• Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Wakacje tuż, tuż..., więc warto porozmawiać o właściwym zachowaniu podczas wakacyjnego odpoczynku.

      O pomoc poprosiliśmy panią Almę Selwesiuk z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, która  przyjechała do nas z panią z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie oraz panami policjantami. Tematem wizyty było bezpieczeństwo uczniów podczas wakacji  w domu, w lesie, na ulicy i nad wodą.

      W warsztatach wzięły udział dzieci z klas 05, 06, 1 i 2.

      W trakcie prelekcji omówione zostały zasady zachowania się w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, podczas jazdy rowerem.

      Przedstawiono  niebezpieczeństwa, jakie czyhają na uczniów w kontaktach z obcymi. W trakcie pogadanki, funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas prac rolnych na wsi jak również przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk.

      Wielokrotnie podkreślano, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

      Na zakończenie funkcjonariusze przygotowali dla dzieci niespodziankę.

      Po takiej dawce nagromadzonych informacji, możemy być pewni, że nasi uczniowie będą umieli właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia oraz wezwać pomoc w razie potrzeby.

      Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu „MOST KU PRZYSZŁOŚCI” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
      z
      Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem zajęć było Stowarzyszenie „Grzędzice Jutra”.