• Udział w projekcie ,,Uczymy Dzieci Programować’’

• ,,Uczymy Dzieci Programować’’

W tym roku nasze 6 - latki biorą udział w ogólnopolskim projekcie ,,Uczymy Dzieci Programować”. To inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci, rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i kreatywności. Kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. Zrealizowaliśmy już kilka zadań: Dzień Pizzy , Walentynki, Tłusty Czwartek, Dzień Kota, Dawno, dawno temu – czyli kiedy?

• Bal karnawałowy

• 11 lutego 2021r. odbył się w naszej szkole doroczny bal karnawałowy, połączony z tłustym czwartkiem. Zabawę poprowadził zaprzyjaźniony z naszą szkołą DJ Loczek. Zabawa przebiegała oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa :)

• LIBRUS- ważna informacja

• Drodzy rodzice, informujemy, że portal librus jest bezpłatny dla wszystkich użytkowników z poziomu strony:

Tu znajdziecie Państwo pełne informacje, wiadomości i oceny.

Aplikacja librus do korzystania na urządzeniach mobilnych jest płatna, może nie zawierać wszystkich informacji i pozostaje w Państwa prywatnej gestii.

Zachęcamy do korzystania z wersji bezpłatnej bezpośrednio na stronie internetowej.

• PROJEKT "LAWENDOWY ŚWIAT"

• Z dumą informujemy, iż uczniowie Szkoły Podstawowej z Małkocina oraz Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”.

Jego organizatorem jest wydawnictwo Nowa Era.

Z Zachodniopomorskiego wygrały 4 szkoły, w tym 2 z powiatu stargardzkiego. Konkurs pn. „Projektanci edukacji" adresowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich. Odbywa się on nieprzerwanie od  2010 r. Jurorzy nagrodzili 60 różnych projektów. Dotyczą one  edukacji, literatury i kultury.

Grupa projektowa w składzie: Izabela Mroczek, Andrzelika Łączyk, Justyna Radziszewska i Magdalena Lewandowska wymyśliła lawendowy projekt związany z ogrodnictwem, kulinariami oraz matematyką.

Swój grant przeznaczy na stworzenie "Lawendowego świata".

W tym roku do rywalizacji o granty stanęło z 457 szkół. Dodatkowe 15 grantów powędruje do uczniowskich grup projektowych, które wygrały w ogólnopolskim głosowaniu internautów. Oddano w nim prawie 130 tysięcy głosów, a łączna pula nagród w pierwszym etapie wyniosła 75 tys. zł.