• 20 maja – Światowy Dzień Pszczół

• Z okazji Światowego Dnia Pszczół gościliśmy w naszej szkole 22 maja bardzo wyjątkowych gości- pszczeli rój wraz z królową ! O znaczeniu pszczół w środowisku i o sekretnym życiu pszczelej rodziny opowiadały nam p. Jola i p. Brygida- bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Dolicach. Uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści o tym, jak żyją te fascynujące owady, jak bardzo są pracowite i pożyteczne. Spotkanie było też bardzo rzadką okazją zobaczenia z bliska pszczelego roju z królową, jak również przyborów pszczelarskich i specjalnego stroju, potrzebnych w pracy pszczelarza. Uczniowie przygotowali na to spotkanie tematyczne dekoracje i miłe niespodzianki dla naszych gości. Na koniec tej wspaniałej prelekcji odbył się słodki poczęstunek- mieliśmy okazję skosztować pysznego miodku i pyłku pszczelego.

Organizacja spotkania- p. Jola z naszej szkolnej biblioteki.

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny- KANGUR 2023

• Uczniowie z klasy 3 wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2023. Siedmioro z biorących udział zostało wyróżnionych i są to: Jan Kontek, Mateusz Borycki, Oliwia Lis, Kacper Dąbrowski, Matylda Kotarska, Fabian Ożorowski i Oliwer Gaj. Alicja Kunkel uzyskała wynik bardzo dobry i w ten sposób zdobyła nagrodę w postaci karty upominkowej do sklepu Media Markt. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

• 8 maja- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• Dniem Bibliotekarza rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w młodszych klasach odbyły się biblioteczne warsztaty pt. "Jak powstaje książka?". Uczniowie udali się do biblioteki na poszukiwanie ukrytych nformacji. W odnalezionych kopertach znaleźli wskazówki, dzięki którym stworzyli mapę myśli i poznali twóczy proces powstawania książki. Warsztaty przygotowała i poprowadziła p. Jola. W tygodniu Bibliotek zapraszamy również na trwający już kiermasz taniej książki :)

• NIEBIESKIE IGRZYSKA

• Niebieskie  Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu 2023. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. W zajęciach sportowych uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Chcieliśmy pokazać, że każdy może być sportowcem i osiągnąć sukces . Konkurencje drużynowe miały służyć integracji, edukacji oraz wzmacnianiu więzi. Uczestnicy zmierzyli się  następującymi  zadaniami: przejście po równoważni, prowadzenie piłki slalomem, przeskoki, sensoryczne kamyki. Tworzyli piękne niebieskie serduszka, które umieścili w szafirowym ogródeczku.