• „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Św. Jan Paweł II
        • W I Otwartym Przeglądzie Widowisk Jasełkowych GWIAZDORAŁKA” zorganizowanym przez Akademię Sztuki w Szczecinie,
          Szkołę Podstawową Nr55 „Błękitna” w Szczecinie i Parafię Lubanowo, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce. Nagrodą był laptop. Serdeczne gratulacje.

W związku ze zbliżajacymi sie świętami :Dniem Flagi i Świętem Konstytucji Trzeciego Maja w ostanim tygodniu kwietnia rozmawialiśmy o Polsce i Europie. Wspolnie zastanawialiśmy sie , co to znaczy być Polakiem.Dowiedzieliśmy się,co znaczą pojęcia:stolica, ojczyzna,kraj, naród, jak wygląda polskie godło i i flaga.Słuchaliśmy hymnu polskiego i uczyliśmy sie go śpiewać.(wychowawczyni Andrzelika Łączyk)

Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie, same przygotowały dla siebie drugie , zdrowe śniadanie.Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.(wychowawca Andrzelika Łączyk)

• Ogłoszenie

Drodzy Rodzice

W piątek 27.04. 2018 r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość związana z majowymi świętami. Prosimy aby dzieci przyszły do szkoły ubrane w białe, apelowe bluzki ale... Część naszego świętowania odbędzie się na zewnątrz, bez względu na pogodę. Dlatego prosimy o wyposażenie dzieci w odpowiedni, ciepły ubiór i przypilnowanie, aby miały ze sobą kurtki. Prosimy też o wyposażenie dzieci w jakiś drobny biało-czerwony element: mogą być kotyliony, wstążeczki itp. I trzymajcie kciuki, żeby nie padało:) Z góry dziękujemy.

• Motywacja do nauki - prelekcja dla rodziców

Dnia 11.04.2018r. , w godzinach 16-16.30 w naszej szkole odbędzie się prelekcja dla rodziców : Kształtowanie motywacji do nauki, którą poprowadzi psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Pani Ewa Radoń. Po prelekcji odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

• Ziarnko do ziarnka i mamy 1300 zł dla Kornelki

Przyszedł czas na podsumowanie naszej "Wielkanocnej akcji dla Kornelki".

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać 1300 zł.

Najwięcej dochodu przyniosła sprzedaż palm wielkanocnych, z których uzyskaliśmy prawie 1000 zł. Królik Lucek, po szalonej licytacji wygranej przez Panią Justynę Wierzchowską wzbogacił nasz fundusz o 175 zł Kolorowe koszyczki, które "uwiła" nasza pracowita jak pszczółka Pani Wiesława Wierzchowska to kolejne 70 zł. Vouchery podarowane przez Szyciowy Zakątek to 55 zł na plusie, a kolejne 30 zł pochodzą z wianuszka podarowanego nam przez Panią Agnieszkę.