• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

• Uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Była to też ostatnia uroczystość dla naszych absolwentów klasy ósmej. Z dumą informujemy, iż edukację w naszej szkole z wpisem do złotej księgi absolwentów ukończyło trzech uczniów: Aleksandra Kiwior, Nikola Botkiewicz i Karol Kontek. Uczniowie wszystkich klas otrzymali nagrody i wyróżnienie za doskonałe wyniki w nauce oraz reprezentowanie naszej szkoły i pracę na jej rzecz. Absolwenci przekazali również uroczyście sztandar szkoły młodszym koleżankom i kolegom. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, w szczególny zaś sposób dziękujemy wszystkim za pracę, zaangażowanie i życzliwość okazywane naszej szkole i jej uczniom.

Zapraszamy na relację z tego wzruszającego wydarzenia.

• Zakończenie roku szkolnego w grupach 6 i 5-latków

• 24. czerwca uroczyście zakonczyli rok szkolny nasi milusińscy. Zaprezentowali się w przedstawieniu przygotowanym przez Panią Andrzelikę i Panią Malwinę. Dla zerówki był to czas pożegnania z dotychczasową wychowawczynią- Panią Andrzeliką. Pani Dyrektor wyróżniła również dyplomami trójkę dziewczynek z grupy pięciolatków, które uzyskały tytuł Małego Czytelnika w ogólnopolskim Programie "Mała Książka Wielki Człowiek". Laureatki to: Ala Żebrowska, Ala Woźniak i Martynka Malinowska.

• Turniej szachowy klasy I

• 22 czerwca klasa 1 rozegrała finał Pierwszego Klasowego Turnieju Szachowego.

Zwycięzcami turnieju zostali Jan Kontek, Kacper Dąbrowski oraz Oliwier Gaj.

Gratulujemy!

• Organizacja zakończenia roku szkolnego 2020/2021

• Oddziały przedszkolne- uroczyste zakończenie roku szkolnego 24.06.2021r. godz. 9. Szczegóły przekażą wychowawcy grup.

Klasy I-VIII- uroczyste zakończenie roku szkolnego- 25.06.2021r. rozpoczniemy apelem o godz. 9.

Prosimy, aby w miarę możliwości uczniom towarzyszył maksymalnie jeden opiekun. Ograniczenie to nie dotyczy rodziców uczniów klasy VIII, których zapraszamy na uroczystość.

Odjazd autobusu po uroczystości- godz. 10.30. Uczniowie z Klępina mają zapewniony dojazd autobusem szkolnym.

• WYNIKI KONKURSU SYNAPSIK MEN DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

• Uczniowie z klasy pierwszej wzięli udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN. Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu z ciekawie skonstruowanych pytań obejmujących trzy obszary: polonistyczny, przyrodniczy i matematyczny, a także dwa pytania sprawdzające wiedzę z zakresu j. angielskiego. Oto laureaci: Mateusz Borycki, Fabian Ożorowski, Sara Pietrzak, Jan Kontek, Alicja Kunkel, Maria Masłowska i Oliwier Maciuszonek. Gratulujemy!

• Bujamy w obłokach - genially

Marzenia... czasem duże, a czasem całkiem malutkie..., czasem wypowiadane głośno, a czasem skrywane gdzieś głęboko w sercach. 6 -latki :) przeniosły się do krainy marzeń, wykonając kilka zadań około programistycznych.

• "Dmuchawce, latawce, wiatr..."

• Czy pamiętacie wielki przebój "Dmuchawce, latawce, wiatr "?

Klasa trzecia zainspirowana tą piosenką, jak również pięknem otaczającej nas przyrody stworzyła wyjątkowe prace o tematyce DMUCHAWCE. Do ich wykonania potrzebne były własnoręcznie stworzone malarskie przybory. Jakie...? Zobaczcie w galerii :)

• Dzień Dziecka w SP Małkocin

• Ach, cóż to był za dzień ! Niespodziankom i radości nie było końca!!! Uczniów naszej szkoły powitały niezwykłe dekoracje, przygotowane przez naszą Panią Psycholog- Jolantę Tota i obsługę szkoły. Uczniowie z klasy 7 i 8 od rana zorganizowali dla młoszych uczniów pokaz spektakularnych doświadczeń chemicznych. Już o godz. 9 rozpoczał się na szkolnym boisku festyn! Obfitował w same pyszności: serwowane prezez Pana Pedagoga Jacka pieczone kiełbaski, watę cukrową, którą wyczarowywał dla dzieci Clown, lody, ciasta i babeczki przygotowane przez nieoocenione mamy, popcorn, frytki i napoje. Odbyło się tak wiele zajęć i konkurencji, że nie sposób wymienić wszystkie: bieg "Sprintem do maratonu", rozgrywki sportowe klas młodszych, przedmiotowe stacje zadaniowe. Wielką atrakcją okazało się również malowanie twarzy. Po długim czasie pandemii i nieobecności uczniów była to wspaniała okazja do radosnej integracji :) Dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Dzień Dziecka był tak wyjątkowy i wspaniały !

• Święto Książek i Kwiatów- klasa I

• W miniony piątek pierwsza klasa brała udział w obchodach Święta Książek i Kwiatów organizowanych przez Stowarzyszenie Omne Verbum w Stargardzie. W ramach obchodów  w Teatrze Letnim pierwszaki wysłuchały bardzo ciekawej prelekcji o Katalonii i świętym Jerzym - pogromcy smoków. Pod koniec wykładu dzieci otrzymały bardzo ciekawe książki. Tego dnia uczniowie z klasy 1 poza pobytem w Teatrze Letnim, również doskonale bawili się w Parku Trampolin.