• Ja widzę Ciebie - Ty zobacz mnie

• W dniach 13.10.20-22.10.2020r. w naszej szkole odbywały się zajęcia edukacyjne w ramach kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie Ty zobacz mnie”!

Pani psycholog wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowali zajęcia edukacyjne dla uczniów klas III-VIII.

P. psycholog mająca doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi przybliżała uczniom wiedzę na temat funkcjonowania osób z uszkodzonym wzrokiem czy też całkowicie niewidomych.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie nie tylko mogli doświadczyć trudności wynikających z ograniczonej kontroli wzroku ale też nauczyć się udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku.

Oby postawa otwartości, tolerancji i zrozumienia wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową pozostała w nas  jak najdłużej!

• Organizacja nauki zdalnej i plan lekcji

• Uczniowie wychowania przedszkolnego i klas 1-3 kontynuują naukę w trybie stacjonarnym według zmodyfikowanego planu ( poniżej, w załączniku).

Świetlica działa w trybie stacjonarnym.

W trybie stacjonarnym pracują także pedagog i psycholog szkolny.

O godzinach dowozów  poinformujemy w oddzielnej wiadomości, w niedzielę wieczorem.

Uczniowie klas IV-VIII przechodzą na system zdalny, według planu.

Lekcje zdalne prowadzone będą na platformie Teams. Rozpoczęcie lekcji oraz przerwy międzylekcyjne będą odbywać się według obowiązujących w szkole dzwonków.

W poniedziałek o godz 8.30 wychowawcy klas połączą się z uczniami poprzez platformę Teams i omówią szczegóły. Zajęcia planowe ruszają od wtorku.

Istnieje możliwość wypożyczenia ze szkoły sprzętu potrzebnego do nauki online. Zapotrzebowanie na sprzęt zbiorą wychowawcy, w czasie poniedziałkowego spotkania online.

Plan_lekcji_zdalny.docx

• Uwaga wszystkie klasy-Konkurs Rady Rodziców!!!

KONKURS Z NAGRODAMI DLA KLAS

Warunkiem udziału klasy w konkursie jest dokonanie wpłaty całej składki, tj. 40,00 zł na Radę Rodziców przez minimum 80%, 70% i 60% uczniów danej klasy.

Konkurs trwa do końca kwietnia 2021 r.

Dla trzech zwycięskich klas zostaną ufundowane nagrody pieniężne w wysokości:

1 miejsce (wpłata 80 % składki) - nagroda 50%  kwoty wpłaconej przez klasę na Radę Rodziców

2 miejsce   (wpłata 70 % składki) - nagroda 40%  kwoty wpłaconej przez klasę na Radę Rodziców

3 miejsce   (wpłata 60% składki) - nagroda 30%  kwoty wpłaconej przez klasę na Radę Rodziców

które klasa przeznaczy na dowolnie wybrany przez siebie cel.

Zachęcamy klasy i Rodziców do udziału w konkursie.

• Szkolny Klub Wlontariusza- akcja kasztan !!!

• Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza grupy przedszkolne i klasy I-VIII do błyskawicznej akcji charytatywnej !!!

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji w następujący sposób:

• Od 29 września do 13 października 2020 r. zbieramy kasztany i dostarczamy do opiekuna SKW
            • Po zakończeniu zbiórki sprzedaż kasztanów do punktu skupu (opiekun SKW)
            • Zakup karmy dla zwierząt (opiekun SKW)
            • Grudzień 2020 r. dostarczenie karmy do schroniska dla zwierząt w Kiczarowie (członkowie SKW z opiekunem)

• Europejski Tydzień Sportu

• W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie naszej szkoły zapoznali się z techniką chodzenia z "kijkami".

Nordic walking to dyscyplina dla wszystkich, niezależnie od wieku i pogody.

Korzystanie wpływa na zdrowie, dodając nam energii i uśmiechu.

• Warsztaty w Książnicy Stargardzkiej 10.10.2020r. godz.17

• Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa wraz z dziećmi na warsztaty plastyczne pt.  „Klimat na sowy”, które odbędą się dn. 10 października od godz. 17:00 na terenie Książnicy Stargardzkiej (teren byłego Liceum Katolickiego przy ul. W. Polskiego 3 w Stargardzie) podczas Nocy Bibliotek. Te niecodzienne warsztaty zostały zorganizowane w ramach współpracy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie z Książnicą Stargardzką.

Serdecznie zapraszamy!

• Wrzosowisko

• W piatek 02.10.2020r. grupa pięciolatków zasadziła przed szkołą piękne wrzosy. Dzięki wsparciu rodziców, którzy zakupili sadzonki powstała wspaniała wrzosowa rabata. Mamy nadzieję, że w przyszłości powstanie też urokliwe, jesienne wrzosowisko.

• Konkurs fotograficzny "KROPKA"

• Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego, który odbył się w ramach obchodów Dnia kropki. Nagrodę główną (aparat fotograficzny) zdobyła uczennica klasy VIII- Aleksandra Kiwior, a wyróżnienie uczennica klasy IV- Wiktoria Cieślak. Wszyscy uczestnicy otzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy spostrzegawczości i kreatywności !