• Bezpieczeństwo w szkole

• Przypominamy, iż od dwóch tygodni w naszej szkole dostępna jest anonimowa skrzynka na sygnały.  Dzięki temu możecie Państwo przekazać wszelkie sugestie i  sygnały dotyczące ewentualnych zagrożeń lub nowych rozwiązań, które mogą się przyczynić do poprawienia bezpieczeństwa w naszej szkole.

Możecie Państwo kontaktować się w tej sprawie również za pomocą skrzynki na sygnały online, która dostępna jest w zakładkach.

anonimowa skrzynka na sygnały

Zapraszamy również do zakładki bezpieczeństwo w szkole, gdzie możecie Państwo zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w naszej szkole.

• Warsztaty kulinarne

• 30.06.2019r. uczniowie klasy 05 i 2 zrealizowali warsztaty kulinarne realizowane w ramach

projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

Na warsztaty zostały zaproszone mamy dzieci, które przyniosły wspaniałe przepisy na ciasta i babeczki. W trakcie zajęć dzieci kształtowały swoje praktyczne umiejętności kulinarne,
            doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponad to w czasie zajęć kształtowały umiejętności współpracy w grupie, czerpiąc radość ze wspólnego przygotowywania słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim mamom za wsparcie przy realizacji warsztatów.

W ramach projektu zostały zakupione artykuły spożywcze na kwotę 250 zł, które umożliwiły wykonanie tych pyszności.

• Warsztaty rękodzielnicze

• W roku szkolnym 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie przystąpili do warsztatów rękodzielniczych realizowanych w ramach projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

Uczniowie zrealizowali warsztaty w ciągu 10 godzin. W projekcie wzięły udział najmłodsze grypy 5 i 6 latki. Ich opiekunami były Pani Malwina Szymczyk i Pani Andrzelika Łączyk.

W ramach projektu została zakupiona maszyna do szycia wraz z akcesoriami. Dzięki zakupionej maszynie dzieci odbyły warsztaty krawieckie, tworząc piękny upominek na dzień mamy.

Rozwijamy wyobraźnie przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność.

Zaczeliśmy od :

Narysowanie i wycięcie na sztywnym papierze szablonów poszczególnych elementów: łodyga, liść, kwiat

Odrysowanie i wycięcie szablonów na materiałach.

Zapoznanie z maszyną do szycia. Omówienie zasad bezpieczeństwa.

Łodygi: Złożenie prostokąta na pół i zszycie dłuższych boków na maszynie do szycia. Przewrócenie zszytego tunelu za pomocą agrafki na lewą stronę. Włożenie słomki w tunel.

Liść: złożenie wyciętego szablonu liścia na pół zszycie za pomocą maszyny ok 8mm od brzegu na wysokość 3 cm. Założenie liścia na łodygę.

Kwiat: odrysuj i wytnij szablon na złożonej na pół tkaninie. Zszycie ze sobą tkanin i obrócenie na prawą stronę. Wypełnienie kulką sylikonową. Dolny brzeg przeszyć igłą i nitką, włożyć łodygę z liściem. Zszyć główkę z łodygą.