• Dni wolne

     • Przypominamy, iż dni: 29.04, 30.04 oraz 2.05 2019 r. są (zgodnie z organizacją roku szkolnego) dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Świetlica w te dni czynna jest w godzinach 8 - 15.07.05.2019 r. (wtorek) o godz.16 odbędzie się zebranie z rodzicami.

     • Ogłoszenie

     • Informujemy, iż od dnia 24.04.2019r. (środa) zajęcia dydaktyczne w naszej szkole będą odbywały się planowo.

     • Oświadczenie

     • My niżej podpisani nauczyciele SP im Janusza Korczaka w Małkocinie stanowczo protestujemy przeciwko porozumieniu podpisanemu przez KSOiW Solidarność wbrew woli 600 tysięcy nauczycieli w całej Polsce. Sprzeciwiamy się manipulacjom, propagandzie i lekceważącemu stosunkowi Rządu wobec naszej grupy zawodowej, naszych uczniów i ich rodziców. Sprzeciwiamy się obarczaniu nas odpowiedzialnością za sytuację, w której znalazła się polska szkoła. Sprzeciwiamy się próbom wywołania fali hejtu pod naszym adresem.

      Całym sercem popieramy postulaty strajkujących, które nie ograniczają się tylko do kwestii płacowych, lecz przede wszystkim są walką o normalność w polskiej oświacie. Chcemy mieć prawo uczyć jak myśleć , a nie „co myśleć”. Chcemy, by nasi uczniowie i nasze dzieci poszerzali swoje horyzonty myślowe, a nie byli mistrzami w rozwiązywaniu testów. Chcemy mieć czas dla każdego dziecka, a nie marnotrawić go na tworzenie fikcyjnej i niepotrzebnej dokumentacji.

      Uczniowie naszej szkoły nigdy nie byli dla nas numerkami w dzienniku. Każdego z nich znamy od małego i razem z nimi przemierzamy drogę od przedszkola ku dorosłości. Z tego powodu, już na samym początku perturbacji w oświacie, zapadła w naszej szkole decyzja o tym, iż w tak ważnym dla nich dniu jak egzamin ósmoklasisty będziemy stać u ich boku MUREM !

      Nadal chcemy manifestować i popierać strajkujących. Ponieważ ze względów proceduralnych nie możemy wziąć udziału w czynnym strajku, protest nasz będziemy wyrażać w innych formach. Jedną z nich będzie oflagowanie szkoły.

      Dziękujemy tym Rodzicom i Uczniom, którzy zachowali trzeźwy osąd sytuacji i nas wspierają. Naszym ósmoklasistom życzymy na egzaminach powodzenia i mówimy: Dacie radę, bo jesteście najlepsi ! I żadne procenty tego nie zmienią.

       

      Podpisano:

      Wioletta Nagoda

      Beata Misiaszek

      Izabela Mroczek

      Magdalena Marzec

      Renata Jurgielewicz-Fakhri

      Monika Kaczyńska

      Jolanta Grzegółka

      Barbara Drozd

      Jacek Grzegorek

      Wioletta Brayer

      Andrzelika Łączyk

      Justyna Radziszewska

      Malwina Szymczyk

      awomir Kuczyński

      Lucjanna Fischer

     • Wielkanocne palmy

     • Dzisiaj nasza szkolna stołówka przekształciła się w palmowy warsztat. Kręciłyśmy palmy dla Kornelki z takim zaangażowaniem, że stale trzeba było uzupełniać zapasy bukszpanu. Wiłyśmy, owijałyśmy, przycinałyśmy i ... oto są: kolorowe palmy małe i duże, do koloru do wyboru.

      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie mamom: pani Dębskiej, pani Stefaniak, pani Hawrylak , naszym młodszym i starszym uczennicom oraz p. Wiesi Wierzchowskiej, która sama zrobiła 1500 bibułkowych kwiatków !

      Wszystkich zaś zapraszamy do zakupu naszych kolorowych palemek.