• Ziarnko do ziarnka i mamy 1300 zł dla Kornelki

Przyszedł czas na podsumowanie naszej "Wielkanocnej akcji dla Kornelki".

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać 1300 zł.

Najwięcej dochodu przyniosła sprzedaż palm wielkanocnych, z których uzyskaliśmy prawie 1000 zł. Królik Lucek, po szalonej licytacji wygranej przez Panią Justynę Wierzchowską wzbogacił nasz fundusz o 175 zł Kolorowe koszyczki, które "uwiła" nasza pracowita jak pszczółka Pani Wiesława Wierzchowska to kolejne 70 zł. Vouchery podarowane przez Szyciowy Zakątek to 55 zł na plusie, a kolejne 30 zł pochodzą z wianuszka podarowanego nam przez Panią Agnieszkę.

Nie sposób podziękować z osobna Wszystkim, którzy na podziękowania zasługują. Dziękujemy Drodzy Rodzice i Dziadkowie za to, że kupiliście nasze palmy. Dziękujemy uczniom, a szczególnie klasie V, Marysi i Amelii z klasy VI, Gabrysi i Hani z klasy III za pomoc w robieniu palm. Szczególne podziękowania zaś dla Pani Wiesi Wierzchowskiej za nieprzebrane pokłady energii i jej złote ręce. Dziękujemy !

• Powitanie Pani Wiosny

• Chociaż tegoroczna wiosna jest wyjątkowo psotna i bawi się z nami w chowanego , to jednak postanowiliśmy uroczyście ją powitać.

Pięciolatki zatańczyły wiosenny taniec, sześciolatki i pierwszaki zrobiły dla wszystkich wiosenne kanapki, klasa druga i trzecia przygotowały pokaz mody, klasa czwarta i piąta stworzyły podobiznę Pani Wiosny, a klasy szósta i siódma wiosenną krzyżówkę.

Teraz tylko czekamy na wiosenne promienie słońca.

• Palmowe warsztaty

• Dzisiaj w naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo i wiosennie, jako że tworzyliśmy wielkanocne palmy. Wszystkie nasze palmy są wyjątkowej urody, choć każda inna.

Jeśli cenicie sobie rzeczy niepowtarzalne, w 100 % handmade i zrobione z sercem to zachęcamy do zakupów w sklepie Magnolia w Małkocinie.

W dzisiejszych warsztatach uczestniczyła także Pani Milena Cęcak, mama Kornelki, dla której przeznaczony jest dochód ze sprzedaży palm. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i zachęcamy do zakupów.

• Palmy wielkanocne

• Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Św. Jan Paweł II

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza w dniach od 17 do 24 marca 2018r. do zakupu palm wielkanocnych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie i sympatyków naszego klubu.

Palmy będzie można nabyć w holu szkoły oraz w zaprzyjaźnionych sklepach.

Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cel charytatywny – leczenie i rehabilitację Kornelki Cęcak.

Opiekun SKW : Wioletta Stefanicka