• Apel z okazji majowych świąt

• Uczniowie naszej szkoły z grupy przedszkolnej i klas 0-III uczcili zbliżające się majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi, oraz Święto Konstytucji 3. Maja. Zapraszamy na relację.

• Akcja RODODENDRON

• Drodzy rodzice, z dnia na dzień teren wokół naszej szkoły pięknieje w oczach. Przedmiotem naszej troski jest, aby miejsce nauki Państwa dzieci było piękne i przyjazne. PrzeprowadziliŚmy w szkole wiele akcji edukacyjno- ekologicznych, dzięki którym zyskaliśmy nowe drzewa, krzewy i kwiaty. Jesienią pojawił się ogródek wrzosowy, sadziliśmy krokusy, a w ostatnich dniach w ramach projektu "Lawendowy Świat" została zasadzona lawenda.  Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie szkoły w zakupie krzewów RODODENDRONÓW. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc i wsparcie, za co wyrażamy naszą ogromną wdzięczność.

• Dbamy o przyrodę, dbamy o siebie :)

• Aktywność maluchów ( 5 i 6 latków) w tym wyjątkowym Dniu Ziemi była różnorodna. Na początku uczniowie złożyli w całość obrazek. Kolejnym krokiem było wskazanie współrzędnych wybranych pól na macie oraz stworzenie kodu prowadzącego przez proekologiczne zachowania, dodatkowo wykonali pracę plastyczną. Zajęcia zakończyli segregowaniem śmieci i dbaniem o naszą piękną Ziemię. Nad różnorodnością zabaw czuwała p. Malwinka i p. Andrzelika :)

• 26.04.21. Powrót do nauki stacjonarnej klas I-III

• Od dnia 26 kwietnia powracają do nauki stacjonarnej w szkole klasy I-III. Wszelkie szczegóły organizacyjne przekażą wychowawcy klas. Dowóz do szkoły wg dotychczasowego planu.

Jednocześnie przypominamy, iż 30 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia dla dzieci pracowników służb medycznych i mundurowych pełni dyżur świetlica szkolna. Zapotrzebowanie prosimy zgłaszać wychowawcom klas lub w sekretariacie szkoły.

• Żywe obrazy - dzieła wykonane przez 6-latków

• Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. Różnorodne widoki znane  nam z codziennego życia można przekazać w różnych pracach, tak więc uczyniliśmy tworząc żywe obrazy.  W ,,obrazach” przedstawiono  rekonstrukcje  dzieł malarstwa przy udziale dzieci przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką. Pomysłodawcą projektu była wychowawczyni- p. Andrzelika.

• Powrót do szkoły Grup 05 i 06

• Od dnia 19. kwietnia 2021 r, grupy 05 i 06 powracają do nauki stacjonarnej w szkole. Wszelkie informacje przekażą Państwu wychowawcy klas.

Działalność wznawia również świetlica szkolna. Dojazdy będą się odbywać wg dotychczasowego planu.

• TERAPIA RĘKI W WIELKANOCNYCH PRACACH

• TERAPIA RĘKI  W WIELKANOCNYCH PRACACH  ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, jak również dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów i struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania. Wykorzystując odpowiednie ćwiczenia i zabawy, rozwija się sprawność ruchową całej kończyny górnej dziecka, sprawność manipulacyjną dłoni, umiejętność chwytu, koordynację pomiędzy dłońmi oraz doskonalenie czynności samoobsługi. Takie właśnie dzieła zostały stworzone przez grupę     6- latków.

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

• Szanowni Rodzice,

Dyrektor Szkoły Podstwowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie informuje, że wszystkie wnioski o przyjęcie dziecka w roku szkolnym 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych zostały rozpatrzone pozytywnie.

Magdalena Marzec

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 2 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - święto ustanowione przez IBBY (INTERNATIONAL BOARD ON BOOKS FOR YOUNG PEOPLE) na pamiątkę urodzin Hansa Christiana Andersena i mające na celu m.in. promowanie wartościowej literatury i grafiki dla młodych odbiorców. Co roku inna sekcja IBBY jest gospodarzem tego dnia i przygotowuje list do dzieci całego świata oraz plakat. W tym roku gospodarzem są Stany Zjednoczone, autorem plakatu Roger Mello a wiadomości do dzieci pt. Muzyka słów - Margarita Engle.

Więcej informacji na ten temat znajdzieci w polskiej sekcji IBBY:

• Wielkanocne programowanie

• Na zajęciach rozmawialiśmy  o świątecznych zwyczajach.  Dodatkowo  zaprogramowaliśmy  robota  GeniBota w taki sposób, żeby przetransportował pisanki do koszyków. Celem tej zabawy było oszacowanie odległości, utworzenie przy pomocy specjalnych kart programu dla robota GeniBota, kształtowanie kompetencji kluczowych ze szczególnym naciskiem na kompetencje cyfrowe. 6 -latki  z radośćią uczestniczyli w tych logicznych, algorytmicznych zadaniach.