• Kreatywny język polski- mity greckie

• Nauka nie musi być nudna! Tak oto uczniowie klasy piątej udali się z Tezeuszem na Kretę, by pokonać straszliwego Minotaura.  Nieoceniona okazała się pomoc księżniczki Ariadny.

• XXXII Minizawody Matematyczne

• XXXII Minizawody Matematyczne Uczniów Klas IV Nasze uczennice Ida Misztela i Emilia But dzielnie reprezentowały nas w najstarszym konkursie matematycznym w Stargardzie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Była to świetna okazja do spróbowania swoich sił w gronie najlepszych uczniów klas czwartych z kilkunastu szkół z gminy Stargard.

• Dzień Ziemi

• Jak co roku uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Tym razem powstała cenna inicjatywa, dzięki której przy naszej szkole powstał jabłoniowy sad. Każda z klas zakupiła i posadziła swoje drzewko. Owoce naszych proekologicznych działań mamy nadzieję zobaczyć już w przyszłym roku, w postaci własnych jabłuszek. Nad Dniem Ziemi czuwały organizacyjnie p. Malwina i p. Izabela :)

• Zawody Szkół Gminnych w Pęzinie

• 20 kwietnia, na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Pęzinie, nasi uczniowie wzięli udział w zawodach sprawnościowo-wiedzowych. Musieli zmierzyć się z różnymi dziedzinami nauki i sportu. Radzili sobie bardzo dobrze a o podium zdecydowały minimalne różnice punktowe.

• Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej dla Janka Grabowskiego

• Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
            lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
            Jan Paweł II

W dniach 20 - 31 marca 2023 r. w naszej szkole przeprowadziliśmy charytatywny kiermasz wielkanocny dla Janka Grabowskiego. W trakcie kiermaszu można było nabyć : ciasta, palmy, palemki, stroiki wielkanocne i ozdoby o tematyce wielkanocno- wiosennej. Akcja charytatywna okazała się duuużym  sukcesem. Zebrane pieniądze zostały przekazane na zakup sprzętu terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla Janka. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom ,nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz osobom zaangażowanym w charytatywne przedsięwzięcie. Dziękujemy za okazane wsparcie i za to, ze mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które potrafią dzielić się z innymi.

Szczególne podziękowania składamy:

p. Sypniewskiej Magdalenie Pich Żanety, Sokalskiej Patrycji, Misztela Izabeli , Borys Kamili, Kasperec, Macierzyńskiej  Annie , Dobrowolskiej Ewie, Czerniawskiej Magdalenie, Turczyk Marcie, Łasota Małgorzacie, Jolancie Szunejko, Barbarze Kabała, Team Grabowo, Szyciowy Zakątek Kamila Chwiałkowska, Hannie Schabek, Pasieka u Słowika –Daniel Jankiewicz, Przystań Piękna Podologia, Koło Gospodyń Wiejskich Małkocin.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO. Z okazji zbliżającego się święta książki uczestniczyliśmy w Konferencji naukowej zorganizowanej przez Książnicę Stargardzką i PODN Stargard. W klasie 3 odbyła się lekcja biblioteczna, poświęcona lekturze "Brzydkie kaczątko" H.Ch. Andersena

• 80 Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

• W 80 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim odbyła sie w naszej szkole lekcja żywej historii. Poprowadziła ją Pani Dyrektor zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Biblioteki Publicznej Gminy Stargard- p. Małgorzata Gorbaczewska- Wiśniewska. Uczniowie klasy drugiej i zerówki wzieli udział w warsztatach, w czasie których powstały krokusy, stanowiące symbol tych historycznych wydarzeń, których pamięć kultywujemy.

• Wycieczka do Stargardu- klasa IV

• Klasa czwarta zaczęła podbój Stargardu od warsztatów 3D w Centrum Nauki Filary. Po stworzeniu dzieł z wykorzystaniem specjalnych długopisów, można było zacząć zwiedzanie aktualnej wystawy. Kolejnym etapem wycieczki była pizza. Po posileniu się nadszedł czas na kino. To był intensywny dzień pełen atrakcji. Nastrojów nie popsuła nawet zimowa aura.

• Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

• Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w Strachocinie zorganizowano konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie szkół z terenu Gminy Stargard, a także sołectwa i koła gospodyń wiejskich.  Z naszej szkoły aż 17 uczniów i uczennic wykonało przepiękne palmy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy od Wójta Gminy Stargard. Serdecznie gratulujemy.

• OLIMPUS- Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

• Gratulujemy naszym uczniom wyników  ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego Olimpus. Mamy jednego laureta- Jakuba Buta ! Drugi najlepszy wynik w szkole - Wiktor Cieślak ! Mamy nadzieję,że w przyszłym roku olimpiada będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem.