• Bezpieczne wakacje

• Wakacje tuż, tuż..., więc warto porozmawiać o właściwym zachowaniu podczas wakacyjnego odpoczynku.

O pomoc poprosiliśmy panią Almę Selwesiuk z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, która  przyjechała do nas z panią z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie oraz panami policjantami. Tematem wizyty było bezpieczeństwo uczniów podczas wakacji  w domu, w lesie, na ulicy i nad wodą.

W warsztatach wzięły udział dzieci z klas 05, 06, 1 i 2.

W trakcie prelekcji omówione zostały zasady zachowania się w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, podczas jazdy rowerem.

Przedstawiono  niebezpieczeństwa, jakie czyhają na uczniów w kontaktach z obcymi. W trakcie pogadanki, funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas prac rolnych na wsi jak również przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk.

Wielokrotnie podkreślano, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

Na zakończenie funkcjonariusze przygotowali dla dzieci niespodziankę.

Po takiej dawce nagromadzonych informacji, możemy być pewni, że nasi uczniowie będą umieli właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia oraz wezwać pomoc w razie potrzeby.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu „MOST KU PRZYSZŁOŚCI” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
            z
            Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem zajęć było Stowarzyszenie „Grzędzice Jutra”.