• Bezpieczeństwo w szkole
     • Bezpieczeństwo w szkole

     • Przypominamy, iż od dwóch tygodni w naszej szkole dostępna jest anonimowa skrzynka na sygnały.  Dzięki temu możecie Państwo przekazać wszelkie sugestie i  sygnały dotyczące ewentualnych zagrożeń lub nowych rozwiązań, które mogą się przyczynić do poprawienia bezpieczeństwa w naszej szkole.

      Możecie Państwo kontaktować się w tej sprawie również za pomocą skrzynki na sygnały online, która dostępna jest w zakładkach.

      anonimowa skrzynka na sygnały

      Zapraszamy również do zakładki bezpieczeństwo w szkole, gdzie możecie Państwo zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w naszej szkole.

    • Warsztaty kulinarne
     • Warsztaty kulinarne

     • 30.06.2019r. uczniowie klasy 05 i 2 zrealizowali warsztaty kulinarne realizowane w ramach

      projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

      Na warsztaty zostały zaproszone mamy dzieci, które przyniosły wspaniałe przepisy na ciasta i babeczki. W trakcie zajęć dzieci kształtowały swoje praktyczne umiejętności kulinarne,
      doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponad to w czasie zajęć kształtowały umiejętności współpracy w grupie, czerpiąc radość ze wspólnego przygotowywania słodkiego poczęstunku.

      Dziękujemy wszystkim mamom za wsparcie przy realizacji warsztatów.
       

      W ramach projektu zostały zakupione artykuły spożywcze na kwotę 250 zł, które umożliwiły wykonanie tych pyszności.

    • Warsztaty rękodzielnicze
     • Warsztaty rękodzielnicze

     • W roku szkolnym 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie przystąpili do warsztatów rękodzielniczych realizowanych w ramach projektu pt. „ Most ku Przyszłości”.

      Uczniowie zrealizowali warsztaty w ciągu 10 godzin. W projekcie wzięły udział najmłodsze grypy 5 i 6 latki. Ich opiekunami były Pani Malwina Szymczyk i Pani Andrzelika Łączyk.

      W ramach projektu została zakupiona maszyna do szycia wraz z akcesoriami. Dzięki zakupionej maszynie dzieci odbyły warsztaty krawieckie, tworząc piękny upominek na dzień mamy. 


      Rozwijamy wyobraźnie przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność.

      Zaczeliśmy od :

      Narysowanie i wycięcie na sztywnym papierze szablonów poszczególnych elementów: łodyga, liść, kwiat

      Odrysowanie i wycięcie szablonów na materiałach.

      Zapoznanie z maszyną do szycia. Omówienie zasad bezpieczeństwa.

      Łodygi: Złożenie prostokąta na pół i zszycie dłuższych boków na maszynie do szycia. Przewrócenie zszytego tunelu za pomocą agrafki na lewą stronę. Włożenie słomki w tunel.

      Liść: złożenie wyciętego szablonu liścia na pół zszycie za pomocą maszyny ok 8mm od brzegu na wysokość 3 cm. Założenie liścia na łodygę.

      Kwiat: odrysuj i wytnij szablon na złożonej na pół tkaninie. Zszycie ze sobą tkanin i obrócenie na prawą stronę. Wypełnienie kulką sylikonową. Dolny brzeg przeszyć igłą i nitką, włożyć łodygę z liściem. Zszyć główkę z łodygą.