• Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Autoportret"

• Norbert Katanowski otrzymał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Autoportret" w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Wręczenie nagrody odbyło się 23.10.2018 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Naszemu młodemu laureatowi w podróży do stolicy towarzyszyli: mama, Pani Dyrektor Elżbieta Łastowska i Pani Andżelika Łączyk. Norbertowi serdecznie gratulujemy odniesienia tak ogromnego sukcesu.

• Pasowanie na ucznia

• Dzisiaj 12.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się bardzo uroczyste wydarzenie: PASOWANIE NA UCZNIA. Początkowo uroczystość przebiegała wzorcowo: pierwszaki mistrzowsko odtańczyły poloneza ( naprawdę mistrzowsko, brawa!), przywitały się z Dobrą Wróżką i już Pani Dyrektor szykowała swój słynny, wielki ołówek, gdy… Na salę wpadła rozwścieczona Zła Wróżka , której nie zaproszono na to wydarzenie i oznajmiła, że żadnego pasowania nie będzie. Ha ! Nie z naszymi pierwszakami takie numery ! Tak zaśpiewały, tak wiersze wyrecytowały, że zła wróżka skapitulowała. Miło nam więc oznajmić, że pierwszaki oficjalnie zostały uczniami naszej szkoły.

Wszystko to odbywało się w bajkowej scenerii przygotowanej przez utalentowanych i pracowitych jak pszczółki Rodziców, którzy ugościli nas również przepysznymi ciastami. Kulinarną atrakcją nr 1 był zaś tort przygotowany przez Panią Zięcik, której talentu nie trzeba chyba specjalnie reklamować – wszyscy wiemy, że jest on całkiem spory :)

Serdeczne podziękowania dla Rodziców i dzieci za trud włożony w przygotowania do tej uroczystości.

• Naukowcy są wśród nas

• Nasze sześciolatki zostały docenione przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technoligiczny, który był organizatorem konkursu plastycznego „NAUKOWCY SĄ WŚRÓD NAS”. Młodzi artysci otrzymali drobne upominki i gorące gratulacje.

• Sprzątanie świata

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej ogólnoświatowej akcji. W Polsce była to jubileuszowa edycja. Polacy sprzątali świat po raz 25.

• MATEMATYKA Z KLASĄ

• Klasa 2 przystąpiła do projektu MATEMATYKA Z KLASĄ. Ciekawy cykl lekcji matematyki, który zrealizują uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią pokaże uczniom, jak atrakcyjna i przydatna jest ta dziedzina nauki. Poszczególne zajęcia pokażą zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce.