalena Marzec i p. Helena Słowińska- Semczak.

O godz. 11.11. odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a nastepnie obejrzeliśmy przedstawienie, opowiadające o drogach naszej ojczyzny ku wolności.

W przygotowania zaangażowali się uczniowie klas V-VIII, którzy wzięli udział w przedstawieniu, oraz przygotowali okolicznościowe plakaty. Zaś klasa III przygotowała na akademię pieśń patriotyczną.

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

• BAŚNIOWY BAL

• W ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowano bajkowy bal.

W oddziałach przedszkolnych grupy 4-6 latków dzieci przemieniły się w piękne postaci bajkowe.

Maluchy wysłuchały bajki "Jaś i Małgosia", którą przeczytał dzieciom dziadek Marcela i Amelki.

Nie zabrakło tańców, zabaw i piosenek. Bajkowa atmosfera balu oczarowała wszystkich uczestników !

Balowi towarzyszyła wystawa PANTOFELKÓW przygotowanych w ramach międzynarodowego programu czytelniczego "Magiczna moc bajek", w którym uczestniczy nasza szkoła w roku szkolnym 2019/20.

• 7. Gminny Turniej Lekkoatletyczny 02.10.2019 r.

• Szkoła Podstawowa w Małkocinie jak co roku gościła sportowców. Turniej odbył się mimo złej pogody i niesprzyjających warunków. Rozegrano konkurencje w nast. dyscyplinach:  skok w dal  z miejsca, rzut piłką lekarską w tył i bieg sztafetowy.

Na podium stanęły szkoły: SP Grzędzice, SP Pęzino, oraz nasza niezawodna  drużyna szkolna z Małkocina