• Zakończenie roku szkolnego 2022/23

• Radośnie, kolorowo i tanecznym krokiem zakończyliśmy rok szkolny 2022/23. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Stargard- p. Jerzy Makowski. Wszystkim uczniom, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem za wysokie wyniki w nauce oraz laureatom licznych konkursów- gratulujemy ! Życzymy wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku wakacyjnego :)

Do zobaczenia we wrześniu !

• Zakończenie roku szkolnego klasy ósmej

• W czwartek 22 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku klasy ósmej. Naszych absolwentów pożegnała klasa siódma, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy- p.Dorota Mazur i Przewodniczący Rady Gminy- p. Sebastian Janiak i oczywiście wzruszona wychowawczyni-p. Wioletta Stefanicka.

• Konkurs "Tchnij życie w okładkę".

• Przypominamy o trwającym szkolnym konkursie fotograficzno-literackim "Tchnij życie w okłądkę". Prace można nadsyłać już tylko do 21.czerwca. Więcej informacji na plakacie konkursu. Zapraszamy :)

• Wycieczka do kina na film Super Mario Bros.

• Uczniowie z klas 05, 06, I i II wybrali się do kina na film. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie pojęć film animowany, rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej, kształtowanie koncentracji uwagi i spostrzegawczości oraz  rozwijanie mowy. Wyjazd został zorganizowany przez p. Malwinkę Szymczyk.

• "Jak nie czytam, jak czytam."

• Po czteroletniej przerwie powraca ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”. To wspólne przedsięwzięcie środowiska nauczycieli bibliotekarzy, w którym co roku brało udział ponad kilkaset tysięcy osób z ponad 2 tysięcy placówek. Nasza szkoła z dumą dołącza do tej pięknej akcji propagującej czytelnictwo :)

PO CO JEST TA  AKCJA?

Jej głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach.

#JakNieCzytamJakCzytam

• Gminny Konkurs Matematyczny klas III

• 2 czerwca w Szkole Podstawowej w Sownie odbył się gminny konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół z Sowna, Strachocina, Pęzina, Grzędzic i oczywiście z Małkocina. Nasi reprezentanci: Matausz Borycki i Jan Kontek zdobyli w konkursie 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka

• 1 czerwca odbył się nasz doroczny festyn szkolny. Powiedzieć, że było wspaniale, to jakby nic nie powiedzieć! Nasi pedagodzy, obsługa i niezawodna Rada Rodziców przygotowali moc atrakcji: malowanie twarzy, lody, popcorn, słodka kawiarenka, kiełbaski z grilla, przejażdżki motocyklem, gry i zabawy sportowe, malowanie wirujących mandali, dmuchane zamki oraz oczywiście loteria fantowa, której losy zniknęły niczym za dotknięciem czarodziejskiej róźdżki- takim cieszyły się powodzeniem! Na zakończenie festynu Pani Dyrektor z pomocą gości rozlosowała nagrody główne naszej loterii- atrakcyjne gadżety elektroniczne (aparat fotograficzny i słuchawki). O bajkowy wystrój naszego szkolnego ogrodu jak zwykle zadbała nasza szkolna psycholog- p. Jola. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i udział w festynie. Kolejny festyn już za rok !

• Finał akcji "Kornelkowa góra grosza"

• Od dłuższego czasu  Szkolny Klub Wolontariusza prowadził akcję "Góra Grosza", której beneficjentką jest nasza podopieczna Kornelia Cęcak. Góra rosła i rosła, a nasi dzielni wolontariusze liczyli i liczyli...Naliczyli ogromną kwotę 1.084 zł, która została przekazana przez opiekuna SKW- p. Wiolettę Stefanicką naszej podopiecznej. Serdeczne podziękowania chcemy wyrazić Państwu Drohomireckim, którzy zebrane grosiki zawieźli do NBP w Szczecinie, p. Bratos- także wymiana groszy i Państwu Turczyk- wymiana eurocentów w Niemczech.

• Zerówka na podium- III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym ,, Dbam o zdrowie”

• Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym ,,Dbam o zdrowie”.

Konkurs był organizowany przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ w Stargardzie. Polegał on na wykonaniu pracy plastycznej, która  promuje zdrowy styl życia, czyli higienę osobistą, aktywne spędzanie czasu i zdrowe odżywianie. Zaszczytne III miejsce przypadło Antoniemu But. Natomiast wyróżnienia otrzymali:  Kacper Stefaniak, Alan Brajewski ( grupa 6 latków), Nina Misztela, Antoni Lasek, Hanna Dolińska, Lena Borys, Michalina Kornas, Zofia Wudarska, Amelia Kasperec – klasa II i Martyna Wierzchowska  z klasy V. Prace plastyczne były tworzone pod okiem p. Andrzeliki i p. Izabeli Mroczek. Gratulujemy!

• Komputery

• Pani Ewelina Sobolewska-Łukaszczuk, Zastępca Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w ostatnim czasie przekazała naszej szkole 2 zestawy komputerowe, które zostały wręczone Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie - Pani Magdalenie Marzec.

• Konkurs "Moja mała Ojczyzna- legendy naszej gminy"

• 31 maja w SP Pęzino odbyła się cykliczna impreza "Moja mała Ojczyzna". W tym roku tematem przewodnim były "Legendy naszej gminy". Uczestnicy wysłuchali ciekawych opowieści o gminnych zabytkach i związanych z nimi legendach, które przygotowała p. Arleta Majewska- historyk i znawca legend pomorkich. Wydarzeniu towarzyszył konkurs literacko-plastyczny, w którym naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy drugiej: Lena Borys, Hanna Dolińska i Karolina Pich. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z lokalną legendą i wykonanie pracy plastycznej na jej temat. Nasze uczennice pod kierunkiem p. Izabeli Mroczek przygotowały "Legendę o rzece Inie".